Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4]regenerowanie zacisków hamulcowych

Szybki22
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 41
Rejestracja: 27 gru 2008, 16:01

Re: Zacisk Audi 80

Post autor: Szybki22 » 13 sty 2009, 16:22

Witam. ;-)
Otóz również miałem problem z tylnim kołem.Po zaciągnięciu recznego koło
się :-/ .(musiałem wysiadać i recznie to odblokowywać)
Udałem się do mechanika,rozebrał zacisk bez problemów był sprawny odbijał ! Linki rownież lekko chodziły,
po ponownym wyjechaniu na drogę wszystko było sprawne. LECZ GDY TEMP SPADŁA PONIZEJ 0
PROBLEM WRACAŁ. :-x
Wyjełem linki przesmarowałem lecz nic nie dało. :cry: :cry:
po któręś rozbiórce wstawiłem przy mechanizmie linek sprężyny MOCNE.
Teraz przy ----- 20 stopniowym mrozie odbija a chmulce są mocne.
:-)

pepe
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 28 kwie 2009, 15:31
Lokalizacja: gdansk

regenerowanie zacisków hamulcowych

Post autor: pepe » 28 kwie 2009, 16:10

witam mam podobny problem - nie odbija sprężyna w zacisku tylnym B4 1994 zastanawiam sie co robić bo regeneracja nic nie dała, wszystko w zacisku jest ale nie odbija , czy zmienić tę sprężynę przy lince ham ? czy szukać używanego, czytałem na forum ze zakładacie od golfa III - czy montaż jest taki sam i czy klocki pasuja do golfowskiego? dajcie znak. mam juz troche dość łażenia po mechanikach.
przemek

[ Dodano: 2009-04-28, 16:14 ]
czy dałożyć sprężynę na zacisku ? trochę błądze w temacie tego tyłu - nie używam go teraz po potrafi zadymić jak sie nie cofa

Awatar użytkownika
olek70
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 311
Rejestracja: 24 mar 2009, 19:56
Lokalizacja: EZG

Post autor: olek70 » 29 kwie 2009, 11:24


pepe
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 28 kwie 2009, 15:31
Lokalizacja: gdansk

hamulce

Post autor: pepe » 29 kwie 2009, 11:56

dzięki za radę spróbuję na bank te koncepcję - wygląda to sensownie - moj kumpel machanik tez miał to w głowie - chciał tego dokonać ale zawsze lepiej spytać tych którzy to juz robili - niestety używanie recznego w tym przypadku nie zapobiega tej awarii - miałem świadomość tego wczesniej i starałem sie przy każdej okazji go zaciągać no i skonczyło sie w sumie tak jak napiałem ze sprawa sie powtarzała. dzięki za pomoc - odezwę sie jak to zrobię - napisze z jakim skutkiem

Awatar użytkownika
misial0
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 59
Rejestracja: 05 kwie 2007, 22:55
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: misial0 » 29 maja 2009, 21:09

witam ja mam pytanko mam tarcze z tylu dzis pzretoczylem tarcze rozebralem zaciski przeczyscilem przesmarowalem i odpowietrzylem i o odpialem abs jade na próbe hebel w podloge a tyl cos tam hamuje ale slabo :-( korektora na tylnej belce nie posiadam nie wim czy ktos go wyciagnąl czy nie bylo ma trójnik. wiecie jak odpowietrzyc pompe hamulcowa ??? czy co jeszcze zrobic zeby tyl lepiej hamowal :cry: jak by mi to ktos opisal bo od pompy idzie do jakiegos czegos potem to pompy abs a p[otem do tylu wiec co moze byc nie tak bo tam sa jakies wspomagania sily hamowania a moze ja mam zacisk 2 tloczkowe a serwomoge miec stare i nie wydala na tkie zaciski ??? i nie starcza na tyl plynu ?? sam juz nie wiem tyl strasznie slabo zbiera a wszystko jest przesmarowane wiec to cos z przodu szwankuje prosze o pomoc :cry:

mikrus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 10
Rejestracja: 19 cze 2008, 23:04

Post autor: mikrus » 16 cze 2009, 12:12

Panowie czytam ten temat i ktoś wspomniał o hebelkach od golfa i seta. Czy moglibyście podać dokładnie jaki zacisk kupić, w Audi ojca (1Z 94 rok) tył kompletnie nie hamuje, zaciski są juz tak skorodowane że nie nadają sie do jakiejkolwiek regeneracji, a nowy 430 zł (TRW) i niektórzy mówią ze to też jest regenerowane....

Awatar użytkownika
Niki20
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6758
Rejestracja: 03 gru 2008, 17:47
Imię: Dominik
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Harta/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Niki20 » 16 cze 2009, 13:06

Kupuj zaciski pod wentyle nie pożałujesz bo efekt hamowania wyczuwalnie się poprawi... Tylko to od razu tarcze droższe wyjdą... A i zaciski kupuj używane (ja kupiłem i jestem zadowolony)... ;-)

mikrus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 10
Rejestracja: 19 cze 2008, 23:04

Post autor: mikrus » 16 cze 2009, 13:19

ale tu chodzi o hamulce na tył a nie na przód :-/ bo z tyłu wentyle w tym mocarnym silniku i przy emeryckiej jezdzie nie sa potrzbne. Najwazniejsze zeby hamowaly bo teraz tylko przod lapie... :shock:

Awatar użytkownika
Niki20
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6758
Rejestracja: 03 gru 2008, 17:47
Imię: Dominik
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Harta/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Niki20 » 16 cze 2009, 13:21

To po prostu kolego napisz do ludzi z forum co mają części to Ci zaciski na pewno znajdą i w dobrym stanie...

mikrus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 10
Rejestracja: 19 cze 2008, 23:04

Post autor: mikrus » 16 cze 2009, 15:19

Jak będę kupował to tylko nowe.
Chciałem sie tylko dowiedziec czy jest cos lepszego niz tylko to co było oferowane ori do audi czy w poźniejszym czasie udoskonalili to ustrojstwo ;) i z czego mozna to podpasować ...

Awatar użytkownika
flgmnft
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 384
Rejestracja: 13 gru 2008, 10:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: flgmnft » 20 cze 2009, 19:00

Hmm u mnie tez mam problem z recznym. W prawym kole hamuje dobrze ale z lewej strony nawet za bardzo kola nie zablokuje. Mam Quattro i tym samym rozumiem ze nie pasuja zaciski z golfa mk3 czy moze nawet z mk4. Da se z czegos zaadoptowac je czy trzeba sie meczyc non stop w regularna regeneracje. Bo na upartego wypadalo by robic to raz w roku przed przegladem :-? Nie prubowalem jeszcze wymieniac linek. Pomoze to cos? Dzwignia recznego przy zacisku mi do konca nie odbija, wnioskuje ze jest to powod zatartej linki. Mam racje?

Szybki22
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 41
Rejestracja: 27 gru 2008, 16:01

Post autor: Szybki22 » 21 cze 2009, 00:07

U mnie kolego to pomogło ale tylko na chwile,wsadziłem miedzy wajche a linke (przy kole)sprezyne po kazdej stronie i spokój.

Awatar użytkownika
krisss
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 304
Rejestracja: 17 cze 2009, 20:13
Lokalizacja: Świdnica DSW

Post autor: krisss » 21 cze 2009, 22:03

a moj prwy tylni zacisk po zaciagnieciu recznego odbijał dopiero po uzyciu młotka...a tak to cały czas byl zacisniety i paliło tarcze. Wziąłem wiec odrdzewiacza, delikatnie odgialem uszczelke ktora jest pod tą dzwigienką od linki recznego hamulca i psikałem tam...obficie:) - problem ustąpił. Potem tylko dla pewności że dobrze rdze rozpuści poruchałem tym w prawo w lewo do oporu, jeszcze dolałem odrdzewiacza i to samo w drugim kole. I mam ręczny elegancki :)

CooLXD
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 17 maja 2009, 12:26
Lokalizacja: Gołdap

Post autor: CooLXD » 21 cze 2009, 22:58

Witam wszystkich mam prośbę czy był by ktoś tak miły i wrzucił linki do tych zacisków od seata i golfa gdyż i mnie spotkała ta niemiła sytuacja :-( .Audiolka stała jak zawsze pod blokiem, wsiadając do niej zobaczyłem wielką plamę oleju.Będąc u mechanika powiedział że potrzebna będzie wymiana zacisku a to około 500pln więc ślicznie podziękowałem i pisze teraz do was.
Ps. oczywiście jak u większości tak samo i u mnie prawy tylni zacisk :-/
Podziękowania z góry

Awatar użytkownika
LOQ
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 119
Rejestracja: 07 paź 2008, 14:30
Lokalizacja: Głogów

Post autor: LOQ » 22 cze 2009, 01:36

500zł to chyba posrebrzany :roll: nowe zaciski na allegro są za 300zł. U mnie najdroższy mechanik chciał 250zł za regenerowany ale tak kompletnie z wymianą tłoczka itd. Czy to seat czy golf wszędzie jest ten sam problem, wycieka przy wałku od ham ręcznego. Ja sobie sam regenerowałem, ale nie miałem wżerów więc był sens, ale jakbym musiał to kupiłbym nowy za 250zł.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamulce tarczowe, bębnowe.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga