Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4] wiosenne niespodzianki

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pafko
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 81
Rejestracja: 21 gru 2006, 08:13
Lokalizacja: Oleśnica

[B4] wiosenne niespodzianki

Post autor: pafko » 06 mar 2007, 21:29

Witam serdecznie.Podczas wiosennego mycia zauważyłem odpryski farby i lekką rdzę pod nakładkami progowymi. Jak to zobaczyłem to zgłupiałem-czyli moja furka też musiała przejść jakieś historie :-( .Chciałbym to ładnie zlikwidować bo koszmarnie to wygląda na srebrnym metaliku.Wobec tego dwa pytania: czy można bezpiecznie odczepić nakładki progowe i czym to ładnie zlikwidować? Na Allegro widziałem preparat Cyn-all ,który odrdzewia i nanosi warstwę cynku na powierzchnię.Czy któryś z kolegów /a może i koleżanek ;-) / ma jakieś doswiadczenia z takim nieszczęściem? Uprzedzam z góry,że mojej furki nie opuszczę aż do śmierci :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 06 mar 2007, 22:50 przez pafko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 06 mar 2007, 22:41

Masz na myśli te czarne nakładki na górnej części progów? Jeżeli tak, to jest to wykonalne, tylko piekielnie trudne. Są one przyklejone do progów taśmą dwustronną i przy próbie demontażu mogą popękać a wtedy czeka Cię zakup nowych (koszt około 100 pln-sztuka w ASO).
Progi oryginalnie pokryte są czarną masą kauczukową (tzw. barankiem).Jeżeli w Twoim aucie są w kolorze nadwozia, to znaczy że ktoś przy nich już majstrował, chyba że był to zabieg czysto estetyczny. Usuń ogniska korozji, zabezpiecz te miejsca podkładem antykorozyjnym i nanieś na progi kilka warstw tego "baranka".
Powinno być OK!
Ostatnio zmieniony 04 sty 2009, 20:02 przez IC69, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kokolino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3371
Rejestracja: 17 lut 2007, 12:39
Imię: Radosław
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kokolino » 08 mar 2007, 08:12

poczytaj sobie ten temat http://centrum.audi80.pl/content/view/120/72/ może będzie przydatny.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga