Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[cabrio 92] nie mogę otworzyć auta a muszę ...

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
subratri
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 723
Rejestracja: 04 sie 2010, 13:57

[cabrio 92] nie mogę otworzyć auta a muszę ...

Post autor: subratri » 19 lis 2010, 10:29

dzisiaj zgłupłem na maxa.
Ja do auta, najpier otwarłem bagażnik kluczykiem wsadziłem weń co trzeba trzasnąłem i idę do drzwi a tu zamknięte. trochę mnie to zmieszało ale pomyślałem szybko, że jak trzasłem bagażnikiem to się zamknął sam. Kluczyk w drzwi a tu zonk. Nie otwiera się. Wtedy mi się przypomniało, że wczoraj wieczorem nie mogłem zamknąć samochodu od strony pasażera. Jak zamykałem coś jakby się poluzowało i zaczął zamek luźno chodzić i nie zamykał. Poszedłem więc na stronę kierowcy i szczęśliwie (jak mi się wydawało) zamkłem samochód od strony kierowcy.
Cały czas było tak, że zamek od strony kierowcy był jakby luźny ale działał a ten od strony pasażera chodził z miłym oporem. Oba zamki zamykały i otwierały.
No i teraz pytanie. Jak to kuźwa otworzyć???? Nieszczęśliwie w galaxy rozleciała mi się pompa wody więc MUSZĘ jeździć audicą.

Trzaskanie szyb nie wchodzi w grę.

W między czasie przesukuję forum ale jeśli ktoś ma jakiś pomysł albo może zlokalizować podobny temat to proszę o linka. Każda minuta się liczy :evil:

I z góry dzięki

Awatar użytkownika
jacekku
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 331
Rejestracja: 17 gru 2009, 11:00
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: jacekku » 19 lis 2010, 10:50

Wiesz mam pewien pomysł otwórz bagażnik i po prawej stronie pod wykładziną ( między błotnikiem a lampą) będzie centralka od zamka. odłącz od niej kostkę i sprawdź czy nie są przyśniedziałe styki. Moze coś nie łączy. Gorsza opcja że panowała tam wilgoć i płytka już zgniła.

Awatar użytkownika
subratri
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 723
Rejestracja: 04 sie 2010, 13:57

Post autor: subratri » 19 lis 2010, 10:55

właśnie oglądam etkę i w cabrio pompa znajduje się wewnątrz samochodu... wygląda na to, że rozpadł się gdzieś przewód ciśnieniowy jeśli dobrze rozumiem tę instalację. A czy to możliwe, że zamek (ten na kluczyk - wkładka) jest połączony tylko z pompką a nie jest połączony na stałe z ryglem??

Dodano: 2010-11-19, 11:25
ok zrobione ;)
Z bagażnika można się dostać do siłownika wlewu paliwa. Trzeba tylko zdjąć poszycie po prawej stronie. Wystarczy lekko dmuchnąć i się otwiera.

Awatar użytkownika
jacekku
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 331
Rejestracja: 17 gru 2009, 11:00
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: jacekku » 19 lis 2010, 11:42

Ale w co dmuchałeś. Ja nie mówiłem o siłowniku od zamykania klapki paliwa. Już rozwiązałeś problem?

Awatar użytkownika
subratri
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 723
Rejestracja: 04 sie 2010, 13:57

Post autor: subratri » 19 lis 2010, 18:02

dmuchałem z rurkę ;), pod wpływem nadciśnienie pompa zadziałała i otworzyła furę.

dobra auto otwarte, teraz pytanie. Co do ... się mogło zepsuć? w co wsadzić łapy? Auto się zamyka, przynajmniej drzwi kierowcy zamykają jednak się nie otwiera. Nie otwiera się też pokrywa dachu.
W co wsadzić najpierw łapy? w co i gdzie?

Awatar użytkownika
czorny125p
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 42
Rejestracja: 21 paź 2009, 14:49
Lokalizacja: Radom/Iłża

Post autor: czorny125p » 17 gru 2010, 00:18

pokrywa dachu nie ma nic do rzeczy jej zamki sa zwalniane elektrycznie co do zamka drzwi to mógł gdzieś walnąć przewód co mało prawdopodobne bo ani tam ciśnienia nie ma ani nie narazone na złamanie ani nic tak że jedyna możliwość pompka padnieta w jedną strone dział w druga nie jak bys potrzebował pompke do cabrio wal smiało na pw mam takową sprawną na 1000% i wiele innych gratów do cabrio

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 17 gru 2010, 15:37

czorny125p pisze:sa zwalniane elektrycznie
badz mechanicznie przez nasze sprawne paluszki, badz przy uzyciu jeszcze jakiegos blizej nie okreslonego imbusa...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga