Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1.8s] Mocowanie lusterka zewnętrznego

Awatar użytkownika
Duch
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 203
Rejestracja: 24 paź 2007, 17:45
Lokalizacja: białystok

[B3 1.8s] Mocowanie lusterka zewnętrznego

Post autor: Duch » 30 gru 2009, 13:48

Czy ktoś wie co może być powodem tego iż widzę w zewnętrznym lusterku lewym pół samochodu i pół drogi? Wymieniłem lusterko na asferyczne to tez mało pomogło ponieważ jak siedzę i patrzę w nie to nawet odbija się od niego obudowa na końcu jest już tak maksymalnie odwrócone w kierunku przeciwnego pasa. Regulowałem je na linkach nic to nie dało. Próbowałem przekręcić całą obudowę lusterka rozbierając drzwi i tam nie ma dojścia do śrub obstawiam że są w środku lusterka ? Czy w ogóle jest możliwość przestawienia całej obudowy ? ;-) aha dodam że mogę ustawić tak lusterko że widzę siebie całego w nim to już coś na pewno nie tak :roll:

Awatar użytkownika
michael80b3
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 573
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:04
Lokalizacja: Lubelskie LKR

Post autor: michael80b3 » 30 gru 2009, 13:59

Duch pisze:tam nie ma dojścia do śrub obstawiam że są w środku lusterka ?
Dokładnie śruba mocująca jest w środku. Ale możliwości przestawienia całego lusterka to raczej nie ma.

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 30 gru 2009, 17:10

Złóż lusterko, a zobaczysz śruby, ale tak jak mówi michael, niczego tam nie zwojujesz. Osobiście, zdjął bym wkład/szkło i sprawdził czy wszystkie linki są na swoich miejscach.

Awatar użytkownika
przemek6
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 14
Rejestracja: 31 paź 2009, 19:43
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: przemek6 » 30 gru 2009, 18:37

Przy składaniu lusterko rób to delikatnie , bo możesz uszkodzić cale mocowanie .Odkręcenie całego lusterka niewiele ci pomoże. Zrób jak pisze mój przedmówca ,zacznij od szkła.

Awatar użytkownika
Duch
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 203
Rejestracja: 24 paź 2007, 17:45
Lokalizacja: białystok

Post autor: Duch » 31 gru 2009, 01:21

Spróbować złożyć lusterko ( całą obudowę) do szyby? hmm tego to nie robiłem w niej jeszcze nigdy ;-) Ale obstawiam że zostanie mi w rękach. A może wpływ na to ma że mam 193 cmm wzrostu i mam dalej odsunięte siedzenie ? Wydawało mi się że jak by regulacja fotela nie była ustawiona (dalej, bliżej) to i tak powinno starczać z zapasem.. Lusterko i środek są całe dzisiaj wymieniałem na te asferyczne jak pisałem w temacie. Widocznie po prostu jestem za wysoki.

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 31 gru 2009, 09:08

a lusterko masz oryginalne czy zmieniałeś lub ktoś zmieniał?? u mnie jest tak samo ale dlatego że zmieniłem lusterka na elektryczne z anglika i takie właśnie jaja się dzieją...jedynie można bawić się w wymianę szkieł na inne poszerzające pole widzenia...

Awatar użytkownika
Duch
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 203
Rejestracja: 24 paź 2007, 17:45
Lokalizacja: białystok

Post autor: Duch » 02 sty 2010, 10:51

Obudowy lusterek są oryginalne w kolorze auta :) Przynajmniej ja nie wymieniałem ich tylko szkło na asferyczne które trochę pomogło ;-)

Awatar użytkownika
DYZIO
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1163
Rejestracja: 27 lis 2007, 23:39
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: DYZIO » 02 sty 2010, 11:43

No to ktoś przykręcił ci lusterko w otwór do anglików tam sa 2 otwóry do wyboru jeden jest wersja dla anglików 2 dla europy <ok>

Awatar użytkownika
Duch
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 203
Rejestracja: 24 paź 2007, 17:45
Lokalizacja: białystok

Post autor: Duch » 02 sty 2010, 12:23

DYZIO pisze:No to ktoś przykręcił ci lusterko w otwór do anglików tam sa 2 otwóry do wyboru jeden jest wersja dla anglików 2 dla europy <ok>
Tego to nie wiedziałem :roll: będę musiał zdemontować całe z drzwi i zobaczyć ;-) Tylko boje się wyciągnąć znowu lusterko bo ostatnio wyciągałem żeby wymienić to pękło tak było zastane :-P

ysiul
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2576
Rejestracja: 14 wrz 2008, 09:10
Lokalizacja: Hrubieszów
Kontakt:

Post autor: ysiul » 02 sty 2010, 12:28

DYZIO pisze:No to ktoś przykręcił ci lusterko w otwór do anglików tam sa 2 otwóry do wyboru jeden jest wersja dla anglików 2 dla europy <ok>
a czy we wszystkich modelach są po dwa otwory czy tylko dla wersji angielskich robili po dwa otwory :?:

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 02 sty 2010, 13:12

Duch pisze:Tego to nie wiedziałem :roll: będę musiał zdemontować całe z drzwi i zobaczyć ;-) Tylko boje się wyciągnąć znowu lusterko bo ostatnio wyciągałem żeby wymienić to pękło tak było zastane :-P
nie musisz rozbierać drzwi.przekręcisz lusterko do wewnątrz samochodu i zobaczysz śruby i te dodatkowe otwory.ja w sumie tez o nich nie wiedziałem i jestem bardzo zdziwiony :mrgreen: zrobiłem przed chwila zdjęcie jak to wygląda.w lusterku od strony kierowcy są po dwa otwory na stronę a w lusterku po prawej stronie są tylko trzy otwory...zaraz idę to sprawdzić czy coś polepszy zmiana tego...

Awatar użytkownika
Duch
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 203
Rejestracja: 24 paź 2007, 17:45
Lokalizacja: białystok

Post autor: Duch » 02 sty 2010, 13:20

Dzięki hudy tez idę sprawdzę :mrgreen:

ysiul
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2576
Rejestracja: 14 wrz 2008, 09:10
Lokalizacja: Hrubieszów
Kontakt:

Post autor: ysiul » 02 sty 2010, 13:34

tylko jak będziecie kręcić to zaopatrzcie się w dobre imbusy(jakieś twarde) żeby się nie ukręciły bo jak wyrobią śrubę to potem tylko pozostaje ją rozwiercać co niestety musiałem zrobić kiedyś.

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 02 sty 2010, 14:07

no więc ja już jestem po tej operacji.niestety nie jest dobrze... jedyne sensowne położenie lusterka jest takie jak śrubę która jest od strony maski pozostawimy na swoim miejscu tzn od zewnętrznej strony a śrubę od strony tyłu samochodu przełożymy do otworu od strony szyby.wtedy jest idealnie i ze środka super można sobie lusterko ustawić.jednak u mnie jest ten problem że jak tak ustawie lusterko to wtedy od spodu robi się szpara której nie da się zlikwidować i obawiam się że będzie się tamtędy lała woda do wnętrza drzwi.problem pokazuję na zdjęciu...

Awatar użytkownika
Duch
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 203
Rejestracja: 24 paź 2007, 17:45
Lokalizacja: białystok

Post autor: Duch » 02 sty 2010, 14:33

Właśnie też zrobiłem tą operacje na obu lusterkach i widać teraz lux wszystko w końcu nie widzę pół samochodu pól drogi :)) Regulacja jednak jest ;-) Dziwne u mnie aż takij szpary nie zauważyłem może u Ciebie ta gumowa uszczelka stwardniała pod lusterkiem ? ale wygląda to jak by coś się podwinęło i nie doszło lusterko do końca pewnie.Jak dokręcałeś śruby to na śrubach też masz małą regulacje. Następna sprawa to czy śruba przeszła przez oba kołnierze w lusterku ?
Jednak z tego wszystkie dziwi mnie to dlaczego lusterka były ustawione tak ? miałem nawet zaślepki w dziurkach obok więc raczej nikt nie przestawiał :roll:
Ostatnio zmieniony 02 sty 2010, 14:43 przez Duch, łącznie zmieniany 3 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga