Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[coupe 8B] mechanizm opuszczania szyby

ODPOWIEDZ
topgear68

[coupe 8B] mechanizm opuszczania szyby

Post autor: topgear68 » 01 gru 2008, 17:36

mam pytanie odnosnie mechanizmo opuszczania szyb w coupe, w moim zebatki odmowily posluszenstwa i tu moje pytanie czy mechanim ten zmienil sie cos po lifcie czy przed liftem i po byl taki sam :?: i nastepne pytanie musze zakupic chyba caly zestaw ramke, podnosnik, linki czy kupowac czesci i sie bawic w ukladanke :?: i trzecie pytanie czy 350pln za zestaw w bardzo dobrym stanie to duzo :?:

fosfinkel
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 38
Rejestracja: 16 lis 2008, 12:40
Lokalizacja: Toruń

Post autor: fosfinkel » 02 gru 2008, 23:24

Witam.

Od razu pisze ze nie wiem dokładnie o która zębatkę Tobie chodzi, jeśli o mnie chodzi to tez miałem przeprawę z elektrycznymi szybami i powiem ze to co wymyślili w drzwiach od coupe to najgorsza rzecz. Mi linki popękały, kupiłem nowe i powiem ci tak ze straciłem 3 dni po 6h i siedzenie do 2 w nocy żeby dojść do wniosku ze wole chyba dechę wstawić:P.

Generalnie wstawiłem mechanizm elektrycznych szyb od zwykłej (silnik razem z prowadnica) b4 i narazie się sprawdza. Nie wiem jak inni np rozwiązali bądź rozwiązaliby twój problem, ja zrobiłem tak ponieważ nie miałem kogo sie poradzić a tego forum nie znalem żeby opisać problem. No i kasa tez trochę grała role.

Jeżeli nie padną jakieś rozsądne propozycje to mogę Ci pomoc z tym przerobieniem. Wymaga to trochę majsterkowania ale myślę ze jest do zrobienia. Jeżeli jesteś zainteresowany to pisz śmiało.

Pozdrawiam
Rafał

Awatar użytkownika
hołard
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1025
Rejestracja: 23 lis 2006, 11:12
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Coupe quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Białystok

Post autor: hołard » 03 gru 2008, 02:12

topgear68 cena 350zł za "zestaw" to moim zdaniem strasznie dużo, co wchodzi w skład tego zestawu? Zresztą linkę masz całą, a walnięty jest tak jak piszesz sam mechanizm nawijający (silniczek manualny :-) ), możesz poszkać samego mechanizmu (podzwoń na allegro i popytaj) ale wątpię czy ktoś sprzeda osobno. Więc raczej będziesz musiał kupić cały stelaż z linką i mechanizmem, spokojnie znajdziesz za 100 czy 150zł, pomienisz całość albo sam mechanizm, z nawijaniem powienieneś sobie poradzić ;-) Jak ja u siebie zmieniałem cięgno od elek szyb to też zakpiłem całość i przłożyłem wadliwy element. Sam mechanizm nie wiem czy się zmienił, raczej nie, natomiast stelaż przed i po lifcie różni się troszeczkę mają inaczej wyprofilowaną blachę przy ryglu.
fosfinkel pisze:Mi linki popękały, kupiłem nowe i powiem ci tak ze straciłem 3 dni po 6h i siedzenie do 2 w nocy żeby dojść do wniosku ze wole chyba dechę wstawić:P.
:mrgreen: coś słabo nawijałeś ;-) ale można zgłupieć czasami przy tych linkach. Na forum był już poruszany ten temat także nawinięcie cięgna jest jak najbardziej możliwe <ok> pozdrawiam

viewtopic.php?t=8184&highlight=podno%B6nik+szyby+coupe
viewtopic.php?t=5104&highlight=ciegno+coupe
viewtopic.php?t=213&highlight=ciegno+coupe
"Coupe 2,6 ABC 96r"
"Howard edition"
Moje V6: viewtopic.php?t=3545&start=0

fosfinkel
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 38
Rejestracja: 16 lis 2008, 12:40
Lokalizacja: Toruń

Post autor: fosfinkel » 03 gru 2008, 10:19

coś słabo nawijałeś ale można zgłupieć czasami przy tych linkach. Na forum był już poruszany ten temat także nawinięcie cięgna jest jak najbardziej możliwe pozdrawiam


nie napisalem ze nie udało mi sie nawinac :mrgreen: poprostu slimak na ktory nawija sie linka tez byl troche juz wyrobiony wiec linka potrafila mi sie zsunac (chyba ze zle nawinąłem) a potem jeszcze wyregulowanie szyby... generalnie stracilem mniej wiecej 2 tygodnie.

Jestem ogolnie zadowolony z tej wymiany:) moze troche zalatuje herezja ze tak sie nie robi ale przynajmniej z wyregulowaniem nie mialem wiekszych klopotowi i wystarczyl jeden dzien zabawy:)

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 03 gru 2008, 16:06

u kumpla też padł silniczek i założyliśmy od b4 sedan i wszystko do dziś fajnie smiga.wydaje mi sie że te mechanizmy sa identyczne.jesli chodzi o sam silniczek to niektórzy podobno podmieniają z któregoś VW ale nie wiem czy golfa czy passata bo podobno tez pasują.co do ceny to za 380zł ja kupiłem podnośniki na 4 szyby do sedana + klamki + panel z przełącznikami więc sam sobie przekalkuluj czy sie opłaca...

topgear68

Post autor: topgear68 » 03 gru 2008, 16:42

gosciu z allegro mial caly zestaw (prowadnice, mechanizm, rolki, linki, wsio oprocz szybki) za 350pln ale juz sprzedal, bede musial troche poszukac moze cosik znajde, narazie pertraktuje z duo moze cos wynegocjuje jako staly klient :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga