Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3] wymiana lamp

ODPOWIEDZ
Lukasz_M

[B3] wymiana lamp

Post autor: Lukasz_M » 23 lis 2007, 12:09

Witam
Ze wzgledu na peknięcie jedego ze szkieł w lampach przednich (kamieniem dostalo :-? ) planuje ich zmiane na nowki. Dodatkowo chcialbym poprawic jakos swiatla, gdyz obecnie to tak srednio z tym i zastanowily mnie bixenony z allegro.
Poczytalem, opinie sa rozne. Pytanie do Was, ma ktos w B3 taki zestaw (allegro ceny ok 600-700 zł) w autku ? Jak sie sprawuje? Warto?

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 23 lis 2007, 13:16

Jeżeli bedziesz zakładał to o barwie 6000K wiekszych nie montuj bo zaczynaja gorzej swiecic ale fajniej wygladają. Jak bedziesz szukał o pytaj czy przetwornice maja homologacje E i znak bezpieczeństwa CE

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 23 lis 2007, 13:17

Moja opinia, kup sobie nowe szkoło i śmigaj. Co do zestawów z allegro to jedna wilka porażka, po pierwsze do xenona potrzebna jest spracjalnie przystosowana lamp, musisz musi mieć odpowiednio spolerowane szkło, autko musi być wyposażone w spryskiwacze do reflektorów (dla dobrej widoczności i dla tego żeby nie pekały Ci szkła leflektorów, bo zabrudozne szkło po nagrzaniu przez palnik xenonwy penka... gównie jest to spowodowane soczewka, która skupia wszystko wie jednym miejscu, dla tego też w 80 w lampach na soczewce były montowane sprtskiwacze), przydała by sie też soczewka, chociaz w pierwszych modealch mercedesa na xenonie soczewki nie było, ale bez soczewki nie ma efektu, wygląda to jak niebieska pseudo xenonowa żarówka z marketu. Koleja sprawa to prawo... nie przejdziesz badania technicznego a jak zaczymie Cie kumaty policjant to mandacik gotowy i jeszcze zatrzymanie dowodu rejstracyjnego.... Pozatym te zestawiki to kupa. Jak już chcesz łamać prawo, to udaj sie do kogoś kto robi pożadnie używając soczewek przetwornic i palników z nowych fabrycznych auta na z audi a4 czy też innej... podsumowując moje zdanie jest na nie. <ok> PS. Xenon montowany w domu świci fajnie ale razi ludzi jadącyc z nad przeciwka, i własnie dla tego montaż ich jest nie zgodny z prawem.

Lukasz_M

Post autor: Lukasz_M » 23 lis 2007, 18:59

Wlasnie dlatego pytam o to przy okazji wymiany lamp... a nie bylo "calych" zestawow do B3?;> ze szklem razem ? :mrgreen: .
o 6000K myslalem wlasnie, nie wiekszej bo lipa.
Poziomowanie? slyszalem ze to da sie obejsc jakos, zreszta mam regulacje swiatel mozna zawsze nieco opuscic. Moze kwestia regulacji? Spryskiwacze reflektorow mam 8-) , przeglady to juz moj problem ;-). [policjant sam nie moze nic, moze tylko skierowac mnie na badania techniczne ]
Zalezy mi na dobrym oswietleniu drogi poniewaz czesto i duzo jezdze nocami. Mialem okazje jezdzic Golfem w ktorym ktos montowal jakies ksenony(nie wiem gdzie, nie wiem za ile ale wiem ze nie oryginaly) i bardzo mi sie podobalo. Nikt nie mrugal swiatlami ze oslepiam.

Jest tu ktos kto jezdzi na takich "allegrowych" ?

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 24 lis 2007, 09:35

Kupić można świeca dobrze, ale szkoł wypadało by spolerować, kolega załozył do cabrio zestaw własnie z allgro swiciło ok, ale bez polerki szkła weług mnie była lipa, beznadziejnie to wyglądało

Awatar użytkownika
chips
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 766
Rejestracja: 04 kwie 2007, 18:55
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: chips » 24 lis 2007, 11:19

Lukasz_M pisze:policjant sam nie moze nic, moze tylko skierowac mnie na badania techniczne

I tu się mylisz - może Ci trzasnąć dowodzik, skierować na badania techniczne i wypisać mandacik

Lukasz_M

Post autor: Lukasz_M » 24 lis 2007, 12:18

i zrobi sie małe OT :)

Na jakiej podstawie wypisze mi mandat? Bo ON uwaza ze swiatla swiecą źle? Mam wazne badanie techniczne to znaczy ze wszystko jest OK, moze mi zabrac dowod jesli podejrzewa ze cos jest nie tak i skierowac na badania ale ja te badania przejde (oczywiscie nie mam zamiatu nikomu po oczach swiecic, sam tego nie lubie i chce by bylo dobrze). Mandatu bym w tej sytuacji nie przyjal.

Opinie jak widac nieco podzielone. A ja chce tylko miec dobrze oswietloną droge i nie wiem co robic :-(

Panowie/Panie, czy nikt na tym forum nie wstawial sobie tego "cuda"?


pozdrawiam
L.

Awatar użytkownika
chips
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 766
Rejestracja: 04 kwie 2007, 18:55
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: chips » 24 lis 2007, 12:59

Kolego na takiej podstawie, że policjanci ruchu drogowego są uprawnieni do badania stanu technicznego pojazdów (oczywiście nie w takim stopniu jak diagnosta na stacji, ale jednak). Jeżeli stwierdzi, że lampy masz na zwykłe żarówki H4, a masz założony ksenon, to jest to niezgodne z homologacją pojazdu i jest to podstawa do ukarania mandatem

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 24 lis 2007, 16:55

Dokładnie chips, pieknie rozwinołeś moja wypowiedz :-) Wic xenon samoróbka bądź z allegro jest nie legalny. A czy mozna jakoś zalegalizowac takie lampy??

Awatar użytkownika
chips
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 766
Rejestracja: 04 kwie 2007, 18:55
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: chips » 24 lis 2007, 17:07

Wątpię. Trzeba by kupić klosze homologowane jako ksenon, założyć spryki, stabilizatory - dla mnie gra nie warta świeczki

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 24 lis 2007, 18:33

chips pisze:Trzeba by kupić klosze homologowane jako ksenon
a takie klosze wogóle sa dostepne do naszych niuniek? Jesli nawet tak, to tak jak mówisz, za duże przeszkod i pieniedzy.

Awatar użytkownika
jasiekddd
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 146
Rejestracja: 01 lis 2007, 14:02
Lokalizacja: Biała Podl

Post autor: jasiekddd » 24 lis 2007, 18:59

jest jeszcze inny sposob na poprawienie widocznośći. DOBRE H4! Osobiście posiadam żarowki PHILIPSa i jestem bardzo zadowolony. moge szczerze polecic. Swiecą naprawde biało i oświetlaja drogę o wiele wyraźniej. miałem juz:
150gt POWER 2night (z niebieska poświata) - jedna spaliła sie po 3 miesiacach, ale druga jeżdzi w motocyklu 1,5 roku, chyba najlepsza
NIGHT GUIDE mam w audi- najdroższe ale nie widac roznicy od innych
VISION PLUS mam w nissanie sunny i świeci pięknie - ale raczej dlatego ze w nissanie ogolnie jest o wiele lepsze oświetlenie drogi niż w audi

ceny na allegro (tam brałem) 40-60zl, w sklepie 80-120?
pozdrawiam

Awatar użytkownika
chips
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 766
Rejestracja: 04 kwie 2007, 18:55
Lokalizacja: Kraśnik

Post autor: chips » 24 lis 2007, 19:11

Ja kupiłem Tungsram +60 % więcej światła i też jestem zadowolony

Awatar użytkownika
mario2560
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 418
Rejestracja: 19 lut 2007, 17:53
Lokalizacja: Białystok/Suwałki

Post autor: mario2560 » 24 lis 2007, 19:32

Kolego wymień se po prostu szkła i załóż dobre żarówki, mam na myśli takie co dają + np 50% światła więcej - Osram, Philips...

Lukasz_M

Post autor: Lukasz_M » 24 lis 2007, 20:51

OK, dziekuje za rady :) ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga