Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4] problem z centralnym zamkiem

ODPOWIEDZ
bombamarek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 15 kwie 2007, 18:55
Lokalizacja: Pabianice

[80 B4] problem z centralnym zamkiem

Post autor: bombamarek » 03 cze 2007, 19:18

centralny zamek pneumatyk tylko otwiera ale nie zamyka. Czy uszkodzona jest pompa?

marko
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 901
Rejestracja: 05 kwie 2007, 22:46
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: marko » 03 cze 2007, 21:10

Uruchamiasz zamek pilotem czy kluczykiem :?:
Jeżeli kluczykiem to szukaj krańcówek w drzwiach , może tam się coś odłączyło albo uszkodziło , jeżeli pilotem to problem może być ze sterownikiem.
Przy zamykaniu słychać pompkę :?:
Jeżeli słychać pompke to może jakaś dziwna nieszczelność w układzie
AUDI SPORT

Awatar użytkownika
minon1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1138
Rejestracja: 20 kwie 2007, 15:49
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Post autor: minon1 » 04 cze 2007, 09:41

marko pisze: Jeżeli słychać pompke to może jakaś dziwna nieszczelność w układzie
otwiera więc raczej nie

Awatar użytkownika
michal197609
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 42
Rejestracja: 28 kwie 2007, 23:31
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Post autor: michal197609 » 11 cze 2007, 22:39

Nie koniecznie. W jedną stronę trzyma ciśnienie, w drugą podciśnienie "ucieka". Sprawdź czy chodzi Ci pompka przy zamykaniu. Pozdrawiam! (P.S. to tylko moja teoria)
Michał

Awatar użytkownika
minon1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1138
Rejestracja: 20 kwie 2007, 15:49
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Post autor: minon1 » 12 cze 2007, 20:02

michal197609 pisze:Nie koniecznie. W jedną stronę trzyma ciśnienie, w drugą podciśnienie "ucieka". Sprawdź czy chodzi Ci pompka przy zamykaniu. Pozdrawiam! (P.S. to tylko moja teoria)
Nie trzyma ciśnienia tylko pompuje i nie ucieka przy odwrotnym cyklu tylko zasysa.

Awatar użytkownika
michal197609
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 42
Rejestracja: 28 kwie 2007, 23:31
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Post autor: michal197609 » 12 cze 2007, 22:24

minon1 pisze:
michal197609 pisze:Nie koniecznie. W jedną stronę trzyma ciśnienie, w drugą podciśnienie "ucieka". Sprawdź czy chodzi Ci pompka przy zamykaniu. Pozdrawiam! (P.S. to tylko moja teoria)
Nie trzyma ciśnienia tylko pompuje i nie ucieka przy odwrotnym cyklu tylko zasysa.
Jeśli pompuje to ciśnienie wzrasta i układ musi je "trzymać", a gdy zasysa to wytwarza się podciśnienie i układ to podciśnienie musi utrzymać, dlatego użyłem cudzysłowiu: podciśnienie "ucieka".
Michał

Awatar użytkownika
minon1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1138
Rejestracja: 20 kwie 2007, 15:49
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Post autor: minon1 » 13 cze 2007, 15:42

michal197609 pisze:
minon1 pisze:
michal197609 pisze:Nie koniecznie. W jedną stronę trzyma ciśnienie, w drugą podciśnienie "ucieka". Sprawdź czy chodzi Ci pompka przy zamykaniu. Pozdrawiam! (P.S. to tylko moja teoria)
Nie trzyma ciśnienia tylko pompuje i nie ucieka przy odwrotnym cyklu tylko zasysa.
Jeśli pompuje to ciśnienie wzrasta i układ musi je "trzymać", a gdy zasysa to wytwarza się podciśnienie i układ to podciśnienie musi utrzymać, dlatego użyłem cudzysłowiu: podciśnienie "ucieka".
:lol: :lol: :lol:
:shock: :shock: :shock:

Anna1402

Post autor: Anna1402 » 17 cze 2007, 20:54

WItam,

Żeby nie zakłądać nowego wątku na podobny temat, podłączę się do tego.

Wczoraj spotkało mnie coś dziwnego z moim Audi.

Mam centralny zamek i wszystko było ok. Zamkęłam go normalnie wieczorem, a rano otworzyłam i już nie zamknęłam, najpierw myślałam że wina leży w pilocie ale pilot wysyła "impuls", światła migają, słyszę dźwięk jakby wszystko miało być ok, ale centralny się nie załącza. Ale jak wcisnę guzik w drzwiach to wszystko się zamyka, z kluczyka otwiera normalnie ale centralnie już nie zamyka

(może dlatego że centralnie zamyka z guzika w drzwiach pasażera ale tamten zamek mam uszkodzony i mogę tylko zamykać z kluczyka od kierowcy, a w tych drzwiach jak wcisnę guik to tylko te drzwi si,ę zamykają).

Bawiłam się tak ze 20 minut i albo światła migały i "pikało" albo nie.

Dopiero jak zdjęłam klemę (czy jak to się nazywa) z akumulatora i po chwili założyłam to wszystko wróciło do normy.

Jakieś pomysły, co to się może dziać?
będę wdzięczna za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
cobra
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2112
Rejestracja: 22 lis 2006, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: cobra » 17 cze 2007, 21:36

na moje oko albo sie centralka alarmowa zaczęła sypać... czasami sprzęt elektroniczny ma takie dziwne zwiechy i wymagany jest restart :mrgreen: albo połączenie CENTRALA ALARMOWA - CENTRALNY ZAMEK jest gdzieś uszkodzone

Anna1402

Post autor: Anna1402 » 17 cze 2007, 22:16

Dziękuje serdecznie za szybką odpowiedź :)

Szkoda tylko, że nie mam pojęcia gdzie tej centralki szukać :(
Czeka mnie wizyta u elektryka w takim razie. :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
cobra
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2112
Rejestracja: 22 lis 2006, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: cobra » 18 cze 2007, 09:15

centralka alarmowa jest umiejscowiona na końcu diody sygnalizacyjnej :mrgreen:
ale skoro nic się na razie nie dzieje, to nie radziłbym iść do elektronika... elektronik nic pewnie nie pomoże a kasę weźmie. Może autko narażone było na działanie dużej wilgoci i centralka zaczęła wariować?

Awatar użytkownika
chips
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 766
Rejestracja: 04 kwie 2007, 18:55
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: chips » 18 cze 2007, 13:18

michal197609 pisze:
minon1 pisze:
michal197609 pisze:Nie koniecznie. W jedną stronę trzyma ciśnienie, w drugą podciśnienie "ucieka". Sprawdź czy chodzi Ci pompka przy zamykaniu. Pozdrawiam! (P.S. to tylko moja teoria)
Nie trzyma ciśnienia tylko pompuje i nie ucieka przy odwrotnym cyklu tylko zasysa.
Jeśli pompuje to ciśnienie wzrasta i układ musi je "trzymać", a gdy zasysa to wytwarza się podciśnienie i układ to podciśnienie musi utrzymać, dlatego użyłem cudzysłowiu: podciśnienie "ucieka".

Kolego jest całkiem odwrotnie. Przy nieszczelności central zamyka, ale nie chce otwierać (przy zamykaniu pompuje i uszkodzony siłownik nie wytrzymuje ciśnienia i przepuszcza. Przy zamykaniu pompka zasysa powietrze, a więc i siłownik, który wówczas się uszczelnia)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga