Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80/90 B3] problem z centralnym

misiek547
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 218
Rejestracja: 19 maja 2009, 22:29
Lokalizacja: Malbork

Post autor: misiek547 » 11 paź 2010, 20:47

lukash_ski pisze:Witam podobnie jak inny kolega mam problem z centralnym pneumatycznym zamkiem w audi 80b3... chodzi o: gdy otwieram drzwi od str kierowcy to tylko je otwiera a inne nie. natomiast czasem bylo tak ze wszystko otwiera i zamyka po jakims czasie znowu tylko jedne otwiera... gdy otwieram lub zamykam od pasazera to wszystko jest ok zamyka i otwiera... ktos mowil ze wkladka zamka ale raczej to nic nie ma do tego... nie wiem i chcialbym prosic o pomoc :) pozdrawiam...
Kolego miałem ten sam problem w mojej b4 po długiej walce znalazłem przyczynę była to pompka od centralnego miała zimne luty na płytce pcb tak że bym na twoim miejscu ją rozebrał i tam szukał przyczyny

skrzysio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 49
Rejestracja: 20 cze 2010, 10:42
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: skrzysio » 12 paź 2010, 00:08

NIE !! skoro działa zawsze od strony pasażera to nie może byc pompka ona bierze ten sam sygnał z siłownika kierowcy i pasażera, a pasażer działa a kierowca świruje tylko kable lub siłownik kierowcy. Potwierdzenie: schemat w tym dziale. jak widac wszystkie sterujęce zamykaniem i otwieraniem łączą sie przed przekaźnikami więc pompka odpada. No chyba że coś nie dopisałeś tzn: że pasażer tez świruje wtedy kolega wyżej ma racje

Awatar użytkownika
Audi Sport
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1819
Rejestracja: 27 lis 2007, 18:23
Lokalizacja: Okolice Ostrów Wlkp.

Post autor: Audi Sport » 12 paź 2010, 16:03

skrzysio, nie masz racji :!: Ogólny schemat centralnego zamka ma się ni jak do schematu samej pompki. Najpierw wypadało by sprawdzić czy dochodzi napięcie od siłownika do pompki. W tym celu należy przekręcić kluczyk w drzwiach kierowcy do pozycji otwartej i zobaczyć czy na przewodzie zielono-czerwonym we wtyczce pompki dochodzi + w pozycji zamkniętej powinna być masa. Jeśli dochodzi napięcie wina leży po stronie elektroniki pompki. Jeśli nie to częstą przyczyną są zaśniedziałe styki we wtyczce od siłownika.

Awatar użytkownika
lukash_ski
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 9
Rejestracja: 23 mar 2010, 16:13
Lokalizacja: S-ki

Post autor: lukash_ski » 12 paź 2010, 23:44

czyli co wychodzi na to ze musze rozkrecic drzwi kierowcy i wykrecic caly silownik i go przeczyscic?? do skrzysio : wypisalem wszystko co wiem. od pasazera zawsze otwiera i zamyka nie ma zadnego problemu...
dzis patrzylem przewody i kostke wszystko wyglada na ok...

skrzysio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 49
Rejestracja: 20 cze 2010, 10:42
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: skrzysio » 13 paź 2010, 23:05

Audi Sport kolego masz rację co do kolorów przewodu (zielono-czerwony) to jest B3 w B4 sa moje kolory. nie chcę się z Tobą kłucić bo pewny nie jestem lecz w B4 nie ma podziału sterowania pompką na drzwi kierowcy i pasażera a "pasażer zawsze działa" więc jeśli nie ma podziału to i elektronika sprawna.
Wysłany: 2010-10-08, 20:07
".....jak nie podaj na przewód zielono-niebieski lub zółto-niebieski(kolory zależne od twojego modelu) naprzeniennie raz mase raz + jak zadziała wywal siłownik jak nie szukaj wypietego przewodu z kostki pod nogami kierowcy."
Reasumując : w drzwiach rozepnij kostkę siłownika sprawdź miernikiem czy jest tam na stałe masa i na stałe + , w przewód ZIELONO-CZERWONY idący do pompki podaj + lub masę otworzysz i zamkniesz reszte zamków i wiesz na 100% że to siłownik kierowcy padnięty. U mnie siłownik jest nierozbieralny i myślę że u Ciebie też tak będzie wiec go nie wyczyścisz.

Kolega Audi Sport troszke mi namieszał bo jesli w B3 masz podział sterowania przy pompce (a było by to dziwne i bez sensu) to może byc tez pompka.Z własnej ciekawości w piątek rozbiorę swoją i dam Ci na 100 % odpowiedź.

Awatar użytkownika
Audi Sport
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1819
Rejestracja: 27 lis 2007, 18:23
Lokalizacja: Okolice Ostrów Wlkp.

Post autor: Audi Sport » 13 paź 2010, 23:59

lukash_ski, sprawdzasz najpierw czy dochodzi napięcie od siłownika drzwi do wtyczki pompki ( kabelek zielono-czerwony). Jeśli dochodzi to rozbierasz pompkę i sprawdzasz czy poszły jakieś diody lub bezpieczniki no i gdzie zatrzymuje się sygnał. u mnie poszły 2 diody zenera i układ scalony na płytce nie działa na jeden kanał więc mam na razie central działający od drzwi kierowcy :-D Jeśli nie dochodzi sygnał do wtyczki pompki to trzeba dobrać się do siłownika i poczyścić styki we wtyczce od siłownika jak i styki przy samym siłowniku. Wypadało by też sprawdzić przy samym siłowniku czy puszcza sygnał,o możliwe,ze przerwał się kabelek na harmonijce.

skrzysio, Pompka w b4 też ma oddzielne kanały sygnał ze siłowników ;-)

skrzysio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 49
Rejestracja: 20 cze 2010, 10:42
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: skrzysio » 15 paź 2010, 16:52

tak , masz całkowitą rację sprawdziłem sterowania sa podzielone, lukash_ski niestety to może być tez pompka. Ale ja jednak dalej obstawał bym przy swoim ze to mikrostyki w siłowniku.

Awatar użytkownika
lukash_ski
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 9
Rejestracja: 23 mar 2010, 16:13
Lokalizacja: S-ki

Post autor: lukash_ski » 15 paź 2010, 16:53

no ok dzieki za jakiekolwiek podpowiedzi :) sprawdze w najblizszym czasie... ale czy sie tam cos spalilo to nie wiem bo czasem lapie od kierowcy... raz lapie a raz nie ale jak zlapie to ooo swieto jest i tak przez 3 moze 5 dni dziala a potem znowu nie... myslalem ze odlacze poprostu kierowce zeby nic tam nie psulo i tyle... nie woze ludzi wiec jak by co to wystarczy mi otwierac kierowce... ale sprawdze i napisze co tam sie stalo... pozdrawiam i szerokiej drogi wam zycze :D

[ Dodano: 2010-10-18, 18:28 ]
przewody cale... napiecie raczej jest... znajomy powiedzial ze to moze byc wina silownika w drzwiach i zebym zmienil lewy z prawym... i tu pytanie czy pasuje??

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga