Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4 abt]Problem z krancówkami drzwi/alarm

jastrzabb4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 255
Rejestracja: 18 gru 2009, 16:11

[b4 abt]Problem z krancówkami drzwi/alarm

Post autor: jastrzabb4 » 07 wrz 2010, 18:24

wiec panowie miałem problem z ciagle swiecacym swiatlem w aucie w podsufitce oraz czesto wyjacym alarmem(z pilota) wymienilem wszystkie krancowki w drzwiach wiec 4 + sprawdzielm krancowki maski oraz wyjełem z zamka w bagazniku i spiełem go opaska zeby wykluczyc kolejny błąd.... było dobrze zlozylem zamek bagaznika wymienilem wszystkie kracnowki byl miodzio...

pojechalem do pracy pilotem zamykam auto z pilota a tu pi pi ( 2 sygnały) czyli alarm uwaza ze ktores drzwi nie zamkniete ;/ :evil:

załamka


juz kombinowałem tyle ze masakra recznie wciskałem wszystkie krancówki ...
dodam ze jezeli drzwi kierowcy nie beda zamkniete to nie zamkna sie drzwi to nawet probowałem zamek od kierowcy wciskac recznie czyli symulowac zamkniecie drzwi i normalnie działa...

Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kubik » 07 wrz 2010, 18:36

Dobrze kombinujesz tylko nie z tej strony. Sprawdź czy sygnał z krańcówki pojawia się na kostce przy alarmie i będziesz wiedział czy to uruchamia alarm. Może gdzieś poluzował się styk i dlatego czasem łaczy a czasem nie.

jastrzabb4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 255
Rejestracja: 18 gru 2009, 16:11

Post autor: jastrzabb4 » 07 wrz 2010, 18:40

kubik, z teo co wiem to do krancowki dochodzi minus tak? moge go jakos sprawdzic czy dochodzi do kazdej krancowki? sprawdzielm dzis kostke wszystko wyglada na ok

Awatar użytkownika
shellah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3081
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:08
Imię: Artur
Model: Inny
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.8 AAH+lpg
Lokalizacja: Reading UK

Post autor: shellah » 07 wrz 2010, 19:48

do każdej krańcówki dochodzi napięcie a masę bierze z karoserii ;-)

Awatar użytkownika
Canibal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 745
Rejestracja: 19 sty 2008, 11:46
Lokalizacja: Reda-Gdynia-Gdańsk

Post autor: Canibal » 07 wrz 2010, 20:38

Hehe kolego już to przerabiałem i faktycznie szukasz nie tam gdzie trzeba :) Sprawdz dokładnie kabel (wiązke) w klapie ;) sprawdz czy nie ma pekniec , przełamań itp . Prawdopodobnie masz którys kabel przerwany i zwiera.U mnie było podobnie.

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 07 wrz 2010, 21:07

shellah pisze:do każdej krańcówki dochodzi napięcie a masę bierze z karoserii
Eeee...napięcie masz na żarówce, a krańcówka podaje masę z karoserii. Gdyby było tak jak mówisz, to przy każdorazowym otwarciu drzwi, dochodziłoby do zwarcia. ;-)

skrzysio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 49
Rejestracja: 20 cze 2010, 10:42
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: skrzysio » 07 wrz 2010, 22:48

witam
cudów nie ma to jest tylko prad :lol: a nawet i nie bo to masa :-D , sprawdź dokładnie : przewod klapy bagażnika a karoseria jeśli OK wypnij przewody z zamka wklapie ( zaizoluj i pomecz się dzień machając kluczykiem bagażnik) połączenie przewodu od alarmu z przewodem krańcówek drzwi i maski (czy jest dobrze zaizolowane) odepnij wszystkie inne czujniki (przechyłu, udezeniowy) jak masz takowe dodane do alarmu. Wykręć delikatnie (do 1 cm)krańcówkę od maski bo piszesz że masz. jeśli to nic nie da wypnij kostkę z centrali alarmu i sprawdż czy dalej swiatełko będzie sie samo załączało. Jeśli po kolejnych krokach światełko przestanie szaleć masz przyczyne . Ja stawiam na żle wyregulowaną krańcówke klapy lub uszkodzoną krańcówke w zamku bagażnika.
Powodzenia

Awatar użytkownika
Canibal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 745
Rejestracja: 19 sty 2008, 11:46
Lokalizacja: Reda-Gdynia-Gdańsk

Post autor: Canibal » 08 wrz 2010, 04:59

skrzysio pisze:witam
cudów nie ma to jest tylko prad :lol: a nawet i nie bo to masa :-D , sprawdź dokładnie : przewod klapy bagażnika a karoseria jeśli OK wypnij przewody z zamka wklapie ( zaizoluj i pomecz się dzień machając kluczykiem bagażnik) połączenie przewodu od alarmu z przewodem krańcówek drzwi i maski (czy jest dobrze zaizolowane) odepnij wszystkie inne czujniki (przechyłu, udezeniowy) jak masz takowe dodane do alarmu. Wykręć delikatnie (do 1 cm)krańcówkę od maski bo piszesz że masz. jeśli to nic nie da wypnij kostkę z centrali alarmu i sprawdż czy dalej swiatełko będzie sie samo załączało. Jeśli po kolejnych krokach światełko przestanie szaleć masz przyczyne . Ja stawiam na żle wyregulowaną krańcówke klapy lub uszkodzoną krańcówke w zamku bagażnika.
Powodzenia
kolego i po co tyle zachdu i zabawy ? :) ja mowie ze to kabel od bagaznika od klapy u mnie bylo to samo.Krańcowki w drzwiach beda ok .Główna przyczyna to wiązka w klapie bagaznika.TO jest niestety wrzód na tyłku w naszych B4 :)

skrzysio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 49
Rejestracja: 20 cze 2010, 10:42
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: skrzysio » 08 wrz 2010, 09:14

:) sprzedałeś mu swoje auto ? :) że u Ciebie to było nie znaczy że tam jest tak samo :) zgoda, masz racje wiązka klapy to niestety jest problem w większości aut ale nie koniecznie to jest przyczyną. zqładam alarmy z 5 lat i dziwne przypadki się trafiały :) ma wszystkie mozliwe opcje (a jest ich tylko kilka) i jestem pewny że kolega jastrzabb4 sobie poradzi. :) a dalej upieram się nad krańcówką w zamku bagażnika :)
Powodzenia

Awatar użytkownika
Canibal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 745
Rejestracja: 19 sty 2008, 11:46
Lokalizacja: Reda-Gdynia-Gdańsk

Post autor: Canibal » 08 wrz 2010, 15:39

skrzysio pisze:sprzedałeś mu swoje auto ?
Cóż ironia jest nie na miejscu :) Bo to nie jest temat do tego.Tylko do określonego problemu kolegi.A jak pisałem swojego nie sprzedaje wiec nie mamy o czym dyskutowac.

Swoja drogą kolega jastrząb nie pisał czy sprawdzał wiązke w klapie czy też nie :) Więc poczekajmy aż cos sprawdzi i napisze co i jak .

jastrzabb4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 255
Rejestracja: 18 gru 2009, 16:11

Post autor: jastrzabb4 » 09 wrz 2010, 18:50

tak wiazke sprawdzzalem kazda zyla jest polutowana:D i zaklejona tasma izolacyjna robil to poprzedni wlasciciel mowicie ze to klapa?

skrzysio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 49
Rejestracja: 20 cze 2010, 10:42
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: skrzysio » 09 wrz 2010, 19:50

Jeżeli polutowana i dobrze zaizolowana, jeszcze raz dobrze zaizolowana więc odpada. kolejny krok jeśli krańcówki masz na 100% sprawne i każda po wciśnięciu wyłacza lampkę, odłącz zamek w klapie bagażnika i podkręć tą krańcówke w masce do góry tak aby nie wystawał za wysoko (bo nie zamkniesz) i aby nie był za nisko (bo nie rozłaczy masy po zamknięciu).
Powodzenia

jeszcze jedno, jaki to alarm ??

jastrzabb4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 255
Rejestracja: 18 gru 2009, 16:11

Post autor: jastrzabb4 » 10 wrz 2010, 18:49

właśnie ze lampka sie ie wylacza ;/

skrzysio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 49
Rejestracja: 20 cze 2010, 10:42
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: skrzysio » 10 wrz 2010, 22:32

nie wyłącza bo wszystkie krańcówki , włączniki klapy i maski spiete są razem w alarmie, i coś zwiera Ci cały czas do masy a nie powinno. Kombinuj aż zgaśnie i po problemie we wcześniejszych postach masz wszystko opisane.Jeśli nie dasz rady - oddaj auto do elektryka. Szczerze to ja to naprawiam w 20 minut auto stoi 2 dni a klient płaci 300 i sie cieszy że tak tanio.

jastrzabb4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 255
Rejestracja: 18 gru 2009, 16:11

Post autor: jastrzabb4 » 12 wrz 2010, 08:59

skrzysio, z kad ty jestes?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga