Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Cabrio 2.3 NG] Problem z centralnym i sterowaniem dachu

ODPOWIEDZ
carlos_n
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 23 paź 2015, 01:08
Lokalizacja: Łódź

[Cabrio 2.3 NG] Problem z centralnym i sterowaniem dachu

Post autor: carlos_n » 07 cze 2017, 23:10

Witam,

Niestety zakładam kolejny temat, nie znalazłem podobnych dolegliwości u innych. Wydaje mi się, że już przejrzałem każdy temat i jak na razie nie poradziłem sobie z tym więc zwracam się do bardziej doświadczonych z tym problemem. bezradny_

Mam problem ze sterowaniem dachem. Moje audi posiada manualny dach i data pierwszej rejestracji to początek grudnia 1991.

Nie działa mi odblokowywanie pokrywy dachu. Po przekręceniu kluczyka zaciągnięciu ręcznego, przekręceniu rączki od dachu i opuszczeniu szyb nie rygluje bagażnika, ani nie da się otworzyć pokrywy od schowka na dach. Prąd do przycisku zwalniającego zamki pokrywy dachu dochodzi. Wiązka z lewej i prawej strony jest cała, już zrobiona. Siłownik do centralnego w klapie działa, ale dopiero po podaniu lewego prądu. Jak przekręcam zamek centralny w drzwiach kierowcy to blokuje i odblokowuje tylko drzwi kierowcy, pasażera i bak, natomiast jak przekręcam w klapie to zamyka i otwiera wszystko.
Nie działa kontrolka od dachu na zegarach. Mam także problem z 3 głównymi kontrolkami tzn. od płynu chłodzącego, hamulcowego i od oleju, nie świecą po włączeniu zapłonu ani po odpaleniu.

Krańcówka na stelażu od dachu daje sygnał, tak samo jak krańcówka od ręcznego i od dachu w zamku nad kierowcą.

Nie wiem gdzie szukać problemu. Od ponad miesiąca się z tym bawię i nie mogę sobie dać rady. zly_ bezradny_

Więcej grzechów nie pamiętam. :-)

Grzesiek26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 10
Rejestracja: 27 lis 2016, 12:07

Post autor: Grzesiek26 » 27 sie 2017, 20:48

O u mnie to samo z tym centralnym ale mi do tego nagle wszystko przestało działać nawet szyby nie opadają podczas otwarcia dachu. Czy jest jakiś bezpiecznik na moduł dachu gdzie to jest zabezpieczone?

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 27 sie 2017, 22:01

Jest osobny bezpiecznik przed skrzynką jako dodatkowy. Ale jak działa tylny zamek blokuje to nie bezpiecznik.

Sprawdźcie czujniki pozycji rygla dla kierowcy i pasażera. Jak nie pomoże to czujniki w dachu. A jak nie to czujniki pozycji tylnej blokady zamku (elektryczny siłownik)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga