Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 2.0 ABK] tylna wycieraczka

ODPOWIEDZ
ratonek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11
Rejestracja: 27 gru 2007, 12:45
Lokalizacja: Huizen

[80 B4 2.0 ABK] tylna wycieraczka

Post autor: ratonek » 27 gru 2007, 17:33

mam taki problem.
mianowicie jak włączę tylną wycieraczkę to ona nie działa normalnie tzn. nie pojedzie do końca i z powrotem tylko np troszkę i stanie,za chwilę znowu troszkę i stanie i tak się potem włącza sama,po kawałeczku się posuwa i ciężko ją wtedy doprowadzić do początku i tam zatrzymać.poza tym nie działa tylny spryskiwacz.nie wiem czy jedno z drugim ma coś wspólnego.
może ktoś miał podobny problem?!

Awatar użytkownika
pilocik69
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 621
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: pilocik69 » 27 gru 2007, 20:57

Masz Avanta kolego, takze primo: sprawdz kable w miejscu gdzie przechodza z karoserii do klapy bagaznika czy nie sa poprzecierane to sie tyczy wycieraczki. Natomiast odnosnie spryskiwacza to po pierwsze upewnij sie ze jest plyn z tylu w zbiorniku, domyslam sie ze wiesz o tym ze jest oddzielny zbiornik na tyl ;-) , nastepnie sprawdz czy pompka z tylu pracuje najlepiej we dwie osooby jedna wlacza przelacznik druga nasluchuje, jesli dziala to jeszcze mogl spasc wezyk przy wycieraczce ale tu juz musisz rozebrac oslone klapy od srodka i zobaczyc.

Awatar użytkownika
OGr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1706
Rejestracja: 07 sty 2007, 00:10
Lokalizacja: Kraków

Post autor: OGr » 27 gru 2007, 23:30

tak jak powiedział kolega pilocik69 problem zapewne leży w przetartych kablach tylnej klapy. Niestety aby wymienić całość trzeba pół auta rozebrać.

Sam się za to ostatnio zabierałem ale po rozebraniu kilku rzeczy dałem sobie spokój. Przestanie działać to wtedy się będę martwił jak to zrobić żeby było dobrze na dłużej :-)

ratonek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11
Rejestracja: 27 gru 2007, 12:45
Lokalizacja: Huizen

[80 B4 2.0 ABK]

Post autor: ratonek » 28 gru 2007, 10:41

dzięki chłopaki.martwi mnie tylko że trzeba jednak pół auta rozebrać jeśli to kable. :-x

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga