Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
Sklep Bestdrive
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 1Z] Zerwany gwint zawiasu drzwi

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

[B4 1.9 1Z] Zerwany gwint zawiasu drzwi

Post autor: hudy » 19 kwie 2014, 12:59

Witam.Wymieniałem wczoraj zawiasy w drzwiach kierowcy.Podczas regulacji coś poszło nie tak gdyż zerwał się gwint zawiasu dolnego ten w karoserii przy którym jest śruba regulująca.Oczywiście drzwi się trzymają i to nie jest jakiś wielki problem ale chciałbym z tym zrobić.Powiem szczerze że nie chce mi się tego nagwintować tylko wolał bym włożyć dłuższą śrubę i od drugiej strony skręcić nakrętką.Czy jest możliwa taka opcja? Czy jest od drugiej strony ( od wewnątrz) jakieś dojście do tej śruby?

Awatar użytkownika
Spietyq
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 344
Rejestracja: 22 sty 2009, 18:56
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Tczew

Post autor: Spietyq » 19 kwie 2014, 14:18

właśnie ostatnio przy próbie regulacji drzwi przednich, przytrafił mi się ten sam problem z tym, że po prawej stronie w weekend niestety pracuje, więc zajmę się tym w wolnej chwili co do twojego pytania czy od wewnątrz jest dojście mam nadzieję, że jest... z tego co spojrzałem na szybko są tam osłony może po ich demontażu będzie dojście, oby... zawias dolny musi być dobrze dokręcony i wyregulowany bo w ten sposób opadają drzwi, oczywiście o ile mamy zawiasy w dobrym stanie, ostatnio poświęciłem na regulacji pół dnia i poszedł gwint... brakowało tylko młota pod ręką... jak coś to dzwoń 696 857 696

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 19 kwie 2014, 16:51

No ja też wczoraj je wymieniałem i też kilka godzin mi to zajęło.U mnie akurat gwint się zerwał przy otwarciu drzwi.Widocznie śruba była za mocno dokręcona i po otwarciu drzwi na max wyrwało gwint.Jak nie ma dojścia od drugiej strony to są dwa wyjścia.Pierwszy to przegwintować na śrubę 10 albo migomat i przy spawać na stałe.

[ Dodano: 2014-04-20, 21:59 ]
Hej.Jednak zabrałem się za to jeszcze wczoraj wieczorem.Rozwierciłem otwór i przegwintowałem na 10.To jest chyba najszybszy sposób no i przy próbie regulacji nie trzeba będzie rozbierać tapicerki o ile wogóle jest tam dojście.Cała operacja zajęła mi ok 30 minut.Niestety ale trzeba uważać przy dokręcaniu tych śrub bo gwintu jest tam może 0,5 centymetra i bardzo łatwo go przeciągnąć.Zresztą ja nawet go nie przeciągłem tylko przy szarpnięciu go wyrwało.
Ale myślę że już raczej nigdy nie będę musiał tych śrub odkręcać.
Aha i jeszcze jedna informacja dla osób które będą chciały wymienić zawiasy.Nie jest to taka prosta operacja na jaka wygląda.Ja ze szwagrem robiłem to ok 5 godzin.Pierwsze 2 godziny odkręcaliśmy te dwie nieszczęsne śruby a kolejne 1,5 regulowaliśmy drzwi.Jak ktoś pisze że zrobił to w godzinę lub dwie i to sam to go podziwiam jeśli nie ściemnia...
Aha i jedna przydatna rada.Nie odkręcajcie żadnymi oczkowymi kluczami bo jeśli śruby nie były ruszane tak jak u mnie to tylko spieprzycie nakrętkę a śruba nawet nie drgnie.Kupcie lepiej nasadkę 13 i dospawajcie do niej śrubę by złapać płaskim kluczem lub kawałek pręta by można było w niego uderzyć młotkiem wtedy spokojnie odkręcicie bez uszkodzeń śruby.

Awatar użytkownika
Spietyq
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 344
Rejestracja: 22 sty 2009, 18:56
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Tczew

Post autor: Spietyq » 22 kwie 2014, 10:38

Łukasz Ja jednak zdemontowałem półkę pasażera, osłonę słupka i przy zgrabnych palcach idzie nakręcić nakrętkę lub i na to się zdecydowałem, gdyż nie mam zgrabnych palców wyciąłem dosłownie fragment blachy 2X5 cm i dojście eleganckie, tak to wygląda po wycięciu

Obrazek

Obrazek
a przy okazji co to za urządzenie

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl