Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4] Audi A6 C4 2.5TDI sedan

Prezentacja w/w innych samochodów Audi.
Awatar użytkownika
motowalus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 344
Rejestracja: 14 gru 2008, 17:21
Lokalizacja: wolsztyn

[A6 C4] Audi A6 C4 2.5TDI sedan

Post autor: motowalus » 23 gru 2012, 14:59

Niektórzy pewnie kojarzą mnie z tego forum sprzed pewnie jakiś 2 lat kiedy jeździłem A80 1.6TD: https://audi80.pl/b3-80-16td-16td-ka ... t25472.htm

Później byłą przesiadka na Seata Ibizę GT TDI, którą wspominam bardzo dobrze mimo, że sprzedałem po pół roku : https://audi80.pl/seat-ibiza-gt-tdi- ... t53984.htm

Następny był seat Toledo 1.9TDI AFN - typowe wozidło. Pełne wyposażenie, klima itp, ale jedna wada dyskwalifikująca to auto - rdza. progów nie było już do czego spawać więc po roku poszło w świat.

Wiec z sentymentu postanowiłem wrócić do czegoś co nigdy nie zardzewieje ;) wybór padł na A6 C4 2.5TDI - samochód praktycznie niezniszczalny no i pewna namiastka A8 do której strasznie mnie ciągnie. A6 udało się nabyć w bardzo okazyjnej cenie. Rzec można prawie za darmo :D Silnik 2.5TDI AAT 115KM z problemami tzn. lejące wtryski, nastawnik pompy do czyszczenia. Wszystko objawia się falującymi obrotami jałowymi, trudnym odpalaniem na zimnym i ciepłym oraz dymieniem. Druga sprawa to blacharka - do pomalowania blotnik prawy przedni, maska, kawałek słupka oraz oba zderzaki. Niestety była drobna przygoda. Na koniec polerka bo lakier dość zaniedbany. Kolejny problem to elektryka - nie działa gniazdo OBD - brak napiecia na linii K, nie działające wskaźniki temperatury oleju i płynu chlodzniczego - ale o tym w osobnych tematach. Z wyposażenia klimatronic - sprawny, elektrycznie szyby, szyberdach, lusterka, soczewki, abs, poduchy, podlokietnik, alu z A4. Generalnie auto bardzo przyjemne, wygodne i ten dzwiek silnika w ktorym jestem zakochany :mrgreen: Przeszkadza mi jeszcze wysoko stojacy przod - sprezyny ori. planuje zalozyc od benzyny ktora jest lzejsza zeby troche siadlo. Tylu ruszac nie bede. W auto juz troche zainwestowalem: tuleje wahaczy, tuleje sanek, oslony przegubow, pasek rozrzadu i rolki (idiotyczne rozwiazanie z kolkiem pasowym skreconym sruba walu przez co trzeba ruszac kolko rozrzadu na wale) pasek pompy wtryskowej i rowniez rolki, wtrysk sterujacy (bylo podjerzenie ze to przez niego faluja obroty oraz trudno odpala). W Audi jest jeszcze do zainwestowania troche monety ale auto mi pasuje wiec sie nie poddaje. Mysle ze cos z niego jeszcze bedzie :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 23 gru 2012, 15:06

A będę pierwszy :-P
Dobrze że się nawróciłeś hehe
WRC is for boys.
Group B was for men.

Awatar użytkownika
hexman
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 785
Rejestracja: 29 sie 2009, 20:04
Lokalizacja: SBI

Post autor: hexman » 23 gru 2012, 19:53

Widzę, że pierwsze auto które nie jest czerwone :mrgreen:

Stoi na komforcie, więc jakość przemieszczania się chyba na najlepszym jak dotąd poziomie. Jest kilka rzeczy do poprawy, ale wszystko z czasem! Po B3 wiem, że zrobisz z niej lalunie <ok>

W dźwięku silnika można się zakochać, to fakt - zwłaszcza jak wszystko jest na tip top w silniku.
Jak będziesz wkładał sprężyny z benzyny to nie boisz się, że będzie strasznie miękki ten przód?
Było białe Audi :arrow: Biały 1Y

Jest białe Audi :arrow: Biały AAT

Awatar użytkownika
motowalus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 344
Rejestracja: 14 gru 2008, 17:21
Lokalizacja: wolsztyn

Post autor: motowalus » 24 gru 2012, 01:44

miekki może być, lubie kanapy. ważne żeby było niżej bo fatalnie to wyglada niestety

Awatar użytkownika
hexman
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 785
Rejestracja: 29 sie 2009, 20:04
Lokalizacja: SBI

Post autor: hexman » 24 gru 2012, 10:27

Urok tego zawieszenia ;-)

Ja też lubię kanapy, ale kilka sytuacji na drodze zmieniło moje podejście i uznałem, że musi być niżej i twardziej, bo w krytycznych sytuacjach auto zamiast jechać tam gdzie chcesz to leci bokiem - tylko zaciskasz palce na kierownicy i czekasz.
Ale poza tym wszelkie nierówności jakie inni czują dość mocno, Ty nad nimi "latasz" :mrgreen:
AAT były w A6 na początku produkcji? Rzadko się zdarza widzieć A6 z tym silnikiem właśnie (skrzynie masz już 6gang?)
Było białe Audi :arrow: Biały 1Y

Jest białe Audi :arrow: Biały AAT

Awatar użytkownika
motowalus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 344
Rejestracja: 14 gru 2008, 17:21
Lokalizacja: wolsztyn

Post autor: motowalus » 24 gru 2012, 11:27

moj jest grudzień 1996 i ma AAT. Silnik szedl przez caly okres produkcji w A6 i zdarza sie nawet czesciej niz AEL. generalnie mam wsadzone wtryski od AEL wiec bedzie porownywalny jedynie koncowki musze zmienic bo leja tragicznie. skrzynie mam 5 biegowa i w sumie o wiele czesciej 6`tka zdarza sie niestety w AEL:)

Awatar użytkownika
pawelec_
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 978
Rejestracja: 16 cze 2009, 17:35
Lokalizacja: Egling

Post autor: pawelec_ » 24 gru 2012, 12:00

pamiętam to czerwone bee3, choć nie odzywałem się w twoim temacie ale oglądałem ;-) tez mi po głowie od dłuuugiego czasu chodzi c4 ale znaleźć ładnej sztuki nie mogę

Awatar użytkownika
motowalus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 344
Rejestracja: 14 gru 2008, 17:21
Lokalizacja: wolsztyn

Post autor: motowalus » 24 gru 2012, 12:11

B3 to jedyne auto w które zainwestowałem tyle czasu. Do dzisiaj mam do niego sentyment:) mysle ze jak tylko zrobi się ciepło ostro rusze z reanimacja C4. troche monety jest do wydania ale mysle ze sie oplaci tym bardziej ze jazda nim to dla mnie wielka przyjemnosc :mrgreen:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne Audi np: A3, A4, A6, TT itd.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga