Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Coupe B3/B4] Elektryczne Szyby - Wymiana Mechanizmu;]

ODPOWIEDZ
fosfinkel
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 38
Rejestracja: 16 lis 2008, 12:40
Lokalizacja: Toruń

[Coupe B3/B4] Elektryczne Szyby - Wymiana Mechanizmu;]

Post autor: fosfinkel » 16 lis 2008, 13:04

Witam wszystkich.

Na forum jestem nowy a swoja Audi mam od kilku miesiecy czyli można powiedzieć ze jestem kotem;)

Nie jestem możne mechanikiem ale z powodzeniem dokonałem kilku napraw w mojej Coupe.

Zanim zadam konkretne pytanie które chodzi mi po głowie to opisze moja sytuacje dotycząca elektrycznych szyb.

Sytuacja wyglądała tak ze nie działały elektryczne szyby. Po zdjeciu boczków okazało sie ze linki podnoszące szybę sa pourywane. Silnik zaciągnął linki do środka i ślimaki na które powinna sie nawijać linka szlak trafił. Po 2 tygodniach walki i odtworzenia oryginalnego mechanizmu poddałem sie i wpadłem na szatański pomysł;) dość ryzykowny ale jak sie potem okazało okupiony PEŁNYM SUKCESEM:)

Wstawiłem mechanizm podnoszenia szyb od zwykłej 80 (komplet=prowadnica+silnik). I tutaj zaczyna sie moje pytanie czy silnik szyb elektrycznych od 80 będzie dobrze współpracował z instalacja od Coupe tzn. obawiam sie tego czy jak naciskam przycisk opuszczania, szyba cały czas sama jedzie na dol to po dojechaniu do końca, prąd od silnika zostanie automatycznie odłączony jak silnik dostanie zbyd duzego oporu przez to ze szyba juz dalej jechać nie może?? Chodzi mi o to czy nie popala sie silniczki bo np bedzie do nich prad plynal caly czas??

Moze to trochę zakręcone i nie wiem czy dobrze zadaje pytanie jeśli ktoś może coś mi podpowiedzieć albo pomoc to będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam
Rafał

Awatar użytkownika
jmm
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2456
Rejestracja: 22 lis 2006, 21:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: jmm » 16 lis 2008, 19:08

SIlnik będzie działał bez problemu :)
Są:
'85 Audi Coupe quattro 2.2 (B2/85)
'99 Audi A6 Avant 2.8 quattro Tiptronic (4B/C5)
'98 Audi A3 1.8 20V


Były:
'87 Audi Coupe GT 2.3 (B2/85) wersja US
'89 Audi Coupe quattro 20V (B3/8B)
'88 Audi 90 quattro 2.3E (B3/89)
'82 Audi Coupe GT 5E (B2/85)
'81 Audi 80 CD 5S (B2/81)

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 16 lis 2008, 21:56

w każdym modelu elektryczne szyby działały tak samo a to że szyba sama schodzi na dół czy podnosi sie to jest sprawka sterownika tak że cokolwiek byś podpiął jesli sterownik wyczuje większy opór wyłączy prad do danego silniczka...

fosfinkel
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 38
Rejestracja: 16 lis 2008, 12:40
Lokalizacja: Toruń

Post autor: fosfinkel » 17 lis 2008, 11:57

Dzieki chłopaki za info, teraz bede czul sie bezpieczniej uzywajac leketrycznych szyb hehe;)

Pozdrawiam
Rafał

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga