Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 1Z] Nienormalne otwieranie drzwi z pilota i kluczyka

ODPOWIEDZ
TDI80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 242
Rejestracja: 10 wrz 2007, 22:58

[B4 1.9 1Z] Nienormalne otwieranie drzwi z pilota i kluczyka

Post autor: TDI80 » 08 paź 2018, 13:12

Witam, mam taki problem, a mianowicie często zdarza się, że otwieram z pilota
i tylko migną kierunkowskazy sygnalizując, że alarm nie działa, natomiast drzwi pozostają zamknięte.
Jeśli w tym momencie spróbuje otworzyć z kluczyka, to otwierają sie tylko drzwi kierowcy po przekręceniu kluczyka, a inne pozostają zamknięte.
Gdy otworzę te drzwi, to otwierają się dopiero z centralnego wszystkie pozostałe.
Tak samo siedząc w środku i podnosząc "cycek" od otwierania drzwi do góry,
nic się nie dzieje, dopiero jak podniosę go i otworzę drzwi, otwiera centralny pozostałe trzy.
Jeszcze jedna ciekawostka, jak drzwi otworzę z normalną prędkością to się otworzą pozostałe,
ale jak podnosiłem "cycek" drzwi i powolutku drzwi otworzyłem to brak reakcji centralnego
i reszta drzwi zamknięta nadal.
Dodam, że naciskałem po tym wielokrotnie ten włącznik świateł w drzwiach kabiny, że może on jakiś ma wpływ na to, ale zero reakcji.
Gdzie może tkwić rozwiązanie tego problemu?

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4640
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 08 paź 2018, 13:23

Mi to wygląda na przełamaną gdzieś wiązkę drzwi. Najlepiej by było sprawdzić przy pompce czy sygnał zmienia się z plusa na masę gdy się zamyka i otwiera drzwi.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

TDI80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 242
Rejestracja: 10 wrz 2007, 22:58

Post autor: TDI80 » 08 paź 2018, 14:34

maciek889 pisze:Mi to wygląda na przełamaną gdzieś wiązkę drzwi. Najlepiej by było sprawdzić przy pompce czy sygnał zmienia się z plusa na masę gdy się zamyka i otwiera drzwi.
Ostatnio łatałem złamane wiązki w tylnej klapie, to swiatłą wstecznego i przeciw mgielne nie było, czy tam w tej wiązce też są któreś kable od centralnego?
A wiązkę masz na myśli w drzwiach kierowcy do sprawdzenia?
Pomiar przy pompce w klapie bagażnika czy przy drzwiach kierowcy, które przewody czy piny należało by sprawdzić?

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4640
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 09 paź 2018, 10:58

Na niebiesko zielonym wychodzącym z drzwi albo wchodzącym na pompkę trzeba zobaczyć czy pojawia się plus gdy rygiel w drzwiach kierowcy jest wyciągnięty. Jak nie ma plusa to dochodzi on którymś z dwóch kabli zawiniętych taśmą razem z z tym niebiesko-zielonym. Gdy rygiel jest wciśnięty na na niebiesko zielonym powinna być masa.

[ Dodano: 2018-10-09, 10:58 ]
Jeszcze a jak próbujesz otwierać/zamykać nie kluczykiem tylko rygielkiem to też nie działa? Bo od któregoś rocznika audi 80 z fabrycznym alarmem miało osobny czujnik dla wkładki zamka która działała trochę inaczej.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga