Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 b3] przeróbka odciecia pompy paliwa

ODPOWIEDZ
MrKovski
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 39
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:59
Lokalizacja: SJ / SRB

[80 b3] przeróbka odciecia pompy paliwa

Post autor: MrKovski » 14 lip 2015, 12:41

witam
w moim aucie mam takie zabezpieczenie, ktore odcina pompe paliwa, zamontowane przez poprzedniego wlasciciela, wiec nie wiem tak do konca co to jest i jak dziala, procz tego, ze zeby wylaczyc go, musze dotknac w okreslonym miejscu, gdzie jest podlaczone, oraz do masy(klamka)
nie uzywam tego, bo skoro i tak zalozylem gaz do autka(II gen), wystarczy autko odpalic i przelaczyc na gaz(2300 obrotow) zanim odetnie pompke paliwa(jakies 5-10s po odpaleniu)

po 1 chcialbym to zabezpieczenie, przerobic na jakis przelacznik ukryty odbijający(cos na styl dzwonka do drzwi), z tego wzgledu, ze niekiedy, jak jest zimno to immob. nie chce sie wylaczyc

po 2 chcialbym zrobic odciecie od gazu, ale tu pojawia sie problem, bo do wlacznika od gazu ida 4 kabelki i jesli dobrze mysle, to musialbym jeden z nich przeciac i przeniesc gdzies do jakiegos wlacznika ukrytego nr 2.

i tu pytanie moje, jako ze nie wiem zbytnio ktore z tych 4 kabelkow sa od czego, jak to ugryzc, ktory bym musial z nich przeciac, czy jest ryzyko, ze jakies ustawienia od tego gazu sie zresetuja, jesli odlaczylbym 'nie ten' kabel itd, czy najlepiej zadzwonic do zakladu, gdzie montowalem gaz?

Awatar użytkownika
Wino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1015
Rejestracja: 10 paź 2010, 21:46
Imię: Wino
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Wino » 14 lip 2015, 17:15

Lepiej po prostu zlikwidować to zabezpieczenie które masz i zrobić odcięcie przy cewce zapłonowej wtedy nie będzie iskry i niezależnie czy to na gazie czy na benzynie auto nie odpali jak nie wciśniesz przycisku.

MrKovski
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 39
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:59
Lokalizacja: SJ / SRB

Post autor: MrKovski » 14 lip 2015, 17:47

A zeby zdemontowac to, to musze to znalezc, czyli skoro to odcina pomp paliwa, to bedzie to przy pompie, czy nie koniecznie tak musi byc?
Czy powinienem tego szukac gdzies pod maska raczej?

Awatar użytkownika
Wino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1015
Rejestracja: 10 paź 2010, 21:46
Imię: Wino
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Wino » 14 lip 2015, 17:59

Najprościej to iść po kabelkach, może być gdzieś na przekaźniku pompy, nie wiem za bardzo jak wygląda instalacja elektryczna pompy bo mam auto na gaźniku, a poza tym pozostaje jeszcze inwencja twórcza tego co to zakładał.

MrKovski
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 39
Rejestracja: 31 maja 2014, 15:59
Lokalizacja: SJ / SRB

Post autor: MrKovski » 15 lip 2015, 10:49

ok, dzieki za odp.
narazie nie mam czasu troche, wiec dopiero po urlopie chyba sie za to zabiore kolo sierpnia, wiec jak cos to potem bede pisal:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga