Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b3] jak otworzyć bagażnik

Awatar użytkownika
pawelrybak15
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4321
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:15
Lokalizacja: Miasto
Kontakt:

Post autor: pawelrybak15 » 14 sty 2011, 00:18

Nie mam niestety foty na której ten plastik widać, ale chodzi mi o taką plastikową nakładkę, która jest założona na zamku tym, który sie zatrzaskuje na bolcu w "progu" bagażnika.
Po prostu ten element który pokazałeś na foto u mnie ma nałożoną czarną, plastikową nakładkę i nie wiem czy jeśli ona jest to widać ten dynks który trzeba przesunąć.

[ Dodano: 2011-01-14, 00:24 ]
No to skoro KoralB3 nie ma w swojej 80 centralnego zamka, to wystarczy że pociągnie za to, co pokazałeś na swojej fotce pawelec_ :-)
KoralB3 jak już otworzysz bagażnik to koniecznie zrób foto tego samego elementu który sfocił pawelec_, albo choć powiedz czy zaczepiłeś cięgło, czy nie <ok>

Awatar użytkownika
pawelec_
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 978
Rejestracja: 16 cze 2009, 17:35
Lokalizacja: Egling

Post autor: pawelec_ » 14 sty 2011, 00:27

pawelrybak15 czyżby chodziło ci o tą obudowę --> Obrazek

no to KoralB3 jakby nie było to jak mówił antoni śmiało rozwalaj tą obudowę bo mam ten zamek w komórce co pokazałem na zdjęciu

Awatar użytkownika
pawelrybak15
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4321
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:15
Lokalizacja: Miasto
Kontakt:

Post autor: pawelrybak15 » 14 sty 2011, 00:33

Tak, dokładnie o to mi chodzi :-)
KoralB3 nie rozwalaj tego, najpierw zobacz czy masz możliwość złapania tego cięgła zakończonego haczykiem które pokazał pawelec_ w jednym z poprzednich postów, jeśli tak to złap je czymś i pociągnij, wtedy bagażnik się otworzy. Gorzej jeśli zamontowałeś tamten dekiel, ale one za mocno nie siedzą i myśle, że da się go czymś zahaczyć i szarpnięciem zdemontować, jest to dosyć porządny plastik więc nie powinien pęknąć.

antoni
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 698
Rejestracja: 30 gru 2007, 13:31

Post autor: antoni » 14 sty 2011, 02:39

No właśnie . Przepraszam , ale nie spojrzałem na fotkę .
Pawełrybak 15 dobrze mówi - nie rozwalaj tego , bo chociaż widzę że to ustrojstwo jest plastikowe albo pokryte plastikiem i troszkę inne niż u mnie , to jednak myślę że w miejscu ostrza czerwonej strzałki będzie szczelina przez którą można wsadzić ( tutaj chyba lepszy będzie płaskownik od brechy albo pręta ) i pchnąc zaczep we właściwym kierunku , czyli cięgła , które idzie do lampy .

Albo jak pisze Pawelec , chwycić cięgło we wnęce lampy i pociągnąć , co da ten sam efekt .

Gdyby plastikowa zaślepka zakrywająca wewnętrzną stronę lampy była założona , to śmiało można ją od środka wyrwać , bo nawet w przypadku ułamania jej zaczepów , kosztuje ona grosze .

Awatar użytkownika
KoralB3
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2420
Rejestracja: 23 mar 2010, 15:20
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KoralB3 » 18 mar 2011, 08:58

Uhuhu widze Panowie ostro tu popisali ale ja już poszedłem spać :-P Więc tak centralke mam ale bagażnik otwieram z klucza. Czyli tak jak by nie było :roll: .Z tego co widze na fotce,to cięgło raczej zostało założone. ale możliwe że zle .. Obudowe na te klosze od świateł czy jak to inaczej nazwać mam założone ale wystarczy od góry nacisnąć czymś i odepchnąć i spadną.

pawelec_, Audi niestety stoi jeszcze na wsi .. a najgorsze jest to że uszło mi powietrze z koła i na razie jazdy nie ma chyba że wrzuce letnią - a gdzie jest zapas zimówki ? w bagażniku <ok>

A taki mały dodatek. mój tata kiedyś założył na to cięgło kabel bo nie można było otworzyć zamka. Kabel przed wymianą zamka był na zewnątrz klapy że jak się pociągnęło to sie otworzył :mrgreen: jak wymieniałem blende to widziałem że on jeszcze tam jest. Więc mam chyba następną pomoc .. jak go złape i pociagne to może się otworzy - tylko że on jest podczepiony do cięgła,a cięgło może być źle założone albo wogóle nie założone :-/

Sprawa mi się trochę rozjaśniła..

[ Dodano: 2011-03-18, 08:57 ]
Odświeżam temat i pisze co zrobiłem żeby otworzyć ;-)

Ściągnąłem oparcie kanapy i półkę pod szybą .. Jedna osoba przez otwory wsadziła brężkę a druga świeciła latarką żeby znaleźć ten cypelek w zamku co na zdjęciu poniżej . Po przesunięciu breżką tego cypelka i trzymając go dalej najlepiej iść i nacisnąć zamek i klapę podnieść do góry <ok>

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5d7 ... 41f0d.html

Dziękuje wszystkim co wypowiedzieli się w tym temacie <wodka> może komuś się przyda

Awatar użytkownika
pawelrybak15
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4321
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:15
Lokalizacja: Miasto
Kontakt:

Post autor: pawelrybak15 » 18 mar 2011, 23:56

A co było przyczyną problemów z otwieraniem bagażnika ?

Awatar użytkownika
KoralB3
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2420
Rejestracja: 23 mar 2010, 15:20
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KoralB3 » 19 mar 2011, 09:47

pawelrybak15, coś źle zaczepiłem

sojer2b
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 38
Rejestracja: 03 paź 2011, 08:16

Post autor: sojer2b » 25 lut 2012, 19:49

jesli ktos ma tom plastikowa zaslepke to pogrzebaczem ja poczestowac u mnie pomoglo:D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl