Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 ABT] Mocowanie sprężynki cięgna zamka klapy tył

ODPOWIEDZ
audica_martom91
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8
Rejestracja: 24 cze 2013, 18:12
Lokalizacja: Białystok

[B4 ABT] Mocowanie sprężynki cięgna zamka klapy tył

Post autor: audica_martom91 » 26 sie 2013, 15:52

Witam. Szukam i szukam i nie mogę znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie, mianowicie nt gdzie jest fabrycznie mocowana sprężynka cięgna zamka tylnej klapy w Audi 80?

Potrzebuję to wiedzieć i domyślam się, że wielu osobom przyda się ta wiedza, ponieważ to jest powodem problemu, który u mnie występuje. Jaki? Ciężko się strasznie otwiera tą klapę, trzeba naprawdę mocno wcisnąć ten przycisk (tu trzeba użyć dużej siły) i jednocześnie pociągnąć a wręcz wyrwać klapę, która dopiero po jej raptownym odciągnięciu - odskakuje. Ogólnie sprężynka była zaczepiona "gdzieś tam", nie przywiązywałem do tego z początku uwagi - zacząłem regulować ten zamek poprzez regulacje jego cięgna, a przy odkręcaniu zamka i próbie jego demontażu sprężynka wypadła i dopiero w tym momencie zdałem sobie sprawę, że ona tak naprawdę tam jest.

W każdym razie zamek bez jej montażu chodzi delikatnie i luźno - tak jak powinien, czyli wyregulowany jest dobrze tylko ta sprężynka najwidoczniej fabrycznie jest zamontowana inaczej. Przy zamku mamy oczywiście taką fajchę która ma dwa otwory - jedno na cięgno idące do zamka a drugi na tą sprężynkę.

Proszę o zdjęcie umiejscowienia zaczepów tej sprężynki. Bardzo proszę o pomoc, dokładnym wytłumaczeniu, bądź najlepiej zdjęciu przedstawiającym jej mocowanie. Jeżeli nie znacie zbytnio jej położenia to proszę zerknijcie jak jest w Waszych maszynach, no u mnie tapicerki nie ma - wersja biedniejsza, więc łatwo zerknąć, jeżeli macie tapicerkę to pod tapicerką jest oczywiście wgląd do tego typu rzeczy.

Dodam jeszcze, że ta sprężynka odpowiada za odciągnięcie cięgna by można było ponownie zamknąć klapę bagażnika więc jest ona obligatoryjna.

Czekam na odpowiedzi :-D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl