Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.8 AAH] Nie zamyka drzwi kierowcy, fabryczny centralny

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mario
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 29
Rejestracja: 07 paź 2015, 10:23
Lokalizacja: Radzyń

[B4 2.8 AAH] Nie zamyka drzwi kierowcy, fabryczny centralny

Post autor: Mario » 04 paź 2016, 11:51

Witam,
Problem jest następujący do zdjęcia boczku drzwi wszystko było cacy ale już po zdjęciu niestety przestały się zamykać drzwi od strony kierowcy, cypel "nie znam fachowej nazwy" ten który się wciąga po zamknięciu jest twardy, jak się go przyciśnie na siłę to samochód się zamyka ale zaraz po puszczeniu go otwiera się, napięcie na kostce przed zaworem jest i sygnał jest również podawany, tylko nie zasysa zamka, sprawdzałem przewód ciśnieniowy w drzwiach i wygląda na sprawny, pytanie którędy on idzie (chodzi o drzwi kierowcy). Czy wchodzi gdzieś do komory silnika czy do środka auta no i następna kwestia, jak sprawdzić czy to wina podciśnienia faktycznie jest przyczyną awarii.

Awatar użytkownika
bloku
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1933
Rejestracja: 21 lip 2007, 22:39
Imię: Michal
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Post autor: bloku » 04 paź 2016, 12:37

Cały układ podciśnień znajdziesz pod kanapą tylną. Tam też dojdziesz gdzie się znajduje centralka (prawy boczek z tyłu przed nadkolem). Według mnie jeśli nie słychać syczenia to zagiął się gdzieś łącznik przewodów podciśnienia.
Było:80 YN,80 AAH,80 YN,Coupe DS,100 AAR,80 DT,90 JS,90Q 7A, CoupeQ NM,CoupeQ AAH,A6Q ASN,S6 AQJ,S6 ANK,80 Avant ABK,A4Q APR,Cabriolet AAH,A8 ABZ
Jest: 80 `94 Ginster Yellow czyli Bee NG

Awatar użytkownika
Mario
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 29
Rejestracja: 07 paź 2015, 10:23
Lokalizacja: Radzyń

Post autor: Mario » 04 paź 2016, 13:07

Tylko ogółem słychać że pompka działa, i na chwilę zamyka drzwi od pasażera i bagażnik i całą resztę, ale tylko na chwilę i potem znowu otwiera bo problemem jest ten zatrzask w drzwiach u kierowcy bo jest cały czas twardy, mam wrażenie właśnie jakby nie mógł zaciągnąć go, bo nawet przy zamykaniu widać jak lekko drgnie i tyle. a którędy idzie ten wężyk od podciśnienia od drzwi kierowcy? Bo ginie mi gdzieś na łączniku drzwi a nie widzę czy wchodzi gdzieś do środka auta czy idzie gdzieś w komorze silnika i po nadkolu przednim lewym.

Awatar użytkownika
Piotrekdriver1
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 826
Rejestracja: 09 lut 2012, 10:01
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Piotrekdriver1 » 04 paź 2016, 15:10

Prawdopodobnie masz źle założoną linkę w klamce.

[ Dodano: 2016-10-04, 15:10 ]
Sprawdź ten cypel czy luźno wchodzi w tapicerke.

Awatar użytkownika
Mario
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 29
Rejestracja: 07 paź 2015, 10:23
Lokalizacja: Radzyń

Post autor: Mario » 04 paź 2016, 22:08

niestety nie działa czy linka jest podłączona z klamką czy nie jest, a cypel nawet bez boczku drzwi działa twardo, jak się go na siłę wciśnie to samochód się zamyka ale zaraz po odpuszczeniu się na nowo otwiera, czy z założonym boczkiem czy nie jest tak samo. możliwe że to wina podciśnienia? Czy to może źle działający zawór zamka? nie mam doświadczenia z takimi problemami także szukam trochę z zamkniętymi oczami, wydaję mi się że elektronika jest okej, ale na 100% nie jestem pewny i tego. w czwartek dobiorę się do całej wiązki może znajdę jakiś mankament, ale czekam również jeszcze na wskazówki :)

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8384
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 05 paź 2016, 05:56

Uszkodzenie mechaniczne nie szukaj przyczyny w podciśnieniu ani w elektryce.
Mario pisze: a cypel nawet bez boczku drzwi działa twardo, jak się go na siłę wciśnie to samochód się zamyka ale zaraz po odpuszczeniu się na nowo otwiera
Zamek zamyka na 2 ząbek czy na pierwszy?

Awatar użytkownika
Mario
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 29
Rejestracja: 07 paź 2015, 10:23
Lokalizacja: Radzyń

Post autor: Mario » 05 paź 2016, 12:36

Co masz na myśli mówiąc na 2 ząbek czy na pierwszy??:) w takim razie przejrzę jeszcze dzisiaj wiązkę bo i tak mam rozebrane drzwi zobaczę czy są przejścia na przewodach i jutro kupię drugi zawór na szrocie, zamek działa, chodzi o ten zawór, bo on po prostu się nie zasysa wgl, tak jakby zamiast podciśnienia miał nadciśnienie :) dzisiaj wieczorem będę już z tym ostro walczył a jutro podmienię zawory jeszcze. Dzięki za wskazówki

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8384
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 05 paź 2016, 15:13

Drzwi kierowcy mają zabezpieczenia nie zamkniesz pneumatem czy tym "cyctkiem" dopóki nie zamkniesz drzwi. Zamek ma dwie pozycje zamknięcia pół zamknięcie i całkowite drzwi, tylko na całkowitym zamknięciu idzie dopiero zamknąć blokadę.
Mario pisze:a cypel nawet bez boczku drzwi działa twardo, jak się go na siłę wciśnie to samochód się zamyka ale zaraz po odpuszczeniu się na nowo otwiera, czy z założonym boczkiem czy nie jest tak samo.
Zajmij się pierw tym bo ma chodzić luzno awymiana to co myślisz nic nie da to jest uszkodzenie samego zamka lub popełniłeś jakiś błąd mechaniczny.

Awatar użytkownika
Mario
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 29
Rejestracja: 07 paź 2015, 10:23
Lokalizacja: Radzyń

Post autor: Mario » 05 paź 2016, 22:25

A cha, to już mi rozjaśniłeś sytuację jutro z samego rana się zajmę tym, i dam znać co z tego wyszło

Problem rozwiązany, okazało się że do zamka podczas zdejmowania boczku wpadł jakiś plastik który skutecznie blokował pełne zatrzaśnięcie się zamka, po wyjęciu go wszystko wróciło do normy. Dzięki Jarewa za naprowadzenie oczywiście punkt przyznany, dzięki również pozostałym za odpowiedzi, po raz kolejny forum nie zawiodło.
Pozdrawiam piwoa80

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga