Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ALL] Problem z centralnym

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
!StaSiu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1404
Rejestracja: 22 cze 2009, 14:41
Lokalizacja: Pszczyna

[ALL] Problem z centralnym

Post autor: !StaSiu » 20 wrz 2009, 11:08

Witam. Szukałem ale nic nie znalazłem na forum. Mój problem polega na tym że centralny zamek otwiera się, ale już się nie zamyka. Trzeba wszystkie drzwi osobno zamknąć. Co może być powodem?

Arczizioom

Post autor: Arczizioom » 20 wrz 2009, 11:11

Sprawdź pompkę a dokładniej wszystkie przekaźniki w pompce.

Awatar użytkownika
M@rcus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1037
Rejestracja: 18 sty 2007, 11:22
Lokalizacja: Lublin-Zakrzówek
Kontakt:

Post autor: M@rcus » 20 wrz 2009, 22:25

Dzieje się to zarówno w lewym i prawym zamku? Jak masz miernik to proponuje wpiąć się w kostkę przy pompce i pomierzyć napięcie.

Awatar użytkownika
!StaSiu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1404
Rejestracja: 22 cze 2009, 14:41
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: !StaSiu » 21 wrz 2009, 16:16

Tak w żadnym. Z bagażnika też się nie zamknie. Miernika niestety też nie posiadam :-(

Awatar użytkownika
zakwapl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 379
Rejestracja: 16 kwie 2009, 23:18
Lokalizacja: Opole/Oss

Post autor: zakwapl » 22 wrz 2009, 00:00

Kolego a masz jakiś alarm? Bo ja mam coś podobnego ,alarm działa centralny się zamyka. Czasami jest tak (rzadko) żę nie mogę zamknąć auta z pilota , centralny wogóle nie chodzi i każde drzwi muszę zamykać odzielnie. Zauważyłem ( ale nie jestem pewny) że u mnie może mieć wpływ zamykanie maski. Czyli żle się zamknie lub coś.. Akurat miałem zawsze problemy jak maskę otwierałem. I przechodziło dopiero wtedy jak przejechałem kilka metrów.

Audi 80 Polska
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Andrzej Cz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Audi 80 Polska » 22 wrz 2009, 12:02

Sprawdź w bagażniku przy pompce czy dochodzi sygnał do niej sygnał z drzwi pasażera i kierowcy (dwa oddzielne kable) zmieniający się z plusa na minus w zależności od tego czy drzwi są odsunięte czy zasunięte. Najlepiej szukać togo we dwie osoby, jedna cały czas odsuwa i zasuwa drzwi a druga po zdjęciu kostki przy pompce szuka kontrolką połączoną jednym końcem z masą a potem plusem w kostce miejsca, w którym będzie się pojawiał sygnał w zależności czy drzwi będą otwarte czy zamknięte. Trzeba sprawdzić czy minus zmienia się na plus i odwrotnie dla obydwu drzwi. Jeśli test da wynik pozytywny należy szukać gdzie indziej przyczyny np. elektronice pompki. Jest jeszcze jedna możliwość bo pompką (centralnym zamkiem) można także sterować podając masę na odpowiednie piny. Tą masę może podawać uszkodzona instalacja elektryczna, która najczęściej objawia się w postaci przełamanej wiązki przewodów idącej do klapy bagażnika albo ja wspomniał kolega zakwapl w postaci alarmu/sterownika centralnego zamka. Do sprawdzenia możesz użyć miernika albo kontrolki z małą żaróweczką, koszt zakupu jednego i drugiego to ok. 10-20zł.

glawitron
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 19 lis 2009, 18:17
Lokalizacja: Mońki

zamek

Post autor: glawitron » 19 lis 2009, 22:34

ja terz mam problem z zamkiem centralnym bagażnik zamknę a dżwi nie jeżeli zablokuie dżwi od środka to później kluczm otworzę wszystkie razem z bagażnikiem co może być tego przyczyną proszę o pomoc

Awatar użytkownika
spiczi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2453
Rejestracja: 02 sty 2008, 14:48
Lokalizacja: RBR/RZ
Kontakt:

Re: [ALL] Problem z centralnym

Post autor: spiczi » 19 lis 2009, 23:20

!StaSiu pisze:Witam. Szukałem ale nic nie znalazłem na forum.
kiepsko ;-)
:arrow: https://audi80.pl/b4-abt-94-centraln ... =centralny

powinienem temat zamknąc i usunąc, ale koledzy sie namęczyli wiec nie usune, Na przyszlość prosze dokładniej szukać i podpinać sie do istniejących tematów.

robert0s0
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 10
Rejestracja: 29 paź 2009, 19:59
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: robert0s0 » 20 lis 2009, 11:48

Kolego naj prawdopodobnie będzię to pompka centralnego która znajduje się z tyłu po stronie wlewu paliwa, sa tam 3 przekaźniki i któryś z nich padł tak było u mnie kupiłem nową pompkę i działa

Awatar użytkownika
!StaSiu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1404
Rejestracja: 22 cze 2009, 14:41
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: !StaSiu » 20 lis 2009, 14:48

Tak to było pompka. Jest już nowa założona i wsio działa. Dzięki bardzo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl