Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 AAZ] Czujniki parkowania - samodzielny montaż

ODPOWIEDZ
joga
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 31
Rejestracja: 09 wrz 2014, 14:39

[B4 1.9 AAZ] Czujniki parkowania - samodzielny montaż

Post autor: joga » 17 kwie 2015, 07:53

Nie mam w swojej b4 czujników parkowania. Czy ktoś z was montował to na własną rękę?
Czasami ciężko jest się gdzieś wcisnąć. A jak już jest trochę miejsca to właściwie większość rzeczy robionych jest na czuja. Czy to jest mocno skomplikowany temat?

sokraal

Post autor: sokraal » 17 kwie 2015, 19:22

Skomplikowane to nie jest. Trzeba wyznaczyć równo miejsca na czujniki najlepiej przy pomocy taśmy malarskiej (otwornica do wywiercenia otworów raczej będzie w zestawie z czujnikami), poprowadzić przewody, podłączyć wszystko jak instrukcja powie i to z grubsza tyle.

Kwestia tego że trzeba wyregulować czujniki (najczęściej w centralce przy każdym złączu czujnika jest osobny potencjometr). Regulacje przeprowadzamy stając prostopadle do jakiejś ściany w odległości jaką uznamy za słuszną i metodą prób ustawiamy pojedyncze czujniki.

Osobiście preferowałbym kamerę cofania tyle że do niej musimy mieć ekran zależnie od upodobań może być osobny, w lusterku wstecznym albo w radiu z ekranem (radia z nawigacją itp.).

Awatar użytkownika
andi77
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2114
Rejestracja: 03 lip 2010, 16:35
Lokalizacja: Lubelskie (LWL)

Post autor: andi77 » 17 kwie 2015, 20:14

Montaż bardzo prosty. Zasilanie ze świateł cofania. Wiertło jest w zestawie.
Obrazek
https://Audi80.pl jest i będzie! Bywam m.in. na: Forum Audi A6.

Awatar użytkownika
krzys_33
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 147
Rejestracja: 07 mar 2014, 21:00
Lokalizacja: Newcastle
Kontakt:

Post autor: krzys_33 » 18 kwie 2015, 11:06

Tak jak koledzy wspomnieli już, montaż jest bardzo prosty.... Najlepiej jest ściągnąć zderzak i wiertłem z zestawu zrobić delikatnie nawierty. W zalezności od zestawu jaki masz czujniki mogą wcale nie wymagać regulacji, patrz tylko żeby umieścić je jak najbardziej w pionowej pozycji-wtedy nie będą ci piszczeć na każdym krawężniku ;-)
Zasilanie u siebie podłączałem do lamp tylnych, kłpotów przy montażu nie było a wygoda parkowania jest ogromnie zajefajna :-D

Obrazek

joga
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 31
Rejestracja: 09 wrz 2014, 14:39

Post autor: joga » 21 kwie 2015, 11:43

E ta ja chyba nie będę się za to brał.
Mam pod pracą znajomego elektryka samochodowego, jak krzyknie normalną cenę to się skuszę.
Nie jest mi to do życia potrzebne, ale w niektórych sytuacjach by się przydało - może nie mi, tylko żonie bardziej.

bzl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 05 gru 2016, 13:52
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: bzl » 25 sie 2017, 13:21

Wie ktoś jaki kolor kabla jest od wstecznego w avancie? Ciągnięcie do lampy średnio mi się uśmiecha a w gumie pomiędzy klapą a dachem jest z dziesięć przewodów.

Edit: Czerwono niebieski lub różowo niebieski, w kostce po lewej stronie w bagażniku tam gdzie apteczka.
Myślenie nie boli.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga