Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 cabrio] lift

GraX
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 08 paź 2009, 19:12

[80 cabrio] lift

Post autor: GraX » 27 maja 2010, 11:55

Witam

Czy lift dotyczy tylko modelu cabrio? kiedy lift mial miejsce? co sie zmienilo? mile widziane fotki :)

Awatar użytkownika
eSPe
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3695
Rejestracja: 10 gru 2007, 21:13
Imię: Sławek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.6 ABC
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: eSPe » 08 mar 2011, 11:31

Przede wszystkim są inne zderzaki przednie w poliftowych Cabrio.
Nie jestem fachowcem w Cabrio ale TUTAJ masz Cabrio przedliftowe a TUTAJ Cabrio poliftowe.

Na pierwszy rzut oka widać różnice w zderzaku. Przede wszystkim przed liftem jest zderzak taki jak Coupe a w polifcie jest inny zderzak przypominający trochę ten z RS2 (ale inne kratki są), są przez to inne halogeny (właśnie te z Porsche/RS2), jak się nie mylę boczny kierunkowskaz na przednim błotniku, nie wiem czy listwy bocznie nie były inne.
Dodatkowo w polifcie szły chyba standardowo reflektory soczewkowe a przed liftem zespolone bez soczewki.

Jeżeli chodzi o tył to w PRZEDLIFTCIE nie ma trzeciego światła stop wbudowanego w klapę a w POLIFCIE POLIFCIE było.

Jak pisałem fachowcem w Cabrio nie jestem ale na pierwszy rzut to są podstawowe różnice w wyglądzie.

Aha. Jak się nie mylę to lift był w 98 r. ale jak się mylę to niech mnie Kolczat albo ATLAS poprawią bo oni są "deskorolkowcami".

Awatar użytkownika
ATLAS
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3021
Rejestracja: 08 kwie 2009, 19:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ATLAS » 08 mar 2011, 21:35

Po litfowa powinna mieć inne wnętrze - tzw "parapety", powinna mieć 2 poduszki powietrzne, lub 4 w najnowszych. Pełne zagłówki, w bagażniku koło na środku podłogi, a nie z lewej strony pionowo.

Poliftowa z zewnątrz ma inne zderzaki przód i tył, mała listewka na wysokości połowy drzwi, na błotniku przednim nie powinna mieć loga audi.

Konstrukcyjnie nadwozie poliftowej ma znaczące wzmocnienie podwozia widoczne gołym okiem przy polakierowanych progach, np tu widać:
Obrazek To jest audi po 1 lifcie, czyli tylko zmiana konstrukcji i parapety wewnątrz.

Więcej nie mam czasu wymieniać. Dziewczyna idzie, muszę ją ugościć :)

Awatar użytkownika
quick
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1133
Rejestracja: 17 sie 2009, 10:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: quick » 09 mar 2011, 06:21

Od siebie dodam, że tylny zderzak przedliftowy i poliftowy różnią się.


Zderzak przedliftowy. Zwróć uwagę na dokładkę zderzaka. Jest wklęsła.

Obrazek

Zderzak poliftowy. Dokładka "pełniejsza".

Obrazek

Różnica jest też w kubaturze. Ale niewielka.

Znowu zderzak przedliftowy. Zwróć uwagę na lewą część zdjęcia. W miejscu gdzie zderzak styka się z karoserią (błotnikiem) jest niewielkie zagięcie/wyprofilowanie. W polificie tego nie ma, przez co zderzak wygląda na masywniejszy.

Obrazek


Różnica jest też w sposobie otwierania klapy dachu. (CHYBA) W przedlifice klapę otwierasz za pomocą guzika w karoserii auta a w polifice masz "wajchę" w tunelu.

Awatar użytkownika
ATLAS
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3021
Rejestracja: 08 kwie 2009, 19:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ATLAS » 09 mar 2011, 07:44

Różnica jest też w sposobie otwierania klapy dachu. (CHYBA) W przedlifice klapę otwierasz za pomocą guzika w karoserii auta a w polifice masz "wajchę" w tunelu.
To akurat odróżnia akurat dach manual od elektryczno-hydraulicznego :)

Awatar użytkownika
quick
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1133
Rejestracja: 17 sie 2009, 10:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: quick » 09 mar 2011, 08:07

Aha. Dobrze wiedzieć :-)

Dodałbym też różnice w kierownicach. Jeżeli chodzi o wersję przedliftową z poduszką powietrzą to jest to 4-ramienna (z poduchą) a poliftowa 3-ramienna (coś jak S-line).

Wydaje mi się, że warto byłoby stworzyć taką wikiaudice :-) W której zwróci się na różnicę w wersjach przedliftowych i poliftowych.
eSPe pisze:boczny kierunkowskaz na przednim błotniku
A to nie jest jakoś tak, że to było na rynek we Włoszech czy coś takiego?
ATLAS pisze:na błotniku przednim nie powinna mieć loga audi.
Obrazek

A z tym jak tutaj? 8-)

Awatar użytkownika
eSPe
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3695
Rejestracja: 10 gru 2007, 21:13
Imię: Sławek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.6 ABC
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: eSPe » 09 mar 2011, 09:13

quick pisze:A z tym jak tutaj? 8-)
No to jest polift jak się nie mylę i nie ma jajka z logo audi na błotniku tak jak ATLAS pisał.
Jest za to kierunek. Ale czy kierunek był w przedlifcie/polifcie to nie wiem jak to dokładnie było. Może rzeczywiście zależy od rynku chociaż wątpię.

Awatar użytkownika
ATLAS
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3021
Rejestracja: 08 kwie 2009, 19:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ATLAS » 09 mar 2011, 12:02

Kierunku w przedliftowej nie montowali. W poliftach widywałem tylko późniejszych rocznikach >1998.

Awatar użytkownika
quick
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1133
Rejestracja: 17 sie 2009, 10:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: quick » 09 mar 2011, 13:25

ATLAS, a jak wytłumaczysz kierunki u Kolczata? 8-) Nie wiem czy to nie Łukasz pisał, że kierunki były w autach na rynek Włoski.

ps. dzwonisz po nocach a potem nie odbierasz rano :-P

Awatar użytkownika
ATLAS
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3021
Rejestracja: 08 kwie 2009, 19:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ATLAS » 10 mar 2011, 16:21

quick, dzwoniłem ale nie odebrałeś. Rano było już nie aktualne, poza tym rano byłem już nieosiągalny ;]

Kolczata cabrio nie bierz pod uwagę, on tam ma niezłą rzeźbę :-P asferyczne lusterko od pasażera, deska przedliftowa, rocznik poliftowy :-P więcej grzechów nie pamiętam :) żarcik ;)

A te kierunki chyba od 1996 montowali i wątpię, żeby tyle aut było z Włoch. We włoszech inny climatronic był w audi 80, ale o kierunkach w cabrio nic nie wiem, poza tym, że przed 1996r. się nie pojawiały fabrycznie.

Awatar użytkownika
wonski
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 130
Rejestracja: 13 gru 2008, 20:33
Lokalizacja: Cerkiewnik/Olsztyn

Post autor: wonski » 03 maja 2011, 00:20

a czy jest opcja że w roczniku 1995 jest całkowity brak poduszek i deska rozdzielcza tego typu? Obrazek
nie wspomnę już o tym że jest trochę drewna i srebra w dekorach <ok>
chyba że dekor jest naklejany nawet na taką deskę

Awatar użytkownika
subratri
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 723
Rejestracja: 04 sie 2010, 13:57

Post autor: subratri » 11 maja 2011, 17:14

kurde pany, jest hak jest kierunek, nie ma haka nie ma kierunku ;)
do cabrio był hak do 50kg i chyba 1500 uciągu westfalii (czy jak to się tam pisze w języku wroga) Hak nawet w cabrio musi być bo rower trzeba gdzieś przewieźć.

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 11 maja 2011, 18:09

ze ja nie zauwazylem tego tematu ;p

wonski, tak sie sklada ze ja wlasnie mam taki srodek, tzn akurat w pelni przedliftem, a rocznik '96, natomiast zdjecie ktore zrobiles pokazuje boczki po lifcie a sama decha chyba z przedliftu
subratri, z hakiem racja, sam mam hak i wlansie kierunki

Awatar użytkownika
eSPe
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3695
Rejestracja: 10 gru 2007, 21:13
Imię: Sławek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.6 ABC
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: eSPe » 11 maja 2011, 18:49

wonski, te cabrio co zapodałeś to jakiś ulep ostry. :mrgreen: Albo po prostu nieskończony projekt. :-D
Każdy element jest od innego auta.
Boczki poliftowe. Decha przedlifotwa. Drewno na pokrętłach, biegach i popiołce ale brak go na desce. Dziur nie widać więc wnioskuje że auto było bez drewna na desce.
Nie wspomnę że dekory na boczkach są wogóle inne ale to wskazuje że były dokładane.

Drewno ktoś zaczął kompletować. Dołożył boczki poliftowe. Dekoru na deche nie położył bo widocznie szykuje się do zakup dechy poliftowej z jaśkiem z dekorem drewnianym.
:-P

Awatar użytkownika
ATLAS
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3021
Rejestracja: 08 kwie 2009, 19:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ATLAS » 11 maja 2011, 20:32

eSPe pisze:wonski, te cabrio co zapodałeś to jakiś ulep ostry. :mrgreen: Albo po prostu nieskończony projekt. :-D
Każdy element jest od innego auta.
Boczki poliftowe. Decha przedlifotwa. Drewno na pokrętłach, biegach i popiołce ale brak go na desce. Dziur nie widać więc wnioskuje że auto było bez drewna na desce.
Nie wspomnę że dekory na boczkach są wogóle inne ale to wskazuje że były dokładane.

Drewno ktoś zaczął kompletować. Dołożył boczki poliftowe. Dekoru na deche nie położył bo widocznie szykuje się do zakup dechy poliftowej z jaśkiem z dekorem drewnianym.
:-P
W całości potwierdzam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga