Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4] Regeneracja uszczelki bagażnika

ODPOWIEDZ
Sando
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 316
Rejestracja: 08 paź 2015, 10:59
Imię: Jac
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: zachodniopomorskie

[B4] Regeneracja uszczelki bagażnika

Post autor: Sando » 08 lis 2023, 23:01

Wiem, że cząstkowe informacje znajdują się w tematach
elementy-karoserii/przeciekajaca-klapa- ... 81-15.html
wnetrze-i-tapicerka/woda-w-bagazniku-t106801.html
wnetrze-i-tapicerka/woda-w-bagazniku-t94972.html
Postanowiłem więc zebrać to w jednym temacie o regeneracji.

Od dwóch lat borykam się z problemem przeciekającej uszczelki pokrywy (klapy) bagażnika. Wymieniłem na inną oryginalną, zdemontowaną z auta do rozbiórki, ale problem pozostał.
Kolega Sapela w temacie [B4 2.0 ABK] Woda w bagażniku post987586.html?hilit=uszczelka%20baga% ... ka#p987586
opisał swój sposób na uszczelnienie za pomocą podłożonych pasków z dętki rowerowej o szerokości 3 mm i długości 20 cm.
Ja wolałbym inne rozwiązanie poprawiające na pewno już zgniecioną długim użytkowaniem uszczelkę sznurem spienionym albo mikrogumą np. z aukcji allegro
https://allegro.pl/produkt/zzvf-kopl-us ... 31d11614a6
https://allegro.pl/oferta/zestaw-napraw ... 0136277674
Można też poszukać na znanym portalu aukcyjnym pod nazwą sznur silikonowy lub sznur spieniony.
Wykonanie pokazane na filmie 101 Napraw https://www.youtube.com/watch?v=9pUEpmgPTyI
Dość długie poszukiwania nie dały pozytywnego rezultatu w zakresie pianki z wewnętrznym sznurkiem. Zakupiłem więc sam sznur spieniony EPDM o średnicy 6 mm.
Teraz pytania:
1) Przed wprowadzeniem tego sznura spienionego trzeba będzie uszczelkę bagażnika rozciąć. Jakim klejem to później połączyć?
2) Aby zapobiec rozerwaniu sznura przy przeciąganiu przez uszczelkę należy zmniejszyć tarcie poprzez posmarowanie mydłem w płynie / olejem silikonowym do uszczelek? Słyszałem od kilku użytkowników niepochlebne opinie nawet o dedykowanych preparatach silikonowych, że jednak niszczą uszczelki gumowe. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
B2 CY
B4 1Z
Dużo literatury motoryzacyjnej:
http://chomikuj.pl/chomikos21

Awatar użytkownika
Krzysiek 84
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 5443
Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
Imię: Krzysiek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olecko

Re: [B4] Regeneracja uszczelki bagażnika

Post autor: Krzysiek 84 » 09 lis 2023, 00:03

2) Aby zapobiec rozerwaniu sznura przy przeciąganiu przez uszczelkę należy zmniejszyć tarcie poprzez posmarowanie mydłem w płynie / olejem silikonowym do uszczelek? Słyszałem od kilku użytkowników niepochlebne opinie nawet o dedykowanych preparatach silikonowych, że jednak niszczą uszczelki gumowe. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
U siebie do uszczelek w aucie używam środek od shiny garage - seal separator i nic złego nie dzieje się z uszczelkami.
Myśle , że smiało mozna używać smar silikonowyczy wazelina techniczna , a nawet środki detailingowe do pielegnacji opon / gumy.
Tu też od shiny garage środek Black2Black , konsystencja mleczka , używam do opon jak i wcześniej smarowałem nim ori poduszki silnika na kilkanaście dni przed założeniem do auta. Po założeniu i uruchomieniu silnika żadnych wibracji nie było i przyjemnie w środku było.
Poliuretany w aucie , to przed montażem smarowałem też kilka razy smarem silikonowym CX 80.

marcin0702
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 35
Rejestracja: 09 maja 2020, 21:09
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 AAD
Lokalizacja: Szczytno

Re: [B4] Regeneracja uszczelki bagażnika

Post autor: marcin0702 » 21 sty 2024, 19:05

Witam ludzi z problemami.
Po pierwsze:na rzeźbienie wydajecie więcej pieniędzy
Po drugie:zdejmij starą uszczelke
- zobacz kształt
-wpisz w google uszczelka krawędziowa
-dopasuj kształt
Ja do b3 do bagażnika zamówiłem z Sanoka .
Nowa świeża guma ,kształt ten sam.oryginał normalnie
Koszt ok 50zl plus przesyłka

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga