Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[All] Brzęczyk przy otwieraniu drzwi

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 20 paź 2007, 16:01

Michałek pisze:Jak odłącze zasilanie od radia które idzie na brzęczek.Z radia zawsze wychodzi zasilanie które sie wyłącza jak gasisz radio jest ono pod antene elektryczna lub tak jak u mnie na brzęczek.
Kolega ma rację. Jedynym sposobem by mini check "wiedział" o właczeniu radia jest pomiar napięcia na przewodzie zasilajacym antenę.

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 20 paź 2007, 16:43

No właśnie dlatego nie mogłem zrozumieć o co chodzi, bo tak było napisane, że ni w ząb nie mogłem pojąć o co chodzi :-( .
W tym wypadku zgoda i podejrzewam, że ECU przy zapalaniu silnika też sprawdza to napięcie i jeśli jest włączone radio to na chwilę odpalenia zdejmuje zasilanie, podobnie jak do innych odbiorników :-) . Dlatego pisałem, że jest to ściśle powiązane z wyłączaniem radia podczas rozruchu.
Natomiast całkowite odłączenie radia na pewno nie powinno blokować działania brzęczyka (np. zapalone światła, wyjęte kluczyki i otwarte drzwi) i o to mi chodziło, jak pisałem o podejrzeniu skopania instalacji :-) .

Michałek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 200
Rejestracja: 16 maja 2007, 09:20
Lokalizacja: Szczyrk

Post autor: Michałek » 20 paź 2007, 21:04

Danek pisze:Natomiast całkowite odłączenie radia na pewno nie powinno blokować działania brzęczyka
I nie blokuje.

Gregor1984
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 38
Rejestracja: 21 paź 2007, 13:25
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Gregor1984 » 01 mar 2008, 15:10

Jeśli nie działa Ci brzeczyk przy właczeniu radia i otwarciu drzwi na wył stacyjce:
zepnij biały kabel instalacji fabrycznej, do niebieskiego kabla z radia. Polecam równiez tą opcje z powodu wpływu na odbiór radia. Jesli nie ma "automatic antena +" na instalacji, fabryczny wzmacniacz antenowy nie działa!! (chodzi o opcję z anteną w szybie tylnej).

pecet
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 173
Rejestracja: 01 kwie 2007, 00:57
Lokalizacja: Mińsk Maz
Kontakt:

Post autor: pecet » 01 mar 2008, 16:40

u mnie nie działa brzeczyk po tym jak zmieniłem zegary

Awatar użytkownika
bartek18150
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 846
Rejestracja: 25 wrz 2007, 21:25
Imię: Dawid
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Mojsławice- Chelm
Kontakt:

Post autor: bartek18150 » 01 mar 2008, 16:48

Gregor1984 pisze:Jeśli nie działa Ci brzeczyk przy właczeniu radia i otwarciu drzwi na wył stacyjce:
zepnij biały kabel instalacji fabrycznej, do niebieskiego kabla z radia. Polecam równiez tą opcje z powodu wpływu na odbiór radia. Jesli nie ma "automatic antena +" na instalacji, fabryczny wzmacniacz antenowy nie działa!! (chodzi o opcję z anteną w szybie tylnej).
Wlasnei umnie nie dziale brzeczyk na wlaczonym radio (nie piszczy ze nie wylaczylem) i wlasnie radio slabo odbiera, gdzie jest ten kabel? Bo nie pamietam zeby za radem byl bialy kabel :-?

gumil
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 26 lut 2008, 09:13

Post autor: gumil » 13 mar 2008, 14:54

Pozwolę sobie podpiąć się do tematu.

Otóż u mnie w B3 brzęczyk działa ale chyba nie tak jak powinien gdyż odzywa się przy otwartych drzwiach ale jak kluczyk jest przekręcony w stacyjce. Jak go ustawię w pozycję tak jak do wyjęcia lub wyjmę całkiem brzęczyk nie działa. Podejrzewam że coś z kablami jest nie tak może zamienione miejscami w stacyjce albo coś.

Jakby ktoś miał jakiś pomysł to będę wdzięczny. Ewentualnie schemat podłączenia tego ustrojstwa to może jakoś sam dojdę co jest nie tak. Mam książkę "reguluję i naprawiam" z działu download lecz schematy są tak kiepskiej jakości że nic nie widać.

Awatar użytkownika
Fubi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 559
Rejestracja: 11 mar 2008, 20:34
Lokalizacja: LUBLIN/IRL
Kontakt:

Post autor: Fubi » 13 mar 2008, 16:15

U mnie jest takie coś jak tylko otwieram drzwi to brzęczyk działa ( nie działał bo ktoś przeciął kabelek ale zrobiłem ) nie mam zapalonych świateł nie mam oryginalnego radia które mi trzeszczy podobno wina radia ale jak dałem je do naprawy było wszystko Oki jak odłączyłem radio całkiem to było to samo czyli brzęczyk działa cały czas do włożenia kluczyka
Czyli jest coś nie tak z kablami od radia ? drażni mnie bo trzeszczy
Gregor1984 pisze:zepnij biały kabel instalacji fabrycznej, do niebieskiego kabla z radia.
Mam antenę w tylnym słupku czy to co piszesz coś mi da ? czyli brzęczyk będzie działał po włączeniu radia lub świateł ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga