Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 Cabrio] Migająca kontrolka dachu

AchtungCabrio

[B4 Cabrio] Migająca kontrolka dachu

Post autor: AchtungCabrio » 17 mar 2010, 14:30

Witam.Szukałem ale nie znalazłem jeśli było prosze o link i usunięcie tematu.Mam następujący problem...Po odpaleniu samochodu czasami miga mi kontrolka dachu.Zdarza sie tak raz w miesiącu.Po wyłączeniu silnika i ponownym odpaleniu problem znika.Dodam że w normalnych warunkach po odpaleniu mignie pare razy i gaśnie.Czy ktoś wie w czym tkwi problem?Z otwieraniem i zamykaniem nigdy nie miałem problemów nawet jeżeli kontrolka migała przez cały czas po odpaleniu zaciągałem ręczny otwierałem dach i znowu wszystko było ok kontrolka gasła.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2010, 16:25 przez AchtungCabrio, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kenzo76
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 54
Rejestracja: 06 sty 2009, 00:12
Lokalizacja: londyn

Post autor: kenzo76 » 18 mar 2010, 23:25

hmm wydaje mi sie ze jakis czujnik uszkodzony lub tylko jakies polaczenie zasniedziale
wiec przyczyny szukaj w czujnikach gornych szyby przedniej lub czujnikach od otwierania oraz zamykania schowka dachu ps.szyby otwieraja sie wszystkie ???
szczurek

simens
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 19
Rejestracja: 21 lut 2010, 12:51
Lokalizacja: WROCLAW

Post autor: simens » 20 mar 2010, 23:22

posiadam rowniez problem z kontrolka od pokrywy dachu, jednak u mnie pokrywa ta sie nie domyka. zamki nie zaskakuja bardzo prosze o porade w tej sprawie.

karmelitto
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 282
Rejestracja: 05 lip 2009, 20:06
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: karmelitto » 21 mar 2010, 08:10

simens, to znaczy jak? z otwartą jeździsz? jeśli się nie domykają musisz je na pewno przeczyścić lub nasmarować. ewentualnie pokaż zdjęcie bo z doświadczenia wiemy, że jest parę rodzajów zamków i coś się poradzi :)

AchtungCabrio, miga wtedy gdy masz dach otwarty czy zamknięty? to że na początku miga to chyba każdemu. taki check control dachu. mi np. miga zawsze gdy zamknę drzwi tym kneflem od środka.

jednak gdy otworze drzwi to przestaje. sprawdź dwie rzeczy.
-domknięcie klapy
- domknięcie dachu nad głową , czyli czujniki którę znajdują się na listwie gdzie jest zamknięcie.

masz manual czy elektryk?

simens
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 19
Rejestracja: 21 lut 2010, 12:51
Lokalizacja: WROCLAW

Post autor: simens » 21 mar 2010, 11:36

mam manualny dach, ale w momencie kiedy jest schowany - w bagazniku - pali sie caly czas czerwona kontrolka dachu gdy np wyjde i docisne to gasnie. wyglada na to ze nie trzymaja te zamki bo jesli wezme ja reka do gory to odrazu idzie ale silowniki ktore sa do klapy od dachu w ogole nie trzymaja tzn zeby zlozyc dach musze ta klape trzymac np. barkiem troche smiesznie to wyglada. Bardzo bym prosil o schemacik jak powinien przebiegac proces zamykania i otwierania dachu jest to moje pierwsze cabrio wiec dopiero sie ucze:P:P;P

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 21 mar 2010, 16:23

moje silowniki tez sa wod wymiany tez musze barkiem przytrzymwyac klape takze to nie tu jest problem...
Forum A6Klub i Audi80

Awatar użytkownika
kenzo76
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 54
Rejestracja: 06 sty 2009, 00:12
Lokalizacja: londyn

Post autor: kenzo76 » 21 mar 2010, 17:56

simens pisze:mam manualny dach, ale w momencie kiedy jest schowany - w bagazniku - pali sie caly czas czerwona kontrolka dachu gdy np wyjde i docisne to gasnie. wyglada na to ze nie trzymaja te zamki bo jesli wezme ja reka do gory to odrazu idzie ale silowniki ktore sa do klapy od dachu w ogole nie trzymaja tzn zeby zlozyc dach musze ta klape trzymac np. barkiem troche smiesznie to wyglada. Bardzo bym prosil o schemacik jak powinien przebiegac proces zamykania i otwierania dachu jest to moje pierwsze cabrio wiec dopiero sie ucze:P:P;P
Sam sobie odpowiadasz na pytanie co musisz zrobic zeby wszystko poprawnie dzialalo koledzy ja sie naprawde niczego nie wstydze nasze auta maja juz swoje lata <piwo> u mnie pokrywa dachu raz stoji sama a niekiedy musze rowniez ja przytzymac,ja np.dla pewnosci zeby schowek sie dobrze zamknol zawsze leko dociskam jeszcze dach zlozony w schowku z prawej i lewej strony a potem zamykam schowek moze zrob cos takiego i bedzie ok to nie jest auto z 2010r ze naciszniesz guzik i reszta cie nie obchodzi ;-)

http://www.audicabriolet.de/
tu znajdziesz istrukcje obslugi <ok> wpisz w szukajce na tej stronie verdeck i znajdziesz wszystkie przydatne linki a jak nie rozumiesz niemieckiego to tlumacz w google i juz umiesz niemiecki :mrgreen:
szczurek

Pieter
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 23 lis 2009, 22:07
Lokalizacja: Chrzanów

problem związany z brakiem migania kontrolki informującej

Post autor: Pieter » 26 kwie 2010, 15:00

Witam! mam taki problem..mianowicie, do wczoraj wszystko z moim manualnym dachem było w porządku...jeździłem sobie w słoneczny dzień z otwartym dachem.

Gdy przyszedł wieczór, zapragnąłem go przymknąć i okazało się że guzik odpowiadający za otwarcie klapki (bagażnika na dach) nie chcę działać..zirytowało mnie to bardzo, oczywiście otwarłem sobie awaryjnie, chciałbym to jakoś naprawić tylko nie wiem co się mogło stać....jeśli ktoś wie jak mi pomóc bardzo proszę o radę.

Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, są w porządku (jeśli ktoś wie który bezpiecznik odpowiada za dach to mimo wszystko bardzo bym prosił o podanie numeru).

I jeszcze jedno, oczywiście, gdy już zamknąłem dach i sprawdzałem poszczególne elementy...
...to po I gdy otwarłem klamkę od dachu kontrolka nie zaczęła mrugać..
...a po II szyby nie opuściły się do połowy

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 26 kwie 2010, 15:12

Pieter pisze:...to po I gdy otwarłem klamkę od dachu kontrolka nie zaczęła mrugać..
...a po II szyby nie opuściły się do połowy
tez tak mialem nie dawno ale po jakims czasie wrocilo do normy
co do przycisku to niestety nikt nie opatentowal jak go naprawic, ja prawdopodobnie jak mi hajsu starczy to w przyszlym miesiacu kupuje nowy przycisk wymienie i sprawdze, bo jeden elektryk mi powiedzial ze takie konstrukcje zalewane lubia gnic i nie sa naprawialne a wymienialne... pozatym samo zamykanie dachu wiaze sie z uaktywnieniem kilku krancowek ktore znajduja sie przy otwartch drzwiach zaciagnietym recznym zamknietym bagaznikiem no i wlaczonym silnikiem, moze cos tam jeszcze bylo ale teraz tylko to mi do glowy przychodzi...
Forum A6Klub i Audi80

Pieter
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 23 lis 2009, 22:07
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: Pieter » 26 kwie 2010, 15:20

wydaje mi się że to wszystko jest ze sobą powiązane, stało się to wszystko w jednym czasie...(przycisk, kontrolka, szyby)

Awatar użytkownika
GhostRacer
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 10
Rejestracja: 15 paź 2009, 15:28
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: GhostRacer » 26 kwie 2010, 17:39

Witam mam taki sam problem jak Pieter a mianowicie mam schowany dach w schowku i nie moge go zamknąć gdyż przycisknie działa. Mam pytanie jak ci się udało zamknąć go awaryjnie. Na przycisku sprawdziłem czy jest prąd ale nie ma go. Prubowałem podłączyć do niego lewy pąd ale nie działa. Proszę o pomoc. 609 245 274
Cabrio is The Best

Awatar użytkownika
kenzo76
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 54
Rejestracja: 06 sty 2009, 00:12
Lokalizacja: londyn

Post autor: kenzo76 » 28 kwie 2010, 21:09

a reczny zaciagacie ????????????
szczurek

Pieter
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 23 lis 2009, 22:07
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: Pieter » 30 kwie 2010, 11:56

hej... tak ręczny i reszta... wszystko tak jak ma być a i tak nie działa..trudno jadę właśnie do elektryka.

A co do Ciebie GhostRacer jak otworzysz te klapki (zaślepki) to są tam, po dwóch stronach takie cięgna(wajszki, ja je mam w kolorze takim złotawym :D ) podciągasz je do góry i klapa bagażnika od dachu jest otwarta.... powodzenia mi je dziewczyna znalazła ;)

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 30 kwie 2010, 15:00

GhostRacer, tak jak opisal Pieter, kiedys robilem zdjecia tych cięgn, ale nie umiem ich znalesc... a gdzies w jakims temacie sa
Forum A6Klub i Audi80

czak
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 21 wrz 2010, 20:12
Lokalizacja: Orawka

Post autor: czak » 12 mar 2011, 17:35

Wysłany: 2011-01-31, 15:35 Re: [Cabrio] Problemy z dachem

witam. mam konkretny problem z elektrycznym dachem. a mianowicie jak włączam zapłon to na liczniku powinna pojawi c się kontolka od dachu i ona nie świeci. próbuje otworzyć dach ale wogóle nic się nie dzieje. ani szyby nie schodzą ani nie odblokowuje się,, i mam pytanie co to się stało.padł komputer od dachu czy jakiś bezpiecznik lub przekaznik ??? proszę o pomoc bo lato idzie a tu lipa jak nie wiem co_________________
czak

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga