Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3/B4] Jak pozbyć się anteny?

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

[B3/B4] Jak pozbyć się anteny?

Post autor: Motostacja pl » 15 lut 2008, 12:27

Mam Audi 80 B3 i takie pytanie. Czy macie jakiś pomysł jak pozbyć się anteny z tylniego błotnika :?: Niunia podobałaby mi się bardziej gdyby nie było tam żadnej anteny, niestety antena jest, a jakby tego było mało to są dwie, bo ktoś na drugi błotnik też założył antenę. I teraz co z tym zrobić :?: Chciałbym je w ogóle zlikwidować, ale co potem z dziurami :?: Gdybym zamierzał malować samochód to problemu by nie było. Czy są może jakieś plastikowe zaślepki czy coś takiego :?:

Znalazłem coś takiego:

http://www.allegro.pl/item308731051_zas ... 3_iii.html

Ale nie wiem czy będzie to ładnie wyglądać :-/

Awatar użytkownika
Skuciok
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1404
Rejestracja: 23 kwie 2007, 14:03
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: Skuciok » 15 lut 2008, 12:49

ja myślę że jedynie zaklepać/zaspawać/wyszpachlować i zamalować wtedy to bedzie wyglądać dobrze....

a kupić szybę tylną z anteną wbudowaną w nią (w b4 takie były) i tam w słupku jest wzmacniacz taki (nie wiem czy masz przy zwykłej antenie) wtedy to będziesz miał cacy

albo antenę radiową zmienić na cb i też będzie...

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 15 lut 2008, 13:11

Wiem że zamalować byłoby najlepiej, ale wtedy musiałbym malować już dwa błotniki, a jak błotniki to i tylnią klapę od razu, a jak klapę to i tylnie drzwi.... i tak dalej. Więc wychodzi na to, że jeśli coś malować to od razu całość. Mam już stary lakierek, pełno na nim rys i innych śladów użytkowania tak, więc malowanie pojedynczych elementów mija się z celem. Jak malować to tylko całość w czarną perłę :mrgreen: Nawet o tym kiedyś myślałem tym bardziej że wujaszek lakiernik a i ja co nie co wiem, bo kiedyś pracowałem u niego, więc tak na dobrą sprawę to wyszło by mnie po kosztach, tyle tylko że to masa roboty, conajmniej 2 tygodnie w garażu :-(

aroslaw

Post autor: aroslaw » 15 lut 2008, 13:38

a te anteny masz w tych samych miejscach ?? bo jak tak to takie zaslepki po dwoch stronach nawet by wygladaly ... znaczy symetrycznie :)


poszukalem Ci w fotkach i widze ze symetrycznie ;p to mozesz cos pokombinowac z zaslepkami zawsze to tanio :), bo malowac spawac itp tylko dla tej anteny heh :)

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 15 lut 2008, 14:02

Tak, w tym samym miejscu po dwóch stronach. Żeby gdzieś znalazł właśnie takie zaślepki, żeby były w miarę płaskie to może by się tak nie rzucały w oczy i jakoś by to wyglądało, tym bardziej że mam czarny kolor.

silentfox
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 388
Rejestracja: 15 kwie 2007, 19:55
Lokalizacja: Grupa Dolnośląska

Post autor: silentfox » 15 lut 2008, 14:21

daj wymiary tych otworów :roll: a coś ci wymyśle

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 15 lut 2008, 14:57

Wg mnie malowanie również odpada, chyba jak narazie to te zaślpki to najlepszy pomysł, jak miałem golfa to ta zaślepka az tak tragicznie wcale nie wygladala...

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 15 lut 2008, 17:02

silentfox jak będę w domu to podam wymiary. Ale już teraz mogę powiedzieć że są to standardowe otwory na antene.

Awatar użytkownika
audiktom
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 433
Rejestracja: 09 lis 2007, 15:51
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: audiktom » 15 lut 2008, 18:15

Takie zaślepi powinieneś dostać bez problemu raczej, do golfa są, to do audicy tez powinny być tak mi się wydaje! na czarnym golfiku wygląda to nawet spoko, też ktoś wymyślił (antena po obu stronach).

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 15 lut 2008, 18:49

Dwie takie same anteny skierowane delikatnie do tyłu mogły by nawet ładnie wyglądać, tyle że u nas w Audi są one umieszczone na błotnikach, delikatnie z boku, dlatego ciężko jakoś dobrze tą antene ustawić żeby łądnie wyglądała :-(

Awatar użytkownika
jmm
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2456
Rejestracja: 22 lis 2006, 21:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: jmm » 15 lut 2008, 22:55

Skuciok pisze: kupić szybę tylną z anteną wbudowaną w nią (w b4 takie były) i tam w słupku jest wzmacniacz taki (nie wiem czy masz przy zwykłej antenie) wtedy to będziesz miał cacy
W B3 też takie były :-P

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 26 lut 2008, 21:07

Dziś nadeszła pora ostatecznego rozwiązania kwestii anten. Przyszedł czas by je raz na zawsze zlikwidować. Całą operację rozpocząłem od poszukiwania czegoś, co mogłoby w miarę estetyczny sposób zaślepić dziury po nich. Znalazłem jedynie coś takiego:

Obrazek

Po wymontowaniu anten zostały mi nie zbyt ładne dziury z widocznymi śladami po antenach które tkwiły tu nie wiadomo jak długo.

Obrazek

Obrazek

Starałem się coś zrobić by zniwelować ślady pozostawione po antenach. Bardzo drobny papierek, potem pasta do polerowania, gdzie trzeba było kapło się ciut lakieru. Co możliwe do zrobienia było zrobiłem.

Potem w rusz poszedł silikon do uszczelniania otworów i montaż zaślepek. Ostatecznie wygląda to tak:

Obrazek

Obrazek

Z bliska oczywiście widać mankamęty, ale już z odległości kroku wygląda to dobrze, nie mówiąc już z daleka, albo tym bardziej w nocy.

Obrazek

Co się tyczy natomiast anten to jedną z nich zamontowałem sobie w górnej części bagażnika (pomiędzy metalowym wzmocnieniem, a półką tylnią) tak że nie widać jej wcale. Co do odbioru radia to jak na razie jest super. Zero zakłóceń.

sovi3t
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 42
Rejestracja: 01 maja 2008, 00:14
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: sovi3t » 01 maja 2008, 00:44

Skuciok pisze:ja myślę że jedynie zaklepać/zaspawać/wyszpachlować i zamalować wtedy to bedzie wyglądać dobrze....

a kupić szybę tylną z anteną wbudowaną w nią (w b4 takie były) i tam w słupku jest wzmacniacz taki (nie wiem czy masz przy zwykłej antenie) wtedy to będziesz miał cacy

albo antenę radiową zmienić na cb i też będzie...

No własnie :D widze ze kolega jest wszechstronnie uzdolniony :D

Podobne rozwiazanie mam u siebie. Ślady po dziurze po antenie naprawił mechanik ( drobny dzwon w zadek wiec upiekłem 2 pieczenie na raz ) szyba od B4 i wzmacniacz w słupku.
Działa super. Bez zająkniecia. Jednak jezeli nei chcesz kupowac nowej szyby ( ja musialem ) to przełóż antene do słupka ale dołóż lepszy wzmacniacz antentowy bo antena jak by nie patrzec jest zasłonieta . Kolega korzysta w swojej B3 z takiego rozwiazania i tez mu to hula . dziury po antenie starym polskim sposobem /// SZPACHLITO \\\ /// LAKIERO \\\ i smiga. Duzo taniej cie to wyjdzie a skoro nie widac róznicy po co przepłacac. Ja zakupiłem szybe za 170 zł z B4 z anteną w szybie + max 50 zł montaz. Co prawda robił to mechanik przy naprawie zadka w mojej Audiolce no i nie ja płaciłem tylko OC sprawcy :D Wybór nalezy do ciebie :> Polecam spróbowac pierwsze wsadzic stara antene w słupek + wzmak . Bedzie kosztowac cie to ok 30 zł + troche czasu a nóż bedziesz zadowolony. Pozdrawiam

talka06
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 72
Rejestracja: 29 sty 2008, 19:45
Lokalizacja: okolice Nysy

Post autor: talka06 » 01 maja 2008, 23:22

najlepeij to wziasc zespawac i po prostu szpachla i eszcze raz szpachla :) pozdr

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 02 maja 2008, 02:03

talka06 pisze:najlepeij to wziasc zespawac i po prostu szpachla i eszcze raz szpachla :) pozdr
Wiem że tak by było najlepiej, ale nie najtaniej. A po za tym nie za bardzo by to wyglądało gdyby dwa tylnie błotniki świeciły sie od nowego lakieru a pozostała część auta nie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga