Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Cabrio] Problem z rozkładaniem dachu

KsM
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 21
Rejestracja: 24 gru 2008, 11:18
Lokalizacja: Mów

[Cabrio] Problem z rozkładaniem dachu

Post autor: KsM » 26 gru 2008, 15:34

Witam wszystkich..jestem laikiem na forum wiec jesli zrobiłem cos nie tak to dajcie znac.

Mój problem dotyczy drugiej fazy rozłożenia dachu...mianowicie nie wiem który przycisk wcisnąć zeby dach schował sie w całości do schowka. Znalazłem jakis mały cyngielek ale nie wiem co z tym zrobić. :-/

Wielkie dzieki za info na ten temat.[/b]
Ostatnio zmieniony 28 gru 2008, 23:23 przez KsM, łącznie zmieniany 5 razy.
Bez Kompromisu...

Awatar użytkownika
siwusek216
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 695
Rejestracja: 29 lip 2007, 11:28
Lokalizacja: Myslowice

Post autor: siwusek216 » 26 gru 2008, 15:43

Hmm kolego a jaki masz dach manual czy hydrauliczny??

eJaY
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 57
Rejestracja: 07 maja 2008, 15:01

Post autor: eJaY » 27 gru 2008, 15:05

Pewnie manual, bo w hydraulice przeciez nic nie trzeba naciskac ... Sam powinien sie schowac do schowka ...

KsM
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 21
Rejestracja: 24 gru 2008, 11:18
Lokalizacja: Mów

Post autor: KsM » 28 gru 2008, 13:13

dach manualny...mysle ze latwiej bedzie jak zrobie zdjęcie i opisze dokładniej o co mi chodzi chyba ze ktos wie o co kaman...
Bez Kompromisu...

Awatar użytkownika
bey
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 115
Rejestracja: 08 lip 2008, 18:11
Lokalizacja: zabrze

Post autor: bey » 28 gru 2008, 14:36

eee otwieranie

oczywiscie musi byc zaciagniety reczny

lpiesz za lapke w dachu otwierasz przekrecasz i podnoscisz , opuszczaja sie szyby i zamyka sie bgaznik , potem wysiadasz z auta otwierasz czesc do 90 stopni i naciskasz guzik co jest w "futrynie drzwi" taki okragly duzy przy slupku srodkowym , otwiera ci sie schowek pdnosisz schowek przechylasz dach opuszczasz do schowka i zamykasz schowek to tyle trwa to ze 2 minuty max

zamykanie podobnie

reczny guzik , wyciagasz dach zamykasz schowek , opuszczasz dach i na koniec skrecasz wajcha az dach wejdzie potem wracasz nia na srodek i wcisasz do srodka i tyle
drive slow but lov club

KsM
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 21
Rejestracja: 24 gru 2008, 11:18
Lokalizacja: Mów

Post autor: KsM » 29 gru 2008, 00:14

Wielkie dzieki Bey...
Bez Kompromisu...

Awatar użytkownika
blady11
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 153
Rejestracja: 25 lis 2008, 18:20
Lokalizacja: Chelm/Dun Laoghaire

Post autor: blady11 » 29 gru 2008, 12:40

bey pisze:eee otwieranie


i naciskasz guzik co jest w "futrynie drzwi" taki okragly duzy przy slupku srodkowym , otwiera ci sie schowek
Kolego mam pytnie odnosnie tego guzika...
Bo zauważyłem ze mam te guziki z obu stron auta a jednego mi brakuje... (od kierowcy) i teraz mam taki motyw że jesli chce sie dostac do schowka to musze ręcznie odbezpieczyć zamek pod zaslepka klapy... i to z obustron oddzielnie... nie wiesz czy da sie to zrobic tak by otwierac to tym jednym guzikiem czy musza byc 2 (jakis zabezpieczenie zamkniety obieg) tylko na czas dopóki nie znajde takiego...

I jeszcze jedno pyt. czy duzo komplikacji jest w wymianie manuala na hydraulike jesli mam 100% czesci i 2 dach??? jakies przeróbki czy tylko wymiana?

Awatar użytkownika
bey
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 115
Rejestracja: 08 lip 2008, 18:11
Lokalizacja: zabrze

Post autor: bey » 30 gru 2008, 09:39

hmm jak dobrze pamietam to ja mam tylko jeden guzik i to tylko przy kierowcy z 2 stony to atrapa

co do dostania sie do schowka to nie otworzysz go jesli masz baganik otwarty (i na odwrot ) no i oowiazkowo reczny i zasilanie w sacyjce

a czy latwo jest wymienic to nie wiem , mi odradzano dachu elektrycznego bo sie psuje szybko ,a wymiana uszkodzonych czesci jest sporo warta
drive slow but lov club

Awatar użytkownika
blady11
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 153
Rejestracja: 25 lis 2008, 18:20
Lokalizacja: Chelm/Dun Laoghaire

Post autor: blady11 » 30 gru 2008, 11:22

bey pisze:hmm jak dobrze pamietam to ja mam tylko jeden guzik i to tylko przy kierowcy z 2 stony to atrapa
a u mnie jest tylko od strony pasażera - raczej nie atrapa bo kable wisza a od kierowcy dziura - poprostu jego brak...

O ręcznym wiem a czy na właczonym zapłonie to nie jestem pewiem (w elektrycznym napewno) tu juz nie pamietam. Bawiłem sie tym kilka miesiecy temu jak kupowalem auto. teraz narazie kompletuje czesci .... Własnie awaryjność pompy i hydrauliki brałem pod uwage kupujac moja cabriówke... Ale ostatnio mialem tu cały dach do kupienia za jakies 300 euro stąd pytanie...

Ale pozostane przy recznym... chetnie kupie tylną blende jesli ktos ma jakis namiar...

Awatar użytkownika
bey
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 115
Rejestracja: 08 lip 2008, 18:11
Lokalizacja: zabrze

Post autor: bey » 30 gru 2008, 12:46

musi byc przekrecony klucyk w stacyjce zeby szyby sie opuscily i centralny zamknol bagaznik , inaczej nie otworzysz schowka....
drive slow but lov club

KsM
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 21
Rejestracja: 24 gru 2008, 11:18
Lokalizacja: Mów

Post autor: KsM » 30 gru 2008, 16:20

No i pojawił sie problem tego typu:

Zaciagam reczny, przekrecam kluczyk, opuszczam szyby, uchylam dach do 90 stopni, otwieram schowek tylna częsc dachu (ta z szybką) chowa sie do schowka i dalej koniec..dach zostaje na wierzchu...jak kupowałęm samochód to poprzedni własciciel naciskał własnie cos w tym momencie ale nie wiem co tzn. przypuszczam ze to taki mały pstryczek przy stelażu dachu od strony kierowcy.

U mnie przycisk do otwierania schowka tez znajduje sie od strony kierowcy.
Bez Kompromisu...

Awatar użytkownika
bey
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 115
Rejestracja: 08 lip 2008, 18:11
Lokalizacja: zabrze

Post autor: bey » 30 gru 2008, 17:31

eee to jest taki manewr ze otwierasz schowek dach jest w 90stopniach i chowasz ten tyl dachu z ta szybka do schowka i odrazu ten przod dachu to sie robi jednoczesnie
drive slow but lov club

Awatar użytkownika
meir
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 927
Rejestracja: 17 lis 2008, 22:48
Lokalizacja: Tychy

Post autor: meir » 02 sty 2009, 19:20

hymmmm teraz ja mam pytanko :D ja mam takie 2 dzwignie pod tymi zaslepkami przy kufrze na dach i obie musze odchaczyc to raz 2 nie opuszczaja mi sie same szyby a i bagażnik też sie nie zamyka i kiedyś zapaliła mi sie kontrolka samochodu z otwartym dachem !! pytanie brzmi tak co jest nie tak że szyby sie nie chowają i kiedy ta kontrolka powinna sie świecic ??

KsM
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 21
Rejestracja: 24 gru 2008, 11:18
Lokalizacja: Mów

Post autor: KsM » 02 sty 2009, 19:48

Szyby nie opuszczają Ci sie same tylko trzeba je zsunąc przyciskiem znajdującym sie koło dzwigni hamulca recznego. A co do kufra...to u mnie klapa otwiera sie po wciśnieciu przycisku znajduącego sie na słupku po stronie kierowcy.
Bez Kompromisu...

Awatar użytkownika
meir
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 927
Rejestracja: 17 lis 2008, 22:48
Lokalizacja: Tychy

Post autor: meir » 02 sty 2009, 21:45

a co z tą kontrolką ??

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga