Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3] Spore obtarcie na drzwiach, co z tym zrobić?

Awatar użytkownika
krisPrG
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 524
Rejestracja: 09 lis 2007, 23:59
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: krisPrG » 16 kwie 2008, 22:35

ijo_86, może i nie widać tego wgniecenia, ale tylko z daleka, taka skaza jest strasznie szpecząca :!:
jak lakiernik to dobrze zrobi to będzie si, a koszta tak jak wyżej, najważniejsze jest to by położył szpachel zwykłą a potem z dodatkiem aluminium, dzięki tej drugiej nie bedzie się zapadać po jakimś czasie, bardzo dobrze to wzmocni
więc się nie zastanawiać i gnać do lakierni na negocjacje ceny i terminów

seba1025
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 435
Rejestracja: 29 lip 2007, 23:29
Lokalizacja: z kąd koła nisą

Post autor: seba1025 » 21 kwie 2008, 20:44

http://moto.allegro.pl/item347675286_au ... zesci.html tu masz prawdopodobnie tkai kolorek jak twoj zapytaj kolesia ile by chciał za same dzwi karoserie ich nie ramke bez szyby i mechanizmów bla bla.., powinno cie wynieść nie wiecej niz 300zł chyba ze se ceni (niekotrzy mysla ze skarby maja) tylko pamietaj wypytaj sie dokladnie czy to twoj kolorek.

http://moto.allegro.pl/item349630076_dr ... _stan.html

nasteny
http://moto.allegro.pl/item350566547_au ... d_tyl.html
nie wiem czy to nie od coupe

no i to na tyle...
z własnego doświadczenia wiem ze lepiej kupic orginalne uzywane dzczęści niz dawać do lakiernika, bo auto bedzie w 5 różnych odcieniach... a najlepiej jest sie przjejechać tym autem ktoremu sie stało kuku na szroty i moze ma ten sam koor i odcień:)...

Awatar użytkownika
M@rcus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1037
Rejestracja: 18 sty 2007, 11:22
Lokalizacja: Lublin-Zakrzówek
Kontakt:

Post autor: M@rcus » 21 kwie 2008, 21:41

Ja bym spróbował zrobić to samemu, koszty nieduże a może efekt być, kupujesz szpachle, oczyszczasz to, elegancko szpachlujesz, doczyszczasz papierkiem, potem na tylnej klapie powinieneś mieć symbol lakieru, zapisujesz go, gonisz do sklepu z lakierami kupujesz spray za 25zł(ok. tyle u mnie kosztuje) dodatkowo do tego papier wodny 2500 i pastę polerską, i lecisz z tym syfem, powinno fajnie wyjść, u kolegi tak robiliśmy rysę na drzwiach i wyszło elegancko, tylko nie trzeba spieszyć się ze spreyem i nakładać kilka warst bardzo cienkich ;-)

Awatar użytkownika
towerone
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 101
Rejestracja: 12 mar 2008, 14:26

Post autor: towerone » 21 kwie 2008, 23:37

seba1025, z tymi drzwiami to jest jakaś myśl i wyszlo by taniej niż lakiernik, ale ja się troche obawiam czy dałbym rade wszystko ładnie poprzekładać.

M@rcus, o tym też już myślałem, ale tu też mam pewne obawy czy nie popsuje tego gorzej, tymbardziej, że niemal wszyscy wypowiadjący się wczęśniej radzili lakiernika i odradzali jakieś próby zrobienia tego samemu. Poza tym tam jest jeszcze małe wgniecenie.

Duży problem jest w tym, że ja nie mam żadnego doświadczenia w samochodach. To jest mój pierwszy samochód, a mam go raptem niecały miesiąc. Nie wiem jak za się za to zabrać. Wiadomo, że jak się nie podejme to się nigdy nie nauczę, ale wiadomo też, że człowiek uczy się na błędach, a jak się czegoś w życiu nie robiło, to o błędy nie trudno.

Muszę się jeszcze nad tym wszystkim zastanowić.

Route 66
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 454
Rejestracja: 22 maja 2007, 22:58
Lokalizacja: Dunstable

Post autor: Route 66 » 25 kwie 2008, 02:26

M@rcus pisze:Ja bym spróbował zrobić to samemu, koszty nieduże a może efekt być, kupujesz szpachle, oczyszczasz to, elegancko szpachlujesz, doczyszczasz papierkiem, potem na tylnej klapie powinieneś mieć symbol lakieru, zapisujesz go, gonisz do sklepu z lakierami kupujesz spray za 25zł(ok. tyle u mnie kosztuje) dodatkowo do tego papier wodny 2500 i pastę polerską, i lecisz z tym syfem, powinno fajnie wyjść, u kolegi tak robiliśmy rysę na drzwiach i wyszło elegancko, tylko nie trzeba spieszyć się ze spreyem i nakładać kilka warst bardzo cienkich ;-)
tak tak,szpacla i lakier :-/ .Dawno nie czytalem takich bzdur.Przede wszystkim trzeba miec wycwiczona reke,aby robic takie rzeczy.Po drugie,masz odksztalcone elementy,wiec najpierw wypychanie blachy,lub wyciaganie na goraco.Nastepnie oczyszczmy papierem sciernym 320-400 uszkodzona powierzchnie,a reszte elementu matujemy papierem 800.Nastepny krok,to nakladanie szpachli,stopniowo i docieranie ppierem 400 a ostatnia wierzchnia warstwe 800 i wygladzenie 1500.Nastyepnie maskujemy wszystkie elementy naokolo.Pod uszczelki okien podloz sznurek,aby tasma dobrze zamaskowac.Tryskamy to wszystko podkladem,az ladnie wszystko pokryje ;-) .Po wyschnieciu matowienie na mokro 1500ka.Nastepnie kladziesz tzw baze,czyli kolor.2-3 warstwy zalatwiala sprawe.Po calkowitym wyschnieciu jedziemy papierem 2000 w celu usuniecia paprochow i nakladamy lakier bezbarwny w zaleznosci od potrzeb 2-3 razy,I tez po wyschnieciu polerujemy papierem 2000.Oczywiscie wszystkie operacje papierem robimy na mokro,nie liczac wstepnej. ;-) .Po doszlifowaniu lakieru polerujemy powierzchnie pasta polerska za pomoca gabki polerskiej zalozonej na szlifierke katowa,ktora posiada male obroty.W przeciwnym razie poprzecinasz powloke lakiernicza.Trzeba tez wiedziec w jaki sposob dojezdzac powloke na krawedziach elementu.Tak to z grubsza wyglada :mrgreen: .Jezeli ktos Ci bedzie poduwal pomysl ze sprayem,to od razu dziekuj kolesiowi,bo opowiada bzdury.Spray jest dobry dla graficiarzy,a nie do lakierowania auta :!: .Pamietaj,ze elementy malujemy zawsze cale,bez wzgledu na wielkosc uszkodzenia :!: .Zostaw to fachowcowi,lub wymieniaj drzwi.Tylko pamietaj,ze po wymianie elementu nie masz gwarancji,ze bedzie dobrze lezal.To tak jak z czlowiekiem-jeden znosi buty w taki sposob,a drugi w inny.Moja rada-poszukaj lakiertnika.Pozdrawiam i powodzenia <piwo>

Awatar użytkownika
M@rcus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1037
Rejestracja: 18 sty 2007, 11:22
Lokalizacja: Lublin-Zakrzówek
Kontakt:

Post autor: M@rcus » 25 kwie 2008, 12:12

Route 66, Może dla Ciebie bzdury tylko Ty za to opisałeś całą procedurę malowania drzwi, ja wskazałem drogę na najtańsze zamaskowanie tego, a nie drogę do lakierowania całego elementu, gdzie jak wspmomniałeś trzeba zakupić baze, lakier bezbarwny itd. także tania zabawa nie będzie, do tego dochodzi brak umiejętności lakierniczych, jeśli nakładałeś kiedyś lakier bezbarwny aw wnioskuje że tak to wiesz że to nie zabawa tylko trzeba mieć minimum pojęcia o tym, dlatego kolega zadał pytanie czy oddać do lakiernika czy robić samemu najniższymi kosztami, bo to co wypisałeś do tego się nie zaliczy. Dlatego pozostaje albo wymiana całego elementu może akurat dostaniesz gołe drzwi w tym kolorze albo lakiernik, skoro nie chcesz bawić się w cuś takiego. Co do bzdur u kolegi już jakiś czas to się 3ma dlatego gdybym tego nie widział nie pisał bym bzdur, KONIEC

Awatar użytkownika
willi
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 989
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:12
Lokalizacja: KONOTOP-LUBUSKIE

Post autor: willi » 25 kwie 2008, 18:25

heheh haha normalnie to co przeczytałem co napisał kolegaRoute 66, normalnie p[owaliło mnie z nóg lakieruje szpachluje naciągam i klepie auta już ponad 6lat i nigdy nie użyłem papieru 320-400 przed kładzeniem szpachli a tym bardziej 1500 gładzić szpachel kolego troszke przesadziłeś :mrgreen:

tak jak pisali inni klubowicze albo dasz do fachowca który ci do wyklepie i wymaluje za około 500-600zł lub szukaj dzwi pod kolor i nie będzie problemu

a tak wogóle to jak chcesz sprzedam ci dzwi pomalowane za około 500zł gołe tylko podaj mi numer lakieru znajdujący się z tyłu

Route 66
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 454
Rejestracja: 22 maja 2007, 22:58
Lokalizacja: Dunstable

Post autor: Route 66 » 25 kwie 2008, 18:49

willi pisze:heheh haha normalnie to co przeczytałem co napisał kolegaRoute 66, normalnie p[owaliło mnie z nóg lakieruje szpachluje naciągam i klepie auta już ponad 6lat i nigdy nie użyłem papieru 320-400 przed kładzeniem szpachli a tym bardziej 1500 gładzić szpachel kolego troszke przesadziłeś :mrgreen:

tak jak pisali inni klubowicze albo dasz do fachowca który ci do wyklepie i wymaluje za około 500-600zł lub szukaj dzwi pod kolor i nie będzie problemu

a tak wogóle to jak chcesz sprzedam ci dzwi pomalowane za około 500zł gołe tylko podaj mi numer lakieru znajdujący się z tyłu
Willi,kazdy ma swoje metody,ale to nie powod aby wysmiewac innych.Jezeli lubisz,to mozesz uzywac nawet 80ki do szpachli,kwestia tylko jakt to bedzie wygladac po :-/ .Nie kwestionuje Twoich umiejetnosci i prosze o zachowanie negatywnych opinii dla siebie jezeli mozesz.I nie robmy OT.A wracajac do tematu,moj post mial na celu wyjasnienie kwestii naprawy auta,czyli jak to powinno byc zrobione prawidlowo ;-) .Bo sam chyba z doswiadczenia wiesz,co mozna zrobic sprayem i jak pozniej to wyglada :mrgreen: .No alejesli ktos lubi miec pazdziez,to tylko i wylacznie jego sprawa.pozdrawiam <piwo>

Awatar użytkownika
willi
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 989
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:12
Lokalizacja: KONOTOP-LUBUSKIE

Post autor: willi » 25 kwie 2008, 18:58

oki sorki co do sprayu to masz racje rower sobie można pomalować i tak będzie lipnie wyglądał :mrgreen: a tak wogóle to się nie wyśmiewałem tylko jak by takim sposobem miał przygotowywać samochód do lakierowania to za element cza było by zapłacić około 500zł

Route 66
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 454
Rejestracja: 22 maja 2007, 22:58
Lokalizacja: Dunstable

Post autor: Route 66 » 25 kwie 2008, 22:04

spox Willi,sam wiesz,ze robi sie pod klienta-inaczej robisz Matiza,inaczej Q7-wszystko zalezy od ceny.Mam nadzieje,ze kolega zrezygnuje ze sprayu i raczej element wymieni ;-) .Pozdrowiska

seba1025
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 435
Rejestracja: 29 lip 2007, 23:29
Lokalizacja: z kąd koła nisą

Post autor: seba1025 » 28 kwie 2008, 00:38

naprawde nie duza filozofia przy wymianie dzwi, poogladaj na szrotach kup zama karoserie dzwi. Odezwij sie na gadu powiem ci krok po kroku jak to zrobic. Tez bede niebawem zmieniał dzwi i błotnik bo mi wjechal tir w moje maleństwo, i raczej tylko wymiane preferuje bo jak słysze słowo spachla to mnie aż skreca:P... spoko jak by to bylo same lakierowanko... ale szpachla?? jakies takie uprzedzenie... no ale nie wazne.... mówie ci powinienes sie zmiescić w 300 zł a moze i mniej ,a nie 500-600 zł... no i jak by nie patrzyl zadnej szpachli tylko oryginalny prosty element :) .... pozdrówka

ps.
najwazniejszy fakt, kolor bedzie prawdopodobnie w takim samym stopniu wypłowiały co twoj... czyli bedzie dobrany kolor tak samo a nie jak to bywa po lakierowaniu jest jakas roznica w odcieniach ZAWSZE. Jeszcze nie widzialem zadnego auta lakierowanego i zebym tego nie rozpoznał...
ps.2
jak bys niedaleko mieszkał to mozesz nawet wpaść Łódź-płock to ci pomoge to wymienic... :) dla mnie to godzina zabawy:)

Awatar użytkownika
towerone
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 101
Rejestracja: 12 mar 2008, 14:26

Post autor: towerone » 28 kwie 2008, 10:57

Naprawa sprejem odpada. Chcę to zrobić w miarę solidnie.

Myślę, że dam do lakiernika, ale jeszcze się zastanawiam nad wymianą drzwi. Zorientuje się najpierw czy na pobliskich szrotach byłyby takie drzwi i ile za nie by chcieli. Jeśli róznice w cenie będzie wyraźna to być może zdecyduje się na wymianę drzwi. Słyszałem, że w moich rejonach lakiernik woła 200zł za element, jeśli faktycznie tyle by chciał to chyba dam jemu to do zrobienia.

seba1025 dzięki za chęć pomocy, jeśli się zdecyduję na wymianę drzwi to zgłoszę się do Ciebie po szczegółową instrukcję wymiany ;-)

Awatar użytkownika
willi
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 989
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:12
Lokalizacja: KONOTOP-LUBUSKIE

Post autor: willi » 29 kwie 2008, 17:17


Awatar użytkownika
towerone
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 101
Rejestracja: 12 mar 2008, 14:26

Post autor: towerone » 30 kwie 2008, 10:41

willi, dzięki za zainteresowanie tematem, ale ja mam B3, a Ty mi znalazłeś drzwi do B4 ;-)
Ja też już sprawdzałem na Allegro, z resztą już jeden z forumowych kolegów mi pokazywał parę aukcji.
Ja jednak muszę zebrać trochę kasę i dopiero wtedy porządnie się za tym zakręcę. Te kilkaset złotych wydatku to dla mnie niemała kasa, niestety :-( Tym bardziej, że dopiero co opłaciłem OC.
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2008, 18:57 przez towerone, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
willi
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 989
Rejestracja: 01 wrz 2007, 18:12
Lokalizacja: KONOTOP-LUBUSKIE

Post autor: willi » 30 kwie 2008, 18:47

niema sprawy kolego ale dzwi od B3 są takie same jak od B4 rużnią się tylko listewką na dzwiach

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga