Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Wszystkie] Polerowanie przedniej szyby tlenkiem ceru

Awatar użytkownika
ziemor
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1456
Rejestracja: 12 paź 2007, 00:19
Lokalizacja: Bielsko

[Wszystkie] Polerowanie przedniej szyby tlenkiem ceru

Post autor: ziemor » 06 lis 2008, 19:23

Witam
Mam porysowaną przednią szybę w swojej Audinie
Kupiłem tlenek ceru do polerownia szkła z zamiarem wypolerowania przednieej szyby (20 zł z przesyłką)

Teraz pytanie :
Czy Ktoś juz robił coś takiego ? ( w naszej szukajce nic nie ma na ten temat )

Awatar użytkownika
Darecki3037
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 975
Rejestracja: 09 kwie 2007, 17:46
Lokalizacja: Krk

Post autor: Darecki3037 » 06 lis 2008, 20:08

właśnie ostatnio nawet że sporo było o tym, poszukaj. Krótko i na temat > przeszkadzają Ci rysy , wymień szybę na nową.

Awatar użytkownika
ziemor
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1456
Rejestracja: 12 paź 2007, 00:19
Lokalizacja: Bielsko

Post autor: ziemor » 06 lis 2008, 20:46

oki ale wymiana 400 zł a pasta 20+wkład pracy=satysfakcja bezcenna

Awatar użytkownika
Kokolino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3371
Rejestracja: 17 lut 2007, 12:39
Imię: Radosław
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kokolino » 06 lis 2008, 20:54

ziemor pisze:oki ale wymiana 400 zł a pasta 20+wkład pracy=satysfakcja bezcenna
+ zniekształcenia + zmęczony wzrok + noc = się niedaj wypadek.
Przepis mówi wyraźnie żadnych skaz i wad optycznych.
Sory ale nie mogłem się powstrzymać.

Jak napisał Darecki3037 kup nową szybę.

Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 06 lis 2008, 21:24

Darecki3037 pisze:właśnie ostatnio nawet że sporo było o tym, poszukaj. Krótko i na temat > przeszkadzają Ci rysy , wymień szybę na nową.
np. tu: viewtopic.php?t=21783

ps. jak masz zadużo kasy o 20 zł i zadużo enegii, to kup sobie twardy wosk i nawoskuj Audiczkę przed zimą. w ten psosób lepiej wykoszystasz pieniądze i wkład pracy <ok> a polerowanie szyby sobie daruj ;-)

Awatar użytkownika
ziemor
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1456
Rejestracja: 12 paź 2007, 00:19
Lokalizacja: Bielsko

Post autor: ziemor » 06 lis 2008, 21:25

czemu przy polerowaniu miały by wystąpić zniekształcenia jak pojadę krążkiem filcowym na dużej powierzchni bez przycierania w jednym miejscu ???

Awatar użytkownika
M@rcus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1037
Rejestracja: 18 sty 2007, 11:22
Lokalizacja: Lublin-Zakrzówek
Kontakt:

Post autor: M@rcus » 06 lis 2008, 21:41

Też mnie to czeka, ale u mnie taka pasta chyba nic by nie dała, strasznie dużo drobnych kropek i rys, a cena ok 300zł z wymianą :-/

Awatar użytkownika
Lolek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 594
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:52
Lokalizacja: Białystok/Podlasie

Post autor: Lolek » 08 lis 2008, 06:47

Juz odrazu wymieniac szybke :-P Tanszych sposobow trzeba szukac wiec Ziemor wyprobuj ta paste i zrob foto szyby przed i po na zewnatrz i od wewnatrz jaki bedzie efekt tego <ok>
POZDRAWIAM

Awatar użytkownika
yawor
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 441
Rejestracja: 29 mar 2008, 14:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: yawor » 08 lis 2008, 09:15

ziemor pisze:czemu przy polerowaniu miały by wystąpić zniekształcenia jak pojadę krążkiem filcowym na dużej powierzchni bez przycierania w jednym miejscu ???
Koledze się wydaje, że szybka tak łatwo da się spolerować :). Szkło jednak jest twardsze niż się wydaje i trzeba chwilę polerować w danym miejscu, żeby dało to jakiś skutek. Jest też prawie niemożliwe, żeby spolerować całą szybę równomiernie na całej powierzchni, ergo: powstaną obszary, które będą działać jak soczewki skupiając (przy wypukłościach) lub rozpraszając (przy obszarach wklęsłych) światło wpadające do środka, ergo: widok przez przednią szybę będzie zniekształcony.

Podobny efekt zniekształceń można zaobserwować przez duże szyby w starych oknach, gdzie obraz "faluje" jak się przesuwa względem okna na prawo i lewo, tylko, że te zniekształcenia są w miarę regularne (powstały w procesie produkcji jeszcze), a w przypadku polerowanej szyby będą bardzo nieregularne.

Uf, ale się spisałem :D.

Awatar użytkownika
benek77
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 356
Rejestracja: 09 lis 2007, 16:51
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: benek77 » 08 lis 2008, 17:11

W zasadzie jeżeli masz mocno porysowaną szybę to lepiej ją wymienić, ale jeżeli i tak ma pójść na straty to spróbuj polerować, zobaczysz jaki będzie efekt, jeżeli nic się nie poprawi czeka Cię wymiana szyby, jeżeli pomoże zaoszczędzisz kasę.

Awatar użytkownika
ziemor
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1456
Rejestracja: 12 paź 2007, 00:19
Lokalizacja: Bielsko

Post autor: ziemor » 12 lis 2008, 22:59

Polerowałem i :

Zniekształcenia - hm no nie wiej ile bym musiał
drzeć w jednym miejscu aby uzyskać efekt soczewki
Polerowałem ok. 2 godziny i nic a nic się nie zniekształciło

Co do efektu to :
Rysy znikły wszystkie ale za to wgłębienia od kamyczków pozostały, nie wiem gdzie poprzedni właściciel jeździł ale cała szyba jest w mini odpryski na tyle głębokie że nie sposób tego spolerować no chyba że jechał bym powiedzmy 8 godzin - myślę że spokojnie można tak długo polerować oczywiście tarczą na przegubie tak aby był docisk na dużej powierzchni

to chyba tyle , efekt jest ale niestety kropki pozostały - ideału nie ma

a.milewski.mm

Post autor: a.milewski.mm » 14 lis 2008, 10:42

zapodaj zdjęcia

Awatar użytkownika
Pavell
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 499
Rejestracja: 18 sie 2010, 08:46
Lokalizacja: LJA
Kontakt:

Post autor: Pavell » 20 lis 2010, 09:06

Witam, odświeżę temat bo mam problem z przednia szybam, jest tal porysowana że przy jeździe w nocy jest poprostu tragedia, a już nie mówic jak pada. Poprzedni właściciel chyba nie wiedział że wycieraczki trzeba wymieniac. Ta pasta do polerki szyb daje jakiś efekt?? czy lepiej sobie tym głowy nie zawracac, bo druga szyba troche kosztuje.

Pomocy!!!!

Awatar użytkownika
ziemor
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1456
Rejestracja: 12 paź 2007, 00:19
Lokalizacja: Bielsko

Post autor: ziemor » 20 lis 2010, 21:24

Pavell pisze:Witam, odświeżę temat bo mam problem z przednia szybam, jest tal porysowana że przy jeździe w nocy jest poprostu tragedia, a już nie mówic jak pada. Poprzedni właściciel chyba nie wiedział że wycieraczki trzeba wymieniac. Ta pasta do polerki szyb daje jakiś efekt?? czy lepiej sobie tym głowy nie zawracac, bo druga szyba troche kosztuje.

Pomocy!!!!
Poleruj tylko filc na przegubie kup
Zabezpiecz wszystko wokoło bo tlenek ceru jest biały i brudzi wszystko wokoło na biało z osobą polerującą włącznie
Polerować możesz spokojnie 4 , 6 godzin tylko tarcza cały czas musi być dociśnięta na całej swojej powierzchni - no musi być na przegubie i koniec - ja próbowałem bez przegubu i nie dało się pracować :( -
Proponuje jeszcze kup jakąś folię w której wytniesz dziurę w kształcie szyby i przykleisz do karoserii wokoło szyby tak by woda z tlenkiem spływała po foli na ziemię - naprawdę warto zabezpieczyć - ja do dziś mam we wgłębieniach ten wstrętny proszek :(
Daj znać jak wyszło - ale jak masz duże rysy to na 6 godzin polerowania się gotuj

Awatar użytkownika
subratri
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 723
Rejestracja: 04 sie 2010, 13:57

Post autor: subratri » 20 lis 2010, 23:29

a nie lepiej ubezpieczyć szyby i wybić?? zamiast jakieś soczewki sobie na przedniej szybie budować...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga