Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 1Z] Coś chrupie w wydechu, dziwne dzwięki kręcenia k

ODPOWIEDZ
misiekb4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 423
Rejestracja: 09 wrz 2013, 18:12
Lokalizacja: Lubuskie

[B4 1.9 1Z] Coś chrupie w wydechu, dziwne dzwięki kręcenia k

Post autor: misiekb4 » 08 cze 2014, 15:42

Witam.
Od jakiegoś czasu jadąc po lekkich nierównościach, typu szuter, droga brukowa(kamienna) słyszę jakieś dziwne blaszane odgłosy jakby w tłumika.
Przypomina to trzeszczenie blaszki, ostatnio podniosłem auto, wszystko z nadwoziem jest ok, wydech na całej długości rozruszałem i wszystko jest dobrze pomocowane itp.
Jest opcja żeby to katalizator tak dzwonił lub łącznik elastyszny wydechu się posypał ??
Dodam że podczas jazdy na zakręcie też to słychać..
Filmik poglądowy:
I jeszcze jedna rzecz pojawiła się 3 dni temu, chyba że mam jakieś shizy, hehe.
Otóż jak stanę na jakimś twardym, łączonym podłożu typu kamieniówka itp i kręce kierownicą, nawracam lub skręcam to słychać dziwny dzwięk. Ale uwaga, tylko we wnętrzu auta. Poprosiłem aby znajomy kręcił kółkiem, otwarłem maske i nasłuchiwałem, ale nie słychać, żeby coś się działo ze wspomaganiem, kierownica chodzi lekko, poziom płynu w normie..
Filmik poglądowy:
Możliwe żeby łożyska kolumn na amortyzatorach taki dzwięk wydawały ??
VAG-COM diagnostyka - LUBUSKIE

Roman_S
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1582
Rejestracja: 23 cze 2013, 15:47
Imię: Rafał

Post autor: Roman_S » 08 cze 2014, 17:33

Dźwięk z kierownicy to tak jakb spocona ręka się ślizgała?
Raczej nic takiego ,to coś pod pokrywą klaksonu, u mnie też tak jest i w kumpla 80tce również.

Awatar użytkownika
Wertyn
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1403
Rejestracja: 02 lip 2012, 22:49
Lokalizacja: Pruszcz Gd

Post autor: Wertyn » 08 cze 2014, 20:01

jak dla mnie to ja słyszałem na pierwszym filmiku stukający przegub, a co do drugiego to pompa wspomagania tak wyje

misiekb4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 423
Rejestracja: 09 wrz 2013, 18:12
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: misiekb4 » 08 cze 2014, 21:24

Hm.. ale stukający przegub chyba raczej tak grzechota? A tu taki dzwięk jakby blaszka o blaszke stukała.
Bo nawet jak na prostych kołach jadę, słychać te brzęczenie.
Wiesz Wertyn, też myślałem że pompa wspomagania, ale za każdym razem gdy to obczajam nasłuchując właśnie okolice pompy to raczej nie to..
Odgłos ten slychać tylko we wnetrzu. Pasek od pompy niemal nówka i jest odpowiednio naciągniety.
Mam porównanie z padniętą pompą u brata w VW, a też tak lekko by wspomaganie nie chodziło wtedy..
VAG-COM diagnostyka - LUBUSKIE

Awatar użytkownika
kamsta
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 664
Rejestracja: 25 sty 2013, 11:05
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: kamsta » 08 cze 2014, 22:06

Wertyn pisze:jak dla mnie to ja słyszałem na pierwszym filmiku stukający przegub, a co do drugiego to pompa wspomagania tak wyje
Co do pierwszego filmu to raczej nie przegub. Ja bym tu obejrzał zawieszenie. Szczegółowo stabilizator. Co do drugiego filmu to zobacz czy kierownica nie obciera o obudowę pająka.

misiekb4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 423
Rejestracja: 09 wrz 2013, 18:12
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: misiekb4 » 09 cze 2014, 15:20

kirownica nie obciera o obudowę.
A dzwięk dochodzi centralnie spod środka auta, jakby z katalizatora, tłumika środkowego..
VAG-COM diagnostyka - LUBUSKIE

Awatar użytkownika
pkrr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 262
Rejestracja: 11 sie 2012, 23:33

Post autor: pkrr » 09 cze 2014, 16:12

z drugim filmikiem to mi się wydaje też wydaje ze pompa, u mnie jest tak samo tylko w ekstremum ;p czyli na max w lewo i w prawo. wyje jak w łodzi podwodnej :mrgreen:
a płyn do wspomagania wymieniałeś?

misiekb4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 423
Rejestracja: 09 wrz 2013, 18:12
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: misiekb4 » 09 cze 2014, 22:19

nie wymieniałem, ale nastawiałem się na to żeby wymienić.
Kwestia tylko jaki płyn wspom leje sie do b4 ?? I ma ktoś foto jaki powinien być dokładnie poziom płynu w zbiorniczku?
Wiec tak, dziś ściągnąłem koła, obejrzałem ogólnie zawieszenie i nie widać żeby coś było przyczyną tego ''metalicznego'' stukania, więc obstawiam tłumik środkowy(głośne drgania dochodzą z niego na zimnym silniku) lub katalizator..
Co do głośnej pracy to znów wziąłem tym razem brata, obserwowałem wszystko pod maską.
Maglownica lekko się poci na samym końcu, ale ogólnie działa płynnie i niemal wogóle jej nie słychać.
Ale gdy bardziej się kręci to odgłos we wnętrzu się potęguje tak jak na filmie, ale nawet już głośniej, że aż wycie słychać i tj. strzały z okolicy węża z maglownicy do pompy..
Kierownica ogółem chodzi lekko, jedną ręką krece bez wysiłku, w czasie jazdy po zakręcie praktycznie sama wraca do pozycji na wprost, ale dziś już nawet podczas powolnej jazdy był ten hałas <osohozi>
Koledzy od czego zacząć?
Wymienić płyn, pasek pompy czy od razu zrzucać i regenerować??
Niezbyt mam teraz kasy, żeby sie szarpnąć na niespodziewany wydatek, tym bardziej że nic nie wskazywało na taki problem :-(

[ Dodano: 2014-06-10, 20:22 ]
Sprawa trochę nabrała tempa. Co do ''pukania'' to zauważyłem tuleja na lewym wahaczu ma trochę luz i poruszając nią wydobywa się identyczny dzwięk(film 1 na początku wątku). Ale w czwartek podjadę na stację dokładnie jeszcze obejrzeć wszystko z kanału..
Druga rzecz, głośna praca wspomagania, hałas podczas kręcenia kierownicą:
Sprawdzałem płyn- jest w nornie i ma ładny zielony kolor(ale i tak wymienię)
Pasek od pompy był już wcześniej wymieniany, jest niemal nówka dobrze naciągniety;
Z pompy nic nie wycieka, przewody wychodzące ze zbiorniczka płynu są trochę spocone(chyba nowe klamry załatwią sprawę, bądz wymiana);
Ale nadal podczas skręcania jadąc pomału lub podczas kręcenia w miejscu coś trze :/
Zrobiłem test na sucho( na wyłączonym zapłonie i identyczny dzwięk z wnętrza ukazał się w okolicy maglownicy.
Daję 2 filmiki:




[ Dodano: 2014-06-12, 14:06 ]
Wymieniony płym wspomagania, ale nić nie pomogło.
Pompa sucha, żadnego wycieku.
Pozostaje maglownica, ale to na początek lipca jakoś umówię sie na regenerację w Kożuchowie..
Przejrzane zawieszenie, dwie tujeje wahaczy są do wymiany i jedna koncówka drążka.
Środkowy tłumik brzęczy na zimnym silniku.
VAG-COM diagnostyka - LUBUSKIE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga