Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[All] Domykanie szyber dachu pilotem...(bez krancowek)

ODPOWIEDZ
jastrzabb4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 255
Rejestracja: 18 gru 2009, 16:11

[All] Domykanie szyber dachu pilotem...(bez krancowek)

Post autor: jastrzabb4 » 13 lip 2010, 21:02

panowie potrzebował bym modoł z pilotem ktory umozliwiał by mi obsluge szyberdachu za pomoca pilota... tzn wciskanajac odpowiednie guziki na pilocie otwierał bym badz zamykał ... odpowiadało by to tegmu samemu co wciskanie guzika na podsufitce
Ostatnio zmieniony 28 paź 2012, 21:08 przez jastrzabb4, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kacper85
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1585
Rejestracja: 26 sie 2008, 21:59
Lokalizacja: WF

Post autor: kacper85 » 13 lip 2010, 21:14

Coś takiego miał mój znajomy w golfie mk3. Fajny bajer, bo można np. schłodzić autko nim się wsiądzie. Więc może poszukaj od golfa. Jedna grupa to spore są szanse że będzie pasował.

w.a.n.t.e.d
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 364
Rejestracja: 11 kwie 2009, 11:05
Lokalizacja: Chełm

Post autor: w.a.n.t.e.d » 13 lip 2010, 21:15

Raczej nic takiego nie dostaniesz ;-) Mozesz jedynie poszukać modułu komfortu, który domykał by szyber po zamknieciu drzwi.

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 13 lip 2010, 22:18

Ciekawy pomysł... Do otwierania można by użyć jakiegoś uniwersalnego modułu domykania szyb który wykryje że szyber jest już otwarty. Chyba tylko po max otwarciu krańcówka w szyberdachu rozłącza obwód wiec najlepiej mieć taki moduł który po jakimś czasie sam się wyłącza nie czekając na "opór" zatrzymanego silnika.
Do zamykania trzeba by mieć drugi taki moduł jeszcze jeden wolny przycisk funkcyjny w pilocie.

Jakby się udało podłączyć do krańcówek i miałyby odpowiednie sygnały to można by skorzystać z gotowca. W załączniku jest schemat do automatycznej bramy napędzanej silnikiem na prąd stały.
Działa to w ten sposób że potrzebny jest jeden przycisk funkcyjny na pilocie po którego naciśnięciu brama (szyberdach) otwiera się maksymalnie, przekaźniki się przełączają że po podaniu jeszcze raz takiego samego sygnału brama (szyberdach) zamyka się na maxa. Schemat w załączniku. Jeszcze poszukam schematu od szyberdachu i pogłówkuję czy dałoby się to zastosować.

Albo jeszcze taka opcja aby zamówić to u kogoś przy większej ilości sztuk powinno być taniej. Chyba skontaktuję się z człowiekiem który robił mi automatyczne włączniki świateł...

[ Dodano: 2010-07-13, 22:39 ]
Spojrzałem na schemat przycisku szyberdachu i wpadłem jeszcze na coś prostszego...
Kupić osobny sterownik do centralnego (70zł) ustawić jego czas pracy na 3s, podłączyć do kabli przełącznika szyberdachu tak aby po wciśnięciu odsuwania na pilocie symulowało wciśnięcie przycisku na odsuwanie. Na zasuwanie odwrotnie, oczywiście trzeba by podłączyć zasilanie dla szyberdachu na stałe...
Kurde miałem sterownik od centralnego tylko musiałem założyć ojcu do samochodu, tak już bym coś dział.

Jeszcze myślałem na zrobieniem przewietrzania tzn. na pilota albo o określonej godzinie włączałaby się dmuchawa ogrzewania na określony czas.

jastrzabb4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 255
Rejestracja: 18 gru 2009, 16:11

Post autor: jastrzabb4 » 14 lip 2010, 19:57

to jak panowie pomysli ktos nad tym bylo by fajnie sterowac szyberkiem z okna otwrzyc sobie za dnia gdy goraco ....

jeszcze mam ytanie czy nasze szyber dachy maja krancowki?? według mnie maja wedlug mnie maja 3(badz 4) otwarice leekie otwarcie na maxa uchylenie lekkie i uchylenie do konca nie myle sie?

Awatar użytkownika
sagem
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3373
Rejestracja: 31 paź 2007, 14:30
Imię: Sebek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: sagem » 14 lip 2010, 20:32

jeszcze mam ytanie czy nasze szyber dachy maja krancowki?? według mnie maja wedlug mnie maja 3(badz 4) otwarice leekie otwarcie na maxa uchylenie lekkie i uchylenie do konca nie myle sie?
Mogę sobie wysunąć ile chcę, i uchylić też ile chcę.

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 14 lip 2010, 20:51

jastrzabb4 pisze:jeszcze mam ytanie czy nasze szyber dachy maja krancowki??
Na schematach widzę dwie wersję:
tutaj jest z krańcówkami 94': http://www.autolib.diakom.ru/CAR/Audi/1 ... /fig48.pdf
A tutaj jest już jakiś układ elektroniczny 95':
http://www.autolib.diakom.ru/CAR/Audi/1 ... /fig40.pdf

jastrzabb4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 255
Rejestracja: 18 gru 2009, 16:11

Post autor: jastrzabb4 » 14 lip 2010, 20:55

lecz zaowaz ze nie wiem jaku was przykladowo wciskam guzik na uchyenie szyber dachu i wciskam uchyli sie lekko zatrzyma wciskam znowu i leci dalej

Awatar użytkownika
Piotr_Audi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 217
Rejestracja: 10 maja 2009, 10:15
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: Piotr_Audi » 14 lip 2010, 23:15

Chyba chodzi Ci o pakiet komfortu,jastrzabb4. Jak ponownie naciśniesz guzik to się zatrzyma.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga