Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 2.0 ABK] Problem z centralnym zamkiem

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sw35
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 34
Rejestracja: 04 maja 2007, 20:21
Imię: Sławek
Model: Audi 80 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.8 PM
Lokalizacja: Głogów

[80 B4 2.0 ABK] Problem z centralnym zamkiem

Post autor: sw35 » 19 mar 2008, 17:52

Witam. Mój problem dotyczy rozładowywania akumulatora przez centralny zamek. Pobór prądu w stanie spoczynku wynosi 0,13A , po wyciągnięciu bezpiecznika nr 19 (centralna blokada drzwi), pobór prądu spada do wartości 0,01A. Auto kupiłem w kwietniu zeszłego roku z centralnym zamkiem ale bez sterowania z pilota. W sierpniu wymieniłem akumulator (padł ze starości). Na początku września zamontowałem centralke z pilotem do zamka (w warsztacie specjalistycznym) i od tego czasu zaczęły się problemy z rozładowywaniem akumulatora na postoju. Czy problem może tkwić w złym podłączeni centralki sterowania centralnym zamkiem? Proszę o odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kubik » 19 mar 2008, 18:40

Jeżeli przed montażem sterownika było ok. to napewno coś jest nie tak. Jak możesz to ten zamontowany sterownik odłącz od instalacji centralnego i odłącz od niego zasilanie wróć do opcji zamykania z kluczyka, wykluczysz ewentualność innego poboru prądu. Jak będziesz miał jasność pozostaje tylko domagać sie reklamacji.

Awatar użytkownika
sw35
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 34
Rejestracja: 04 maja 2007, 20:21
Imię: Sławek
Model: Audi 80 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.8 PM
Lokalizacja: Głogów

Post autor: sw35 » 20 mar 2008, 19:33

Nie odłączałem sterownika do zamka bo pogoda jest nie najlepsza a nie mam gdzie pogrzebać ale zauważyłem, że przy wyciągniętym bezpieczniku nr 19, gdy wcisne na pilocie zamykanie lub otwieranie to kierunkowskazy migają. Wydaje mi się, że to nie centralka powoduje taki pobór prądu. Problem tkwi chyba w pompce.

I po problemie. Wymieniłem pomke centralnego zamka na sprawną. Zużycie prądu na postoju wynosi teraz 0,01 A.

Awatar użytkownika
AUDI;*
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 98
Rejestracja: 27 wrz 2012, 13:11
Lokalizacja: ADAMÓW

hej...

Post autor: AUDI;* » 15 lut 2013, 13:15

witam koledzy...
Mam dziwny problem jak dla mnie ponieważ od jakiegoś czasu borykam się z z tym że po zgaszeniu silnika wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki: wycieraczki kierunki światła nadmuch działa!!!

Wyjąłem przekaźnik nadal nadmuch działa,wyjąłem kostkę stacyjki kupiłem nową bo myślę może to wina tego,bez zmian to samo nadal wszytko działa dop po wyjęciu bezp 19 wszystko wróciło do normy,ale od czego jest ten bezp??

Czy wszystko będzie działało jak należy??

Dodam że centralnego nie mam ponieważ do wtyczek od pompki dost się woda zrobiło się zielono we wtyczce no i "dwa bolczyki" od wtyczki siedzą w pompce na stałe :( porostu zardzewiało...?? nie wiem jak to nazwać,no i trzech bolców brakuje,czy przyczyna jest gdzieś tam?? to że bezp 19 jak włożę to wszystko działa...

ps.Jak by ktoś miał taką wtyczkę na zbyciu chętnie odkupię ;) tam są trzy mi potrzeba brązowa.

Awatar użytkownika
sylwester28ET
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 430
Rejestracja: 11 gru 2009, 00:32
Lokalizacja: Busko Zdrój

Post autor: sylwester28ET » 15 lut 2013, 15:15

Bezpiecznik nr. 19 jest od centralnego zamka. Ogarnij przewody od pompki centralnego bo może to one wywołuje zwarcie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga