Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABK] Buczenie we wnetrzu auta

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fanthom
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 638
Rejestracja: 26 maja 2010, 20:09
Lokalizacja: Szczecin

[B4 2.0 ABK] Buczenie we wnetrzu auta

Post autor: Fanthom » 12 gru 2010, 14:31

Postaram sie najdokladniej jak to możliwe opisac moj problem , wiec chodzi o buczenie we wnetrzu auta , buczenie to zalezne jest obrotow silnika.I tak od 2000-3500 buczenie jest , nazwijmy to dosc uciazliwe , co dziwne jak go przycine dalej to sie robi ciszej w aucie (nie zeby to mnie naklanialo w jakis sposob do krecenia silnika :mrgreen: )


Tłumik koncowy byl wymianiany rok temu , katalizator wyciety , dziur w ukladzie wydechowym brak.


Co moze pomoc w tym przypadku?
Nalozenie nakladki?
Kupno nowego tlumika?
Jest takla opcja ze magik zalozyl mi tlumik np od diesla i stad te buczenie?
Ma ktos jakas fote ori tlumika koncowego?


Poszperałem troche na allegro i sa 2 rodzaje tlumika koncowego , jeden jest do jakiejs gamy silnikow bo od 1.6 zaczynajac (i ma mniejsza srednice koncowki) a drugi do 2.0 i ma wieksza srednice , dzisiaj na Szczecinie widzialem pare 80 w takiej samej wersji silnikowej jak moja i mialy koncowki z wieksza srednica niz moja to moze miec az tak duze znaczenie?


P.S dodam jeszcze ze silnik jest po zabiegu zagazowania...moze dlatego ze na uzyskanie takiej samej mocy potrzeba go wiecej spalic i ta mniejsza srednica nie daje rady i buuuuuuuuczy? :evil:

rallyaro83
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 86
Rejestracja: 24 paź 2010, 13:22
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

Post autor: rallyaro83 » 14 gru 2010, 10:40

Fanthom, popatrz czy masz nad katalizatorem mate wygłuszająca to taki kawałem aluminiowej blachy z taką watą jeśli nie masz to zbyt luźno zawieszony tłumik i obija ci o skrzynie bodajże dzwignij auto zapal go wejdź pod niego i bedzie widać to standard w tym aucie..

[ Dodano: 2010-12-14, 10:41 ]
umnie w b3 tak samo słychać go było jak by wał szedł tunelem i chuczał a w tym aucie nie było wału hehe bo to ośka ale też tak robiło ..

Awatar użytkownika
Fanthom
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 638
Rejestracja: 26 maja 2010, 20:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Fanthom » 14 gru 2010, 12:43

Czyli nad katalizatorem powinien byc kawal aluminium oddzielajacy go od skrzyni?...i przez to moze tak buczec?...Bo to nie jest jakis dzwiek metaliczny tylko buczenie jakbym mial tlumik srednicy talerza od pizzy :-P

rallyaro83
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 86
Rejestracja: 24 paź 2010, 13:22
Lokalizacja: jastrzębie zdrój

Post autor: rallyaro83 » 14 gru 2010, 13:47

Fanthom, no ja umnie najpierw to zerwałem bo mi sie urwał z jednej strony i sie zaczeło uwierz że to dawało dziek chuczącego wału którego nie było..zobacz może to to..

Awatar użytkownika
ltrs
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 297
Rejestracja: 27 lis 2009, 20:28
Lokalizacja: Lublin

Post autor: ltrs » 14 gru 2010, 20:58

A nie urwał się wieszak środkowego tłumika i magik założył ci coś innego? Ja próbowałem i buczało właśnie przy sztywnym wieszaku środkowego tłumika.

Awatar użytkownika
GerB3
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3096
Rejestracja: 20 maja 2008, 22:11
Lokalizacja: KRK

Post autor: GerB3 » 14 gru 2010, 21:24

Na 99% to właśnie wina środkowych wieszaków, u mnie zeskoczył środkowy tłumik z tej gumy i przy mocniejszym przyspieszaniu był dźwięk jakbym miał jakiś wydech sportowy, dodatkowo było to czuć na tunelu.

Tomeczek20
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 138
Rejestracja: 08 lis 2011, 18:20
Lokalizacja: Człuchów

Post autor: Tomeczek20 » 30 paź 2013, 11:24

Podłączę się do temu i odświeżę go, pare dni temu wymieniałem opaskę tłumika końcowego na łączeniach bo słychać było pyrkotanie na wolnych obrotach. Kombinowałem z różnymi opaskami które są dostępne w sklepie kawałek rury skręcanej z dwóch stron, jednak to nie pomogło. Kuzyn zakupił 2 kawałki rury którą montuję się w łączeniach tłumika zespawał to i nie ma mowy o pyrkocie, jedak przy prędkościach powyżej 100 jest opisywane buczenie nie zależnie czy jade 105 czy 140 buczy jakbym dmuchał w rurę na stadionie, strasznie uciążliwe podczas dłuższych tras. Co może być przyczyną? Tłumik na spawie nie ma przedmuchów, na końcu jest nakładka ori, ale ona nie wydaje tego typu dźwięku. Tą osłonę aluminiową posiadam która jest wyżej opisywana ręce mi opdają :cry: :cry: :cry:
pozdrawiam Tomek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga