Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 2.0 ABK] Zacinający się zamek centralny

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 24 lut 2008, 12:24

Bardziej stawiam na wiązkę. Sam zamek to w sedanie 5 minut roboty. Bodajże dwie śruby i zamek na wierzchu. Jak jest w Avancie to nie wiem.

maxer
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 220
Rejestracja: 12 mar 2007, 15:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała ok
Kontakt:

Post autor: maxer » 28 lut 2008, 07:36

Nie będe robił nowego tematu ale mi przestałą klapa działać na kluczyk, teraz opieram się jedynie na centralce i to mnie jeszcze ratuje. Zamek się kręcio wokoło...w drzwiach kierowcy tak samo, nie zdejmowałem jeszcze tapicerki bo mi się nie chce...co się mogło stać?

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 28 lut 2008, 08:34

maxer, jesteś pewien, że nikt nie próbował wejść do środka bez Twojej wiedzy?. Wygląda mi to na złamany język w bębenku :-( . Bez wyjęcia zamka się nie obejdzie.

maxer
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 220
Rejestracja: 12 mar 2007, 15:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała ok
Kontakt:

Post autor: maxer » 28 lut 2008, 14:07

Danek - nikt mi nie wchodził całe szczęście, na początku wysiadł mi zamek od strony kierowcy...ale to moja wina, za mocno przekręciłem i się obrucił dookoła, jesli już nie mogłem otwierać drzwi od swojej strony zaczołem to robić klapą. Uważałem aby nie przesadzać z siłą ale mimo wszystko wykończył się śmiercią naturalną, też się obkręcił. Teraz zostały mi jeszcze tylko drzwi pasażera. Jeśli tam też padnie zamek może uda mi się wejść rurą wydechową :mrgreen: Z wyjmowaniem nie będzie problemu, ale czy da się to naprawić czy czas pomyśleć i nowychzamkach i nowej stacyjce? MAm zamiar zrobić na pilota ale mimo to nie chcę stu kluczy do jednego auta :-/

Kratkoj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 02 mar 2008, 14:57
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Kratkoj » 03 mar 2008, 19:33

Witam wszystkich. Jestem nowym(użytkownikiem AUDI 80) i forumowiczem i jak większość mam kilka jak się okazało typowych problemów z moją "furą". Jednym z nich jest szwankujący centralny zamek tzn. zdarza się dość często,że po otwarciu zamka od strony kierowcy rygiel wychodzi tylko w tych drzwiach a reszta dopiero po uchyleniu drzwi. Tak samo dzieje się kiedy otwieram go pilotem od alarmu tzn. czasami wszystko otwiera normalnie a czasami muszę go otworzyć kluczykiem i uchylić drzwi aby reszta zamków się odryglowała. Co może być tego powodem?

Awatar użytkownika
guzio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 65
Rejestracja: 06 cze 2007, 22:26
Lokalizacja: Chełm

Post autor: guzio » 11 mar 2008, 18:47

Witam,
Przyłącze się do tematu, z tym że u mnie jest nieco inna sytuacja z centralnym zamkiem:
jak wrzucam wsteczny bieg centralny zamek się zamyka, dzieje się to nie za każdym razem lecz co 2-3 razy jak wciskam wsteczny bieg.

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 11 mar 2008, 19:27

guzio, bardzo ciekawy przypadek, nie majstrował ktoś przy wiązce pokrywy bagażnika? Spróbuj podnieść klapę i wtedy zapiąć wsteczny.

[ Dodano: 2008-03-11, 19:34 ]
Kratkoj, na Twoim miejscu przyjrzał bym sie przewodom w przelotce pomiędzy drzwiami a słupkiem, zdemontować tapicerkę również by nie zaszkodziło. Zastanawia mnie ten ruch drzwi, potrzebny do zadziałania centrala.

assai
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 340
Rejestracja: 15 maja 2007, 12:00

Post autor: assai » 12 mar 2008, 15:11

Kratkoj pisze:szwankujący centralny zamek tzn. zdarza się dość często,że po otwarciu zamka od strony kierowcy rygiel wychodzi tylko w tych drzwiach a reszta dopiero po uchyleniu drzwi
Mnie to wygląda na uszkodzoną krańcówkę przy siłowniku drzwi kierowcy(lub kabli do niej prowadzących)-wchodzą tam trzy przewody na jednym jest cały czas masa,na drugim cały czas +,na trzecim w jednym położeniu + w drugim masa.Łatwo więc sprawdzić.

Awatar użytkownika
guzio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 65
Rejestracja: 06 cze 2007, 22:26
Lokalizacja: Chełm

Post autor: guzio » 15 mar 2008, 19:05

IC69 - wiązka w tylnej klapie oryginalna-nie majstrowana, światła tylne i podświetlenie tablicy jest,
ale zrobiłem test wg Twoich wskazówek : wrzuciłem wsteczny (nie zamknął sie zamek) i ruszam tylną klapą i w pewnym momencie zamek się zamyka.
Wszystko wskazuje na to ze wiązka w tylnej klapie.
Pozdrowionka i dzięki za podpowiedź

Awatar użytkownika
enzoo
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 965
Rejestracja: 28 wrz 2007, 14:53
Imię: Mirosław
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Legnica

[B3 SD] Centralny zamek

Post autor: enzoo » 05 sie 2008, 18:53

Witam
Ostatnio zauważyłem że są trudności z wyciśnięciem i wciśnieciem dzyndzla od zamykania drzwi. Poprostu jak centralnym zamykam to na początku tak jakby miał opór i później dziwne cyknięcie i dopierow wtedy otwiera się/zamyka się. Z czym to może być związane. ten problem jest tylko w drzwiach kierowcy.

Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kubik » 05 sie 2008, 22:46

W zamku jest dźwignia którą ciągnie linka od klamki wewnętrznej jeśli ta dźwignia wystaje z zamka podczas zamykania lub otwierania to słychać to cykanie. Częsty objaw źle poskładanej tapicerki. Być może w zamku się coś zwaliło.

adam2708

[B4 1.9TDI 1Z]centralny nie zamyka klapy

Post autor: adam2708 » 06 sie 2008, 22:58

witam mam nastepujacy problem centralny mi nie zamyka klapy aczkolwiek przy podniesionej do gory wszystko dziala wzorowo. To tak jakby zamek dawal zbyt duzy opor i sie nie zamyka. Czy mial ktos podobny problem? I pytanie czy to przyczyna mechaniczna (kluczykiem zamek zamkne i otworze normalnie) czy moze to byc nieszczelnosc bo z tego co wiem to zamki sa pneumatyczne
pozdrawiam

spidercio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 100
Rejestracja: 14 kwie 2008, 13:44
Lokalizacja: Kraków/Płaza

Post autor: spidercio » 07 sie 2008, 10:26

ja mam podobnie ale nie mam pojęcia skąd się to bierze. klapę otwieram/zamykam tylko kluczykiem..natomiast też zauważyłem że jak przy otwartym bagażniku przekręcam kluczyk w drzwiach to w klapie słychać pyknięcie: więc na otwartej działa chyba podobnie jak u Ciebie

u mnie dodatkowo czasem dzieje się tak, że jak podniosę klape przy zamknietym centralu to po prostu słychać pssss i otwiera zamki :-/

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 07 sie 2008, 15:44

Panowie wystraczy poszukac ;-) przejzyjcie przewody po prawej stronie na klapie gdzies musi byc nieszczelnośc lub wiazke klapy ( poprzerywane przewody)

spidercio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 100
Rejestracja: 14 kwie 2008, 13:44
Lokalizacja: Kraków/Płaza

Post autor: spidercio » 08 sie 2008, 08:28

w tym problem że nic nie widać :-(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga