Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ 80 ALL ] Jakim specyfikiem pomalować progi??

Awatar użytkownika
STomasz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 15 paź 2007, 12:02
Lokalizacja: Mrągowo

[ 80 ALL ] Jakim specyfikiem pomalować progi??

Post autor: STomasz » 14 maja 2008, 10:02

Witam.
Mam pytanko tak jak w temacie,czyli potrzebuje coś dobrego do pomalowania progów,najlepiej pędzlem.A że nie orientuje sie w tych rzeczach,więc prosze o podanie jakiegoś dobrego produktu do pomalowania progów na czarny kolor...
I może macie jakieś wskazówki i uwagi co do malowania progów ( używa sie jakiś podkładów,czy coś takiego?Nigdy tego nie robiłem wiec proszę o pomoc)

Z góry dzięki.

Pozdrawiam;)

Awatar użytkownika
tomo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 212
Rejestracja: 20 kwie 2007, 18:17
Lokalizacja: DTR

Post autor: tomo » 14 maja 2008, 11:38

Hmmm...nie wiem czy Ci pomogę - ostatnio malowałem bębny na czarno właśnie i przy tej okazji pomazałem uszkodzenia "baranka" na progach. Używałem Hammerite czarny lux i zwykłego pędzla co mi Pan w sklepie sprzedał. Oczyściłem szczotką drucianą, przemyłem rozpuszczalnikiem i od razu farba - przy farbie, którą używałem nie było konieczności stosowana podkładu. Wygląda to nieźle, może kiedyś skusze się na pomalowanie całości a nie tylko zapaćkaniem uszkodzeń.

Awatar użytkownika
misiek440
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 917
Rejestracja: 03 cze 2007, 12:05
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: misiek440 » 14 maja 2008, 11:38

widziałem jak malowali hameraidem ale kiepawo to wyglądało :/ wiec - odradzam
wiem że można dorobić kolor do autka w spreju i takim czymś pomalować <ok> sam muszę sie za to zabrać
ps
po hamrajdzie wychodzi taki baranek i brzydko to wygląda i ciężko sie myje a do bębnów ok

Awatar użytkownika
tomo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 212
Rejestracja: 20 kwie 2007, 18:17
Lokalizacja: DTR

Post autor: tomo » 14 maja 2008, 11:40

No właśnie z tego co zauważyłem kolor jest ciemniejszy niż odcień lakieru

dadid_
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 134
Rejestracja: 24 gru 2007, 14:26
Lokalizacja: Siem-ce

Post autor: dadid_ » 14 maja 2008, 11:51

hmm jak malowac to najlepiej w sprayu... spray nie zostawia sladów takich jak pociągniecia pędzla no ale nie mozna tez przesadzac bo beda zacieki... dobrze byłoby tez uzyc podkładu ale wpierw oczyscic progi ... ja mam samochód czarny progi tez ale czym były malowane nie wiem... tak sobie mysle bo w innych samochodach widziałem jak progi malowali hmm oni to nazywają tez "barankiem"chyba i jest to masa konserwująca do podłogi ale czemu tymprogi to nie wiem... ta masa to BITEX ale ja bym probował z jakims sprayem ... Ciekawi mnie jak to rozwiazac ..

Awatar użytkownika
misiek440
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 917
Rejestracja: 03 cze 2007, 12:05
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: misiek440 » 14 maja 2008, 12:00

ja mam właśnie ten baranek i strasznie mi sie to nie podoba , błoto się wżera i strasznie matowo wygląda po umyciu ,do tego stopnie że jestem skłonny powiedzieć że szpeci mi autko, dlatego ja będę malował pod kolor autka spreyem

majek13
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 104
Rejestracja: 13 lis 2007, 15:47
Lokalizacja: Kielce

Post autor: majek13 » 15 maja 2008, 15:47

daruj sobie baranka :-?
kup sobie podkład do plastików (bo chyba takie masz progi), jak nie to do metalu najlepiej z utwardzaczem - kolor podkładu każdy dobry sklep Ci dobierze i zapakuje w spray - koszt podkładu ok. 27-30 zł. Jeśli kupisz z utwardzaczem to od chwili nabicia sprayu do zuzycia nie może upłynąć zbyt długo - maluj najlepiej w tym samym dniu.
Później lakier pod kolor nadwozia (ok.30 pln-spray), papier wodny i pasta polerska. Aha i pamiętaj o dobrym odtłuszczeniu przed malowaniem.
Progi jak malowanie - tylko zabezpiecz resztę nadwozia i maluj najlepiej w garażu ;-)

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 15 maja 2008, 18:45

Jesli masz ori baranek i chciałbys aby to tak mniej wiecej zostało to proponuje strukture w areozoulu daje dość ciekawy efekt.

Awatar użytkownika
STomasz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 15 paź 2007, 12:02
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: STomasz » 19 maja 2008, 10:54

Dzięki chłopaki za pomoc,dużo mi pomogliście i rozjaśniliście w głowie na ten temat ;)
Wielki dzieki;)
Pozdrawiam.

talka06
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 72
Rejestracja: 29 sty 2008, 19:45
Lokalizacja: okolice Nysy

Post autor: talka06 » 19 maja 2008, 11:30

witam ja malowalem sprajem najlepiej jeszcze matowym i wszystko gra :) nie widac zadnej roznicy, nie maluj pedzlem to badziawa, nie zawsze ci sie kolor zleje pedzlem kup sobie sprej matowy kosz ok 10 zł i pomaluj cale prgi od razu i bedzie gitara

Awatar użytkownika
tomo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 212
Rejestracja: 20 kwie 2007, 18:17
Lokalizacja: DTR

Post autor: tomo » 19 maja 2008, 13:05

talka06 pisze:witam ja malowalem sprajem najlepiej jeszcze matowym i wszystko gra :) nie widac zadnej roznicy, nie maluj pedzlem to badziawa, nie zawsze ci sie kolor zleje pedzlem kup sobie sprej matowy kosz ok 10 zł i pomaluj cale prgi od razu i bedzie gitara
Ale jakimś konkretnym radzisz czy pierwszym lepszym? Podrzuć nazwę swojego, będzie łatwiej.

eJaY
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 57
Rejestracja: 07 maja 2008, 15:01

Post autor: eJaY » 19 maja 2008, 15:25

Chetnie tez sie podlacze pod temat, bo z moich wszystko zlazlo i wyglada zle ...

MartiZarecki

Post autor: MartiZarecki » 21 maja 2008, 08:06

Witam

Ja u siebie malowałem wałkiem, zwykłą farbą olejną (dobraną na oko). Efekt poniżej.
Obrazek

Awatar użytkownika
spiczi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2453
Rejestracja: 02 sty 2008, 14:48
Lokalizacja: RBR/RZ
Kontakt:

Post autor: spiczi » 22 maja 2008, 12:02

Kolego nie wiem czy farba olejna Ci nie odpryśnie.

Ja malowałem takim specyfikiem:
Obrazek
Obrazek

U mnie wygląda tak:
Obrazek
Obrazek
Może nie wygląda atrakcyjnie ale na zawnatrz u mnie pada, i mam słaby aparat (siemens cx65)- w rzeczywistości jest ok, nawet tata sądził, że będzie brzydko,ale jak dziś zobaczył to zmienił zdanie.

To jest jakiś specjalny specyfik do progów(baranek :-? ) -jednak to co wyszło nie jest chropowate. Nie wiem czy są inne kolory. Ja najpierw zdarłem starą powierzchnie szczotką drucianą. Później poszlifowałem troche drobnym papierem ściernym (chyba 120) odkurzyłem i przemyłem rozpuszczalnikiem. zabezpieczyłem inne rzeczy przed przypadkowym pomalowaniem i do dzieła <mikolaj> .
Jedna puszka spokojnie wystarczy na oba progi i jeszcze powinno troche zostać. Kolor wyszedł matowy, ale mi się podoba. Malowałem ze 2 tygonie temu ale wygląda na trwałe. pozdrawiam

MartiZarecki

Post autor: MartiZarecki » 23 maja 2008, 20:33

Zareczam Ci, że nie odprysnie. Malowałem na wakacjach. Przejeżdziłem cała zimę i jak umyję to nadal jest połysk, bez żadnych ubytków :-D .

A co do odprysków, podejrzewam ,że szybciej nabawisz sie ich Ty, ponieważ malując sprajem uzyskujesz minimalną grubość warstwy farby - nie to co malując gęstą olejną 2 razy <ok>

pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga