Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABK] Po przekręcęniu kluczyka tracę zasilanie

ODPOWIEDZ
Gulon
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 67
Rejestracja: 03 sie 2013, 21:37

[B4 2.0 ABK] Po przekręcęniu kluczyka tracę zasilanie

Post autor: Gulon » 07 gru 2016, 10:09

Witam,
Od jakiegoś pół roku mam problem z odpalaniem auta.
W aucie mam gdzieś zwarcie, dwóch elektryków już go szukało, wzięli pieniądze i nie potrafią go znaleźć dlatego jeżeli nie jeżdżę 2 lub więcej dni autem to odłączam akumulator żeby mi się nie rozładował.
Gdy podłączam akumulator przed jazdą co jakiś czas zdarza mi się taka sytuacja, że wszystko jest ok, ale po przekręceniu kluczyka nagle tracę całe zasilanie w aucie. Nic nie działa, nawiewy, kontrolki - wszystko jest odłączone. Muszę wtedy odłączyć znowu klemę od akumulatora i ponownie ją podłączyć.
Dzisiaj przy temperaturze -2 próbowałem to zrobić ale niestety odłączanie akumulatora nic nie dało. Zrobiłem 4 próby i się poddałem.

Na forum znalazłem informacje, że może to być wina imobilajzera. Co ciekawe doczytałem, że w kluczyk audi coś jest ukryte co rozpoznaje jakiś czujnik. W załączniku pokazuję zdjęcie mojego kluczyka.

Od jakiegoś czasu mam bramę do wjazdu na parking. Czy pilot od niej może wpływać na to co mi się dzieje?

Moje auto to Audi B4 Avant ABK 2.0 z LPG

Obrazek

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4653
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 07 gru 2016, 10:50

To jest zwykły kluczyk bez immo. Zresztą fabryczny immobiliser nie odcina zasilania, tylko nie pozwala odpalić silnika na dłużej niż 3 sekundy i mruga pomarańczową kontrolką na desce.

A klemy masz czyste? Może są już skorodowane i przez to przy starcie rozrusznika wypala mały fragment powierzchni i traci kontakt.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Mac0118
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11
Rejestracja: 08 maja 2014, 16:47

Post autor: Mac0118 » 07 gru 2016, 11:07

W Avancie częstą przyczyną rozładowywania się akumulatora jest uszkodzona wiązka elektryczna tylnej klapy. Zdejmij gumową osłonę przewodów między nadwoziem a klapą i sprawdź czy nie zwierają się przewody.

Fazziu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 162
Rejestracja: 15 paź 2016, 19:40
Lokalizacja: K-Koźle

Post autor: Fazziu » 07 gru 2016, 12:22

Mac0118 pisze: Avancie częstą przyczyną rozładowywania się akumulatora jest uszkodzona wiązka elektryczna tylnej klapy. Zdejmij gumową osłonę przewodów między nadwoziem a klapą i sprawdź czy nie zwierają się przewody.
ale po wyjęciu kluczyka i wyłączeniu wszystkich świateł tam nie powinno być napięcia, sprawdź też masy wszystkie czy któraś nie przegniła i nie odpadła

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga