Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Coupe] Problem z centralnym

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kofper
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 574
Rejestracja: 15 cze 2011, 17:56
Lokalizacja: Konina

[Coupe] Problem z centralnym

Post autor: Kofper » 29 cze 2015, 12:22

Witam,
Dalej borykam się z problemem centralnego. Najpierw nie działał w ogóle, potem działał przez miesiąc. Od razu mówię że gdy wsadzę kluczyk do klamki i przekręcę to jest ok. Wszystko dzieje się na pilocie ale obecnie nie wygląda mi to na sterownik.
Ostatnio działo się tak, że centralny zamykał się z pilota ale nie chciał otwierać (nawet z kluczyka). Kupiłem sprawną pompkę i teraz sytuacja wygląda tak że centralny zawsze otwiera ale nie zawsze zamyka drzwi kierowcy, ma taki jakby moment zawahania. Siłownik też wymieniłem i to nie to.
Tutaj filmik z pracy centralnego, jak widzicie nie początku chodził dobrze ale za którymś razem się przyciął i nie zamknął. Co to może być ? <ok>

Awatar użytkownika
szymsik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 110
Rejestracja: 30 maja 2007, 09:55
Lokalizacja: Wrocław/Blachownia

Post autor: szymsik » 08 sie 2015, 15:34

Witam , mam podobny problem , zdołałeś zrobić swój zamek ?? U mnie wygląda to tak że cypelek chowa się w tapicerkę do połowy i wraca , rozebrałem boczek i odkręciłem na dole tą pompkę , okazało się że ona działa , tylko blokuje gdzieś koło zamka , i teraz mam problem jak wyjąć ten zamek z drzwi , w ogóle ten mechanizm co jest w drzwiach , a widać że już tam było grzebane przy tym całym mechanizmie ... dodam że już tak miałem z rok temu ale przeszło samo , a teraz coś przechodzić nie chcę;)
Jest ---> Coupe B4 Q
Było ---> B3 1.8E
Kody lakierów Audi 80

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4659
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 08 sie 2015, 15:57

szymsik pisze:U mnie wygląda to tak że cypelek chowa się w tapicerkę do połowy i wraca ,
Zobacz czy masz dobrze założoną linkę klamki wewnętrznej. Bo gdy włoży się ją w zły rowek to będzie się tak działo. Albo jak linka będzie się blokować to też będzie podobnie.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Awatar użytkownika
Kofper
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 574
Rejestracja: 15 cze 2011, 17:56
Lokalizacja: Konina

Post autor: Kofper » 08 sie 2015, 17:05

maciek889
O który rowek Ci chodzi ? O ten co się wkłada linkę do klamki czy z drugiej strony klamki ?

Ja mam taki patent że jak wysiądę z auta i zamknę drzwi to czekam z 2s i wtedy naciskam zamykanie na pilocie i się zamyka. Gdybym nacisnął od razu po zamknięciu drzwi to cypel się wróci. <ok>

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 08 sie 2015, 19:35

Kofper pisze:Ja mam taki patent że jak wysiądę z auta i zamknę drzwi to czekam z 2s i wtedy naciskam zamykanie na pilocie i się zamyka. Gdybym nacisnął od razu po zamknięciu drzwi to cypel się wróci.
Możliwe ze to tez wina pompki. Albo zgniecionego wężyka.

Awatar użytkownika
Kofper
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 574
Rejestracja: 15 cze 2011, 17:56
Lokalizacja: Konina

Post autor: Kofper » 08 sie 2015, 19:56

Centralny nie działał w ogóle i wymieniłem pompkę i teraz jest tak. Podejrzewam właśnie że gdzieś będzie wężyk przyciśnięty.

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 08 sie 2015, 20:16

Zobacz w pompce są dwie blaszki do ustawienia cisnienia/podcisniena wyłącznik, ustaw większe podciśnienie (zamykanie) może pomoże.

Obrazek

Te w czerwonym kółku ale która strona nie podpowie, będzie widać po środkowym gdy zdejmiesz pokrywkę to załącz na pilocie zamykanie i na który środkowy sie przybliża to rozegnij troszkę

Awatar użytkownika
szymsik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 110
Rejestracja: 30 maja 2007, 09:55
Lokalizacja: Wrocław/Blachownia

Post autor: szymsik » 09 sie 2015, 09:44

Od drugiej strony linka wchodzi do zamka tego kwadratowego, jak go odkrece (na dwa imbusy) i zamek jest luźny to mi cypelek się zamyka ale zamek wypycha od drzwi... Coś gdzieś blokuje, może faktycznie z ta linka coś nie tak
Jest ---> Coupe B4 Q
Było ---> B3 1.8E
Kody lakierów Audi 80

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga