Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4]regenerowanie zacisków hamulcowych

sebastiB4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 43
Rejestracja: 05 cze 2008, 19:41
Lokalizacja: CRY

Post autor: sebastiB4 » 11 sie 2009, 21:31

koledzy mam podobny problem prawy tylny zacisk nie odbija koło cięzko się obraca nie wiem co mnie czeka wymiana zaciku czy regeneracja

Awatar użytkownika
Ezumaru
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 760
Rejestracja: 30 mar 2007, 22:39
Lokalizacja: Silesia

Post autor: Ezumaru » 11 sie 2009, 21:51

sebastiB4, wymontuj zacisk i rozbierz. Jeśli tylko uszczelnienia są na wykończeniu to regeneracja i będzie dobrze, jeśli zaś na tłoczku będą wżery to lepiej poszukaj innego bo regeneracja już niewiele da.

Awatar użytkownika
misial0
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 59
Rejestracja: 05 kwie 2007, 22:55
Lokalizacja: Gorlice

Post autor: misial0 » 04 wrz 2009, 22:19

ja rozbieralem caly zacisk i czyscilem smarowalem a on i tak po kilku miechach zacina sie i kupilem w sklepie motoryzacyjnym mala sprezyne za 2 zl i zalozylem ja na dzwignie od recznego i do drazka stabilizacyjnego przynajmniej u mnie w 2.8q do drazka jest git. i po dodaniu tych sprezyn reczny oddaje moze to tymczasowe ale narazie dziala zobaczymy jak dlugo. pozdrawiam a najlepiej to kupic nowy zacisk za 300zl :-P :roll:

Awatar użytkownika
LOQ
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 119
Rejestracja: 07 paź 2008, 14:30
Lokalizacja: Głogów

Post autor: LOQ » 30 wrz 2009, 22:13

Quattro ma inne zaciski z tyłu. Ja zregenerowałem oba bo nie było wżerów ale i tak jeden mi puścił po 2 miesiącach i ledwo do domu dojechałem bez hamulców bo cały płyn przez niego wyciekł. Kupiłem z B4 z 95r. pooglądałem czy jest suchy i czy chodzi ładnie i na razie jest super. Mam nadzieje, że drugi nie puści tak szybko :-)

Awatar użytkownika
Tomiko9
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 624
Rejestracja: 20 lip 2009, 17:57
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Post autor: Tomiko9 » 04 paź 2009, 17:35

Witam!
Nie tylko B4 standardowo mają problemy z tylnimi zaciskami (szczególnie prawym),bo i u mnie w B3 mam już 4 latka ten problem,nie używam-nie łapie ;-) ale czytając wasze posty może wreszcie przywrócę blask ręcznemu (po 4ech latach pasowałoby) ;-)
Tym bardziej,że nie mam wżerów i wszystkie gumowe osłony są w dobrym stanie.
Pozdrawiam!

mmatip
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 19 mar 2009, 23:13

Post autor: mmatip » 25 sty 2010, 22:46

witam, miałem podobny problem, cieknący tylni prawy zacisk, na internecie szukałem i znalazłem nowe za 380 zloty, uzywane od 100 do 200 złoty ale nie wiemy wtedy ile taki zacisk wytrzyma, więc grzebałem na forum co ludzie piszą i zainteresowało mnie to o zaciskach z golfa, ponieważ kumpel rozbił swojego golfa dośc mocno i stoi mu za domem, pojechalem wyciągneliśmy zacisk przyjechałem do domu i zabralem sie do pracy, śruby pasowały idealnie niestety problem był taki iż przewód hamulcowy okazał sie za krótki na szczęście przy golfie odcieliśmy rurke nie wąż i połączylem oba węże razem, jest trochę dłuższy ale nie przeszkadza, już wszystko pięknie ale niestety klocki nie pasowały, więc pojechałem po te z golfa, złożylismy i zabralismy sie za ręczny. W golfie mocowanie linki jest troche inaczej rozwiazane i trzeba bylo linke wypiąc z uchwytów i przesunąc troche w tyl i zamocowa na paskach, nie można już było włożyc ich w mocowania bo linka byłaby za bardzo pogięta, później odpowietrzyliśmy hamulce i musze powiedziec ze wszystko jak narazie jest ok, powiem cos na ten temat wiecej 4 lutego bo bede miec przeglad wiec wady wyjdą jak coś ;D ps. zacisk jest z golfa 3 GTI... pozdrawiam właścicieli audików...

muchachos
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 61
Rejestracja: 18 lut 2013, 13:37

Post autor: muchachos » 08 sie 2013, 00:06

Panowie, miałem regenerowane przednie zaciski hamulcowe, tylne nie ruszane. Muszę odpowietrzać wszystkie zaciski czy wystarczy tylko przednie?

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11729
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 08 sie 2013, 07:28

muchachos pisze:Panowie, miałem regenerowane przednie zaciski hamulcowe, tylne nie ruszane. Muszę odpowietrzać wszystkie zaciski czy wystarczy tylko przednie?
o ile nie supściłeś całego płynu ze zbiorniczka to wystarczy sam przód

Awatar użytkownika
Spietyq
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 344
Rejestracja: 22 sty 2009, 18:56
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Tczew

Post autor: Spietyq » 11 sie 2013, 22:57

Czy ktoś korzystał z usług firm w zakresie regeneracji tylnych zacisków do A80 B4 94r. 1.9TDI? Nie odbija do końca, dźwignia ręcznego w prawym kole.

arwam
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1437
Rejestracja: 31 mar 2009, 21:22

Post autor: arwam » 24 sie 2013, 21:34

nie dawno i mnie problem doktnął, przyczyną okazał siębyć syf który dostał się do korektora i ten się zaciął blokując odpływ płynu z zacisku, hamulec zaczął się grzać tak że tarcze spaliło, mało tego, syf który okazał się być przyczyną nieszczęścia poblokował również resztę zacisków po tym jak się zregenerowało zaciski, jednak jest mały problem,
tylny prawy zacisk pomimo tego że linka odbija do końca, trzyma trochę, i hamulec nadal się grzeje, również przedni lewy, ..
dodam że na wszystkich zaciskach tłoczki bez wżerów, dodatkowo wypolerowane papierem wodnym, wymienione uszczelnienia, złożone na smarze do zacisków, tylne wymienione gumki, przesmarowane wszędzie gdzie trzeba, jednak ręczny nie powala na kolana, zawrócić na ręcznym raczej bym się bał, trzymają jakby chciały a nie mogły, lepszy ręczny mam w golfie na bębnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamulce tarczowe, bębnowe.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga