Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3 PM] Jak prawidłowo odpowietrzyć układ hamulcowy?

ODPOWIEDZ
Johny7
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 16
Rejestracja: 29 lip 2009, 01:04

[80 B3 PM] Jak prawidłowo odpowietrzyć układ hamulcowy?

Post autor: Johny7 » 21 lis 2009, 11:10

Witam, jak w temacie. Zakładam nowy temat bo się z lekka pogubiłem.
Kolega twierdzi że w cale nie trezba go odpowietrzać przy kołach lecz wystarczy wyjąć któreś metalowe rurki i ponaciskać hamulcem przy włączonym aucie...

Czy to prawda?

Chciałem zaznaczyć że wymieniam właśnie serwo na inne... i chyba odpowietrzenie będzie konieczne. Proszę o odpowiedź!


pozdrawiam!

Awatar użytkownika
goldi j51
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3625
Rejestracja: 01 kwie 2007, 19:01
Imię: Robert
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: goldi j51 » 21 lis 2009, 11:34

Zaczynasz od najdalszego koła od pompy czyli tylne prawe póżniej tylne lewe i przód prawe i lewe nie zapomnij kontrolować i dolewać płynu podczas odpowietrzania. Do odpowietrzania masz specjalne odpowietrzniki zaopatrz się w dobry klucz nasadowy lub oczkowy najlepiej jakbyś miał butelkę i wężyk przezroczysty zakładasz na odpowietrznik drugi naciska i puszcza hamulec w środku.Gdy on będzie trzymał pedał nacisniety to ty lekko luzujesz odpowietrznik i widzisz jak przez wężyk leci płyn albo powietrze zakręcasz odpowietrznik i robisz do skutku jak będzie leciał sam płyn.Jeszcze jedno przecież jak założyłeś nowe serwo przykręcisz rurki do niego to i tak powietrze dostanie ci się do układu tak czy tak ja bym odpowietrzył i silnik nie musi pracować

Johny7
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 16
Rejestracja: 29 lip 2009, 01:04

Post autor: Johny7 » 21 lis 2009, 11:49

Rok temu kolega wymieniał pompę...stwierdził że nie robil odpowietrzania bo nie wymieniał całego płynu lecz tylko pompe z serwem, odkrecil ktores rurki ponaciskal pedal coś w tym stylu no i pedał miał na dobrym położeniu bez zapadania a hamulce brzytwa...

Mam pytanie, mam jakiś taki zaworek ze śrubą skierowany ku dołowi przy pompie LUCASa... czy to do czegoś przypadkiem nie służy? z Tym że nie mam ABSu... jeśli to by miało mieć jakiś znaczenie..

I jeszcze jedno, czy zapowietrzony układ (ale w takim stanie ze hamulce pracuja dość dobrze) mogą uszkodzić serwo?


Dzięki Goldi, na Ciebie zawsze można liczyć.

Awatar użytkownika
Niki20
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6758
Rejestracja: 03 gru 2008, 17:47
Imię: Dominik
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Harta/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Niki20 » 23 lis 2009, 17:03

Johny7 pisze:I jeszcze jedno, czy zapowietrzony układ (ale w takim stanie ze hamulce pracuja dość dobrze) mogą uszkodzić serwo?
Nie uszkodzi. A spróbuj sobie podpompować hamulcem podczas jazdy i sprawdź czy wtedy jest lepsze hamowanie. ;-) Odpowietrz to przecież kilka minut roboty. :-P

Awatar użytkownika
goldi j51
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3625
Rejestracja: 01 kwie 2007, 19:01
Imię: Robert
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: goldi j51 » 24 lis 2009, 17:45

A widzisz przy okazjo odpowietrzania hamulców zalejesz sobie nowy płyn i spokój z płynem masz na dwa trzy lata

Awatar użytkownika
piekarelk
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 181
Rejestracja: 08 lis 2009, 17:34
Lokalizacja: Warmia/Mazury

Post autor: piekarelk » 29 lis 2009, 15:42

Zobacz czy jak na postoju wcisniesz hamulec raz a pozniej po pompuj ze 3-4razy wcisnij go ponownie czy bedzie pedal pomalu opadal do dolu jak bedzie to niestety musisz odpowietrzyc uklad.Tylko zaloz dobrze klucz bo czasami jest problem z odkreceniem odpowietrznikow wtedy mozna jeszcze przewodami sprubowac ale to nie jest 100% prawidlowe odpowietrzenie.Ewentualnie jedz na jakas piaszczysta droge rozpedz sie troszke i gwaltownie zahamuj potem wysiadz i zobacz czy sa 4slady czy nie i czy przy hamowaniu autko dostaje przekosu jak dostaje to musisz odpowietrzyc. :-D

januszbin
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 407
Rejestracja: 21 wrz 2009, 11:27
Lokalizacja: LWL

Post autor: januszbin » 30 lis 2009, 11:32

W serwisach wymieniają płyn i odpowietrzają układ przez wysysanie go z zacisków specjalną pompką...ja robiłem tak, tylko bez użycia pompki,odkręcając odpowietrzniki i spuszczaniu starego płynu,przy okazji i powietrza...należy tylko pamiętać o uzupełnianiu płynu w zbiorniczku wyrównawczym...

Awatar użytkownika
wento
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 137
Rejestracja: 05 maja 2011, 18:30
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: wento » 10 kwie 2014, 11:18

urwał mi się jeden odpowietrznik z przodu. Czy da się odpowietrzyć na przewodzie ? lub ja wykręcić stary ?

Awatar użytkownika
Marcin_Skiii
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 100
Rejestracja: 01 sty 2014, 21:22
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Marcin_Skiii » 10 kwie 2014, 12:23

Wywiercić stary, nagwintować i wkręcić nowy :)

Awatar użytkownika
piekarelk
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 181
Rejestracja: 08 lis 2009, 17:34
Lokalizacja: Warmia/Mazury

Post autor: piekarelk » 12 kwie 2014, 13:27

Ciężko będzie tobie wykręcić stary odpowietrznik(przerabiałem to) odpowietrz przewodem i tez będzie dobrze(no może na 90%)ja tak robiłem i u mnie działało.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamulce tarczowe, bębnowe.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga