Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3 1.8S] szyberdach - odpływ

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lukeranger
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 18
Rejestracja: 16 sty 2008, 14:42
Lokalizacja: Olsztyn

[80 B3 1.8S] szyberdach - odpływ

Post autor: lukeranger » 10 lut 2008, 13:54

Witam wszystkich użytkowników.
Może ktoś będzie mógł mi pomóc w odnalezieniu odpływu od szyberdachu? Konkretnie chodzi mi o odpływ który powinien być po prawej stronie (jak się stoi przodem do bagażnika) w bagażniku. Od jakiegoś czasu mam bajoro w bagażniku i wygląda na to, że woda cieknie właśnie od prawej strony. W prawdzie dopiero zamierzam się za to wziąć, ale wcześniej chciałem się upewnić gdzie znajdę odpływ bo po prawej stronie mam zamontowaną butlę gazową i będzie trochę rozbierania, a po co się nie potrzebnie narobić :mrgreen:
Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
audiktom
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 433
Rejestracja: 09 lis 2007, 15:51
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: audiktom » 10 lut 2008, 14:44

W przód auta to są odpływy, ale w tył to nie widziałem, poszukaj tutaj było coś o wodzie w bagażniku viewtopic.php?t=12239

Awatar użytkownika
lukeranger
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 18
Rejestracja: 16 sty 2008, 14:42
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: lukeranger » 10 lut 2008, 15:39

Dzięki wielkie za pomoc, ale przeszukałem już chyba wszystkie posty na temat mokrego bagażnika ;-) i już chyba sprawdziłem wszystkie możliwości którędy mogłaby się dostać woda i nic nie znalazłem, został mi tylko szyberdach, a myślę że to on jest przyczyną tego wszystkiego. Wywnioskowałem to też między innymi z tego, że podczas niedawnych ulew i topniejącego śniegu miałem mokrą podsufitkę przy szyberdachu i wtedy też zebrało się więcej wody w bagażniku.
Jeszcze jeśli chodzi o odpływy, to doczytałem się na paru postach że do tyłu też idą.

Awatar użytkownika
audiktom
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 433
Rejestracja: 09 lis 2007, 15:51
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: audiktom » 10 lut 2008, 15:48

Aha to raczej szyber, ja robiłem też to, tylko nie pamiętam czy w audicy czy w golfie, ale jak lałem w te rynienki od szyberdachu to szła również do tyłu woda, tak wiec powinna być dziura na odpływ, może jest przytkana igłami i śmieciami z drzew? spróbuj lać wodę powoli z tej strony co jest dobrze, a potem z drugiej zobaczysz czy jest różnica,rurka powinna być koło nadkola. w dole bliżej tylnych drzwi.

Awatar użytkownika
lukeranger
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 18
Rejestracja: 16 sty 2008, 14:42
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: lukeranger » 10 lut 2008, 16:03

ok, wielkie dzięki za pomoc, jak znajdę tylko trochę czasu i pogoda dopisze to się za to wezmę.

Awatar użytkownika
audiktom
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 433
Rejestracja: 09 lis 2007, 15:51
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: audiktom » 10 lut 2008, 16:11

Jeśli będzie przytkany kanał to weź sobie coś cienkiego giętkiego np. (linka tylko nie z ostrym końcem) i wpychaj ją w dopływ, w taki sposób przetkasz kanał, powodzenia.

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 10 lut 2008, 16:12

lukeranger, tylne odpływy szybra znajdują sie w bagażniku pomiędzy nadkolem a błotnikiem. Węże idą od szyberdachu wewnątrz tylnych słupków i wychodzą na zewnątrz w dolnych częściach błotników. Jak zajrzysz pod tylny zderzak od strony kół, to powinieneś je zobaczyć.

Awatar użytkownika
lukeranger
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 18
Rejestracja: 16 sty 2008, 14:42
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: lukeranger » 10 lut 2008, 16:23

IC69 dzięki wielkie za dokładny opis, ułatwi mi to na pewno poszukiwania :-)

[ Dodano: 2008-02-10, 16:25 ]
audiktom pisze:Jeśli będzie przytkany kanał to weź sobie coś cienkiego giętkiego np. (linka tylko nie z ostrym końcem) i wpychaj ją w dopływ, w taki sposób przetkasz kanał, powodzenia.
Dzięki za wskazówkę, na pewno zacznę od tego ;-)

[ Dodano: 2008-05-04, 23:45 ]
Witam ponownie! :-)
Właśnie parę dni temu w końcu znalazłem trochę czasu i zerknąłem do bagażnika i znalazłem powód mojej powodzi. Wystarczyło odkręcić koło zapasowe :-) Okazało się wąż odpływowy od szyberdachu całkiem spadł z końcówki odprowadzającej wodę na zewnątrz, Wcisnąlem go spowrotem i problem jak do tąd ustał :-) ale muszę powiedzieć, że miałem nie złe bagno od tamtej strony, wszystko spływało centralnie do bagażnika, kupa piachu i wody.
Wielkie dzięki wszystkim użytkownikom za pomoc.
Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga