Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4]Czy występowały jakieś różnice w budowie drzwi w B4?

ODPOWIEDZ
marianb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 245
Rejestracja: 22 cze 2007, 20:49
Lokalizacja: Warmia

[80 B4]Czy występowały jakieś różnice w budowie drzwi w B4?

Post autor: marianb » 14 wrz 2008, 18:30

Witam. Niestety miałem „drobną” kolizję na parkingu skutkiem czego jest porysowany oraz pognieciony błotnik oraz przednie prawe drzwi i to akurat na całej długości przetłoczenia koło górnej listwy, która też jest zmielona. Raczej nie warto bawić się w ich naprawę, więc chyba kupię drugie drzwi i przełożę tapicerkę, szybę, mechanizm sterowania szybą oraz ramę okna ze starych. I tu właśnie chciałbym się Was zapytać czy drzwi w B4 czymś się różniły w budowie w zależności od rocznika, typu nadwozia czy np. sterowania szybami :?:
Moje drzwi są wyposażone w elektryczne szyby, lusterka, a boczki to tzw. parapety. Z zewnątrz posiadają dwie listwy. Tak to wygląda od wewnątrz:
Obrazek
Czy muszę kupić drzwi z dolną listwą :?: Bo wiem że występowały drzwi bez tej dolnej listwy, a niechciałbym żeby po kupnie okazało się że coś nie pasuje, np. boczki, elektryka lub nie można założyć listew zewnętrznych.
A może ktoś z Was ma na sprzedaż drzwi do B4 w ciemnozielonym kolorze takim jak na zdjęciu. Niestety nie znam kodu koloru.
Obrazek
Ostatnie pytanie. Będę malować również błotnik i tak się zastanawiam czy nie zrobić tego z AC :?: Dużo zniżek by mi poleciało gdybym robił z AC :?:
Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek sugestie :-)

Awatar użytkownika
Bondek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 104
Rejestracja: 07 gru 2006, 23:26
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Bondek » 14 wrz 2008, 19:03

Była różnica w przypadku tej czarnej ramy szyby (przy parapetach wycięcie na klamkę jest inne) ale piszesz że ją przekładasz, więc powinno się zgrać.

pawcio81
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 45
Rejestracja: 17 lip 2007, 16:55

Post autor: pawcio81 » 15 wrz 2008, 08:59

Z tego co ja się orientuje to musisz szukać drzwi z dolną listwą lub też bez niej, ale z możliwością jej zamontowania, takie drzwi mają na dole takie specjalne uchwyty do tej listwy, jak kupisz starsze drzwi to montaż listwy jedynie na klej jakiś. Jest jeszcze jedna sprawa: jak byłem ostatnio na szrocie to widziałem drzwi do B4 z zamkiem zamontowanym wewnątrz drzwi, a ja mam u siebie (rocznik 92) zamek drzwi na zewnątrz.

marianb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 245
Rejestracja: 22 cze 2007, 20:49
Lokalizacja: Warmia

Post autor: marianb » 20 wrz 2008, 14:47

Sprawa się trochę wyjaśniła. Dziś byłem u mojego agenta PZU i będę robić to z AC. Stracę 10% zniżek czyli 62 zł, więc koszt niewielki. Drugie drzwi w kolorze granatowym kupiłem za 80 zł z listwami w całkiem niezłym stanie.
Tak wyglądają uszkodzenia. Niby nieduże, ale jest wgniecione przetłoczenie, które ciężko by było przywrócić do stanu pierwotnego, dlatego wolałem kupić drugie drzwi:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Teraz czekam na rzeczoznawcę.
EDIT
Nowe drzwi:
ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga