Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 coupe] uszczelki przednich szyb

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pawelzak
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 43
Rejestracja: 24 kwie 2007, 12:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

[B3 coupe] uszczelki przednich szyb

Post autor: pawelzak » 05 lis 2007, 13:16

Witam wszystkich,

Od pewnego czasu (czyt. od momentu deszczowych dni) wdziera mi się do środka od strony pasażera woda. Doszedłem do nadszarpniętych zębem czasu uszczelek i tu zaczyna się problem... W serwisie wołają 1000 (!) zł za uszczelkę drzwi... Czy ktoś może ma namiar na producenta, który te uszczelki produkuje (dorabia) ? Ceny nowych są po prostu zabójcze, a nie chciałbym kupować ze szrotu. Chodzi mi głównie o trójkąty przy przodzie szyby i kawałki doszczelniające tapicerkę pod tymi trójkątami...

Obrazek

pozdrawiam
Paweł

Awatar użytkownika
Leski
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 42
Rejestracja: 23 maja 2007, 09:39
Lokalizacja: Warszawa/Łuków

Post autor: Leski » 09 lis 2007, 12:32

A co masz nie tak z tymi zewnętrznymi trójkątami?
Te wewnętrzne często parcieją ale one nie mają nic wspólnego z cieknięciem. Wiem bo właśnie sam je taśma poskładałem do kupy (i tak ich na zamkniętych drzwiach nie widać)
Przy okazji one mają swój numer, więc pewnie są do dokupienia, może ktoś zna numer?

Mi po wymianie linki od szyby słabo spasowali prowadnice w drzwiach i mi świszczało od 100km/h. W wolnej chwili dociągnąłem je bardziej ku przodowi i teraz do 140km/h ok (teraz świszcze przy tylnim słupku, da się jeszcze lepiej ? - pytanie do innych)

Po trzecie są jeszcze blaszki które się podkłada pod śrubki tej prowadnicy, na szczęcie pamiętałem ile i gdzie ich było więc teraz i wcześniej u mnie nie cieknie.

Jeśli uszczelka nie jest wyraźnie zniszczona to wątpie żeby wymiana pomogła, zacznij od ustawienia regulacji okna.

Awatar użytkownika
hołard
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1025
Rejestracja: 23 lis 2006, 11:12
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Coupe quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Białystok

Post autor: hołard » 09 lis 2007, 15:21

Ten uszczelniacz który zaznaczyłeś na foto ma nr: 895 867 691 lewy-przód i z końcówką 692 prawy-przód, cena to około 5,45eur szt. Natomaist ten trojkąt z gumą mocowany do ramy szyby (zaslepka narożnika) ma nr: 8G0 837 375 A strona lewa, z ceną juz przegieli bo około 112eur szt :shock: Ten narożnik jest regulowany tzn na dwa torksy także możesz popróbowac. Ale zacznij najpierw od ustwienia podnośnika z szybą (po dwie śruby na górnych rogach i po jednej na dolnych) jak to nie pomoże to trzeba się bedzie pobawić samą szybą.

Awatar użytkownika
pawelzak
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 43
Rejestracja: 24 kwie 2007, 12:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: pawelzak » 10 lis 2007, 19:51

dzięki wielkie,

może faktycznie obejdzie się bez kupowania nowych uszczelek, przez zimę jakoś przebrnę , a regulacji na stelażu i szybie spróbuję pewnie dopiero na wiosnę, bo będę zakładał elektryczne podnośniki :roll: .

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Leski
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 42
Rejestracja: 23 maja 2007, 09:39
Lokalizacja: Warszawa/Łuków

Post autor: Leski » 11 lis 2007, 14:34

pawelzak pisze:dzięki wielkie,

może faktycznie obejdzie się bez kupowania nowych uszczelek, przez zimę jakoś przebrnę , a regulacji na stelażu i szybie spróbuję pewnie dopiero na wiosnę, bo będę zakładał elektryczne podnośniki :roll: .
pozdrawiam
Co ty gadasz !@! Że na wiosnę?
Zdejmujesz boczek i tyle trudnego dalej kombinujesz 6 śrub i na pewno coś poprawisz, najwyżej zaznacz sobie jakimś mazakiem gdzie były śruby to gorzej niż jest nie będzie.

Tak to będziesz miał szron na szybach tam gdzie wieje jak mróz chwyci :mrgreen:
hołard pisze:Ten uszczelniacz który zaznaczyłeś na foto ma nr: 895 867 691 lewy-przód i z końcówką 692 prawy-przód, cena to około 5,45eur szt. Natomaist ten trojkąt z gumą mocowany do ramy szyby (zaslepka narożnika) ma nr: 8G0 837 375 A strona lewa, z ceną juz przegieli bo około 112eur szt :shock: Ten narożnik jest regulowany tzn na dwa torksy także możesz popróbowac. Ale zacznij najpierw od ustwienia podnośnika z szybą (po dwie śruby na górnych rogach i po jednej na dolnych) jak to nie pomoże to trzeba się bedzie pobawić samą szybą.
No właśnie z tymi cenami to przegieli, sam chciałem dokupić tą gumę ale gość wprowadził mnie w błąd i upierał się że to kosztuje 500zł, i mnie odstraszył tą pomyłką, a tak to może sobie kupię.
Hołard a może masz numer podobnej gumy z boczka tylko z tyłu u góry ?

[ Dodano: 2007-11-11, 14:48 ]
Odnośnie blaszek
są one w kształcie U takie miedziane, dzięki temu nie trzeba odkręcać całkiem śruby tylko wpychasz je w szparkę od spodu.
Niektóre powyginane tak aby na kantach blachy sie ładnie układały, nie pamiętam ile ich miałem ale raczej to sprawa indywidualna.
Boczek żeby zdjąć to jedynie trudno ampulem wcelować w śruby i one się całkiem nie wykręcają.
A z założeniem to można sie wkur..wiać żeby rygielkiem od blokady drzwi trafić w dziurkę i żeby przy tym gumki nie pospadały z otworków na haczyki z boczka.

pawelzak tutaj odpowiedziałem bo może się komuś przyda

Awatar użytkownika
pawelzak
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 43
Rejestracja: 24 kwie 2007, 12:50
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: pawelzak » 11 lis 2007, 15:21

dzięki,
masz rację, pewnie nie tylko ja mam podobny ból :-(. Nawet nie wiesz jakbym chciał to zrobić, niestety nie mam krzty garażu a u nas śnieg zaczyna sypać i temperatura koło zera... Na razie poradziłem sobie tubą kauczuku (jedna z uszczelek się posypała) i samoprzylepnymi uszczelkami do drzwi... Na razie uszczelniło, nie wieje i nie leje... Zamówiłem już te mniejsze uszczelki o nr: 895 867 691 i 692. Przyjdą gdzieś za 2 tyg. to może wtedy znajdę jakiś ciepły przytułek żeby to zrobić...
Boczki już rozbierałem, faktycznie ku... robota, będę musiał pokombinować tymi blaszkami. Ta guma z tyłu o którą pytasz to będzie chyba 895 867 694, dziwi mnie tylko że jest tylko na prawe drzwi...

pozdrawiam

Awatar użytkownika
hołard
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1025
Rejestracja: 23 lis 2006, 11:12
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Coupe quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Białystok

Post autor: hołard » 13 lis 2007, 04:28

Niestety tak jak napisał pawelzak w aso wystepuję/jest dostępny ten uszczelniacz przy ryglu (nr: 895867694) ale tylko prawa strona :-/ Natomiast klubiowicz xxtomek założył na lewą stronę uszczelniacz z cabrio, może to jest rozwiązanie :-D, tu jest jego temat viewtopic.php?p=59446&highlight=#59446

Heh te zdejmowanie i zakładanie po pewnym czasie przychodzi z łatwością :mrgreen: ;-) ale gumkę zawsze jedną zgubię :lol:

Awatar użytkownika
Leski
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 42
Rejestracja: 23 maja 2007, 09:39
Lokalizacja: Warszawa/Łuków

Post autor: Leski » 13 lis 2007, 13:58

hołard pisze:Heh te zdejmowanie i zakładanie po pewnym czasie przychodzi z łatwością :mrgreen: ;-) ale gumkę zawsze jedną zgubię :lol:
Wiem coś o tym bo na deszczu mi pękła linka i mi szybka opadła.
Składałem to z 3 razy bo kołnierz na lince od otwierania drzwi mi idealnie pasował do takiej szparki przy klamce a powinien być 2mm dalej.
I co złoże to nie mogę zamknąć zamka i tak kilka razy. Nawet taka gąbeczka miała wycięcie w tym miejscu na ten kołnierz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga