Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 ABT] Pytanie o sterownik

ODPOWIEDZ
Kozok6
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 55
Rejestracja: 20 cze 2010, 21:02
Lokalizacja: Suwałki

[B4 ABT] Pytanie o sterownik

Post autor: Kozok6 » 24 lut 2013, 20:20

Witam! Czy ktoś mógłby pokierować mnie odnośnie wymiany ukazanego poniżej sterownika od zamka centralnego?? Bo podejrzewam ze jest on uszkodzony ponieważ nie zamyka mi zamków z pilota i z kluczyka od strony kierowcy. A jak chce zamknąć z pilota to słychać takie cykanie w sterowniku ale mimo wszystko nie zamyka.
Foto sterownika: Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
szaakaal
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 870
Rejestracja: 18 cze 2012, 09:35
Lokalizacja: Bytom/Śląskie

Post autor: szaakaal » 24 lut 2013, 21:30

Czesc, proponuje Ci obadać i ewenualnie wymienic na początek siłownik w drzwiach kierowcy i problem moze zniknac...

Kozok6
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 55
Rejestracja: 20 cze 2010, 21:02
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Kozok6 » 26 lut 2013, 17:42

Niestety wymiana siłownika nie pomogła więc moje pytanie jest nadal aktualne i oczekujące odpowiedzi.

Awatar użytkownika
szaakaal
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 870
Rejestracja: 18 cze 2012, 09:35
Lokalizacja: Bytom/Śląskie

Post autor: szaakaal » 26 lut 2013, 20:50

Centralny masz oryginalny, sterowany pneumatycznie? Masz już nowy sterownik? jak tak to powinienes miec do niego jakis diagram/instrukcje obsługi, na początek wybierz odpowiedni schemat i jedziesz...
Jeżeli podłączenie wg schematu nie zadziała to wrzuc schemat na forum bo tak to ciężko zgadywać

Kozok6
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 55
Rejestracja: 20 cze 2010, 21:02
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Kozok6 » 27 lut 2013, 14:09

Niestety jeszcze nic nie mam bo nie wiem jaki mam kupic gdyz nie wiem nic na temat mego starego sterownika. I w tym miejscu chciakbym dowiedziec sie czy ktos moglby zidentyfikowac moj obecny sterownik? Producent model?z wymiana mysle ze sobie poradze

Awatar użytkownika
paw1131
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 405
Rejestracja: 09 maja 2011, 12:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: paw1131 » 27 lut 2013, 15:44

Kozok6 pisze:Niestety jeszcze nic nie mam bo nie wiem jaki mam kupic gdyz nie wiem nic na temat mego starego sterownika. I w tym miejscu chciakbym dowiedziec sie czy ktos moglby zidentyfikowac moj obecny sterownik? Producent model?z wymiana mysle ze sobie poradze
Rozumiem, że w samochodzie jest centralny sterowany pneumatycznie. A sterownik, który załączyłeś na zdjęciach jest od sterowania za pomocą pilotów.

Kup sterownik centralnego zamka z pilotami i podłącz według schematu.

Problem w Twoim przypadku może znajdować się w przekaźniku mieszczącym się w sterowniku, który odpowiada za zasilanie przekaźników otwierania i zamykania lub przerwa w instalacji.

Jak nie wiesz jaki sterownik kupić, to wystarczy wejść na allegro, jest tego sporo. Zazwyczaj chińskie sterowniki mają zainstalowany dodatkowy przekaźnik otwierania i zamykania wewnątrz. Jeśli nie to musisz dokupić dodatkowy moduł złożony z tychże przekaźników.

Kozok6
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 55
Rejestracja: 20 cze 2010, 21:02
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Kozok6 » 27 lut 2013, 17:16

Tak tak oczywiscie centralny jest sterowany pneumatycznie. Pompka silowniki itd. Dzisiaj porozbieralem te przekazniki i posprawdzalem probowką. Prawie na kazdym styku prąd dochodzi bo probowka swiecila a centralny dalej milczy. BYc moze cos jest z tym przekaznikiem. trzeba bedzie w takim razie zaopatrzyc sie w nowy przekaznik i pilot. na jednym tylko zaokraglonym jest napis SEO electronics. Czy jego nalezaloby wymienic?

Awatar użytkownika
szaakaal
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 870
Rejestracja: 18 cze 2012, 09:35
Lokalizacja: Bytom/Śląskie

Post autor: szaakaal » 27 lut 2013, 18:06

Ja na Twoim miejscu poszedł bym do sklepu bo szybciej i prosciej ;-) i przynajmniej widzisz co kupujesz, zapytaj o uniwersalny sterownik centralnego zamka... i zapytaj też czy bedzie współpracował z fabryczną instalacją centralnego zamka. Taka uniwersalka to koszt 50-80 zl max...

Kozok6
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 55
Rejestracja: 20 cze 2010, 21:02
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Kozok6 » 27 lut 2013, 19:33

MOWISZ Ze uniwersalny sterownik bedzie pasował? Po prostu w takim wypadku wystarczy podpiać pod obecna instalacje w zamian tego uszkodzonego?

Awatar użytkownika
szaakaal
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 870
Rejestracja: 18 cze 2012, 09:35
Lokalizacja: Bytom/Śląskie

Post autor: szaakaal » 27 lut 2013, 21:07

Tak będzie pasował, i tak jak mówisz wepnij go w miejsce starego... przy nim nawet powinieneś mieć możliwość podłączenia kierunkowskazów (sygnalizacja kierunkowskami podczas otwierania/zamykania samochodu)

jak bedziesz juz go zakładał to kieruj sie schematem ster. pneumatycznego

Kozok6
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 55
Rejestracja: 20 cze 2010, 21:02
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Kozok6 » 27 lut 2013, 21:52

Oki rozumiem. Dzieki wielkie za zainteresowaoe. Sygnalizacje kierunkowskazami mam nawet teraz na tym starym sterowniku.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga