Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 b3 1.6] problem z alarmem

ODPOWIEDZ
Marianooo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 28 gru 2010, 23:20

[80 b3 1.6] problem z alarmem

Post autor: Marianooo » 29 gru 2010, 02:05

witam serdecznie posiadam audi b3 z 90 roku silnik 1600 + lpg a problem polega na tym iż podczas wyprawy do pracy marne 500 km stała sie rzecz dziwna przynajmniej dla mnie osoby która za grosz sie nie zna na samochodach przy prędkości około 90 km silnik zgasł i zaczeła wyć jakaś syrena wszystko by było dobrze gdyby był to dzień a to była godzina 3 w nocy i małe miasteczko koło radomia miało wczesną pobudke i tu jest moje pytanie czy jest to wina silnika czy alarmu który napewno jest tam zamontowany czy może jeszcze czegoś innego . Więcej danych typu kod silnika rodzaj alarmu podam dzisiaj wieczorem bo zamierzam sie zająć nim teraz bo mam kilka dni wolnego . Za pomoc z góry dziękuje . A jeszcze dodam że audi było u dwóch mechaników i stwierdzili że się nie opłaca robić tego ale nie potrafili podać przyczyny tego stanu rzeczy .
Ostatnio zmieniony 29 gru 2010, 21:35 przez Marianooo, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Canibal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 745
Rejestracja: 19 sty 2008, 11:46
Lokalizacja: Reda-Gdynia-Gdańsk

Post autor: Canibal » 29 gru 2010, 08:06

a aku ci nie padł przypadkiem? kontrolki wszystko normalnie sie pali ? czy tak raczej slabo? alarm ma jakies odciecie lub cos podobnego ?

Awatar użytkownika
Przemo80b3
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1069
Rejestracja: 11 paź 2009, 13:43
Lokalizacja: Białystok/Podlaskie

Re: b3 i alarm

Post autor: Przemo80b3 » 29 gru 2010, 12:17

$konio$ pisze: A jeszcze dodam że audi było u dwóch mechaników i stwierdzili że się nie opłaca robić tego ale nie potrafili podać przyczyny tego stanu rzeczy .
Koniecznie zmień mechaników :!: Nie słuchaj ich.
Zwariował pewnie alarm, odcieło zapłon i masz tę sytuację, najlepiej by było odpiąć ten cały alarm z auta.
No ale co większych szczegółów niech podadzą eksperci w sprawach elektrycznych ;-)

Awatar użytkownika
goldi j51
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3625
Rejestracja: 01 kwie 2007, 19:01
Imię: Robert
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: goldi j51 » 29 gru 2010, 13:27

Na początek sprawdz akumulator i ładowanie nie napisałeś czy dało sie silnik uruchomić czy rozrusznik kręci normalnie a nie odpala :?:

Marianooo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 28 gru 2010, 23:20

Post autor: Marianooo » 29 gru 2010, 21:15

akumlator jest w porządku rozrusznik kręci jak oszalały a alarm to silicon model prelude chyba z dodatkowym sensorem ruchu taka mała czarna skrzyneczka z czerwona dioda która miga jak alarm wyje

Awatar użytkownika
Canibal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 745
Rejestracja: 19 sty 2008, 11:46
Lokalizacja: Reda-Gdynia-Gdańsk

Post autor: Canibal » 29 gru 2010, 21:21

ja bym obstawial ze pewnie cos z centralka sie stało , mozliwe ze jakas zwara jest .Napisz na pw jaki typ odciecia masz.Toci napisze jak mozesz ten krok pominac .Napisz czy masz odciecie pompy , czy zaplonu itp .Ew bezpieczniki od alarmu patrzales czy sa cale ?

Marianooo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 28 gru 2010, 23:20

Post autor: Marianooo » 31 gru 2010, 00:25

tak wogóle to ja już nie wiem czy to wina alarmu czy silnika wymontowałem ten alarm i okazało sie że przewody od odciecia zapłonu fioletowe są wogóle nie podłączone czyli odcięcie odpada a samochód nie odpala dzisiaj jeszcze sprawdze tą cewke i ten czujnik halla acz kolwiek nie wiem jak do tego sie zabrać bezpieczniki są ok jak by ktoś napisał mi jak sprawdzić te częśći tylko jak krowie na granicy byłbym wdzięczny

Awatar użytkownika
goldi j51
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3625
Rejestracja: 01 kwie 2007, 19:01
Imię: Robert
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: goldi j51 » 31 gru 2010, 10:36

Nie chciałem pisać ale rzadko się zdarza że podczas montowania alarmu podpinają się w odcięcie zapłonu.Zacznij od sprawdzenia iskry i czy dochodzi napięcie na cewkę jeśli tam nie będzie napięcia przy włączonej stacyjce prawdopodobnie padł moduł który znajduje sie w środku w aucie i popraw oznaczenie silnika w profilu.Jeszcze zajrzyj sobie tutaj
https://audi80.pl/najczesciej-zadawa ... t34013.htm

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga