Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b3 1.8 NE] Dym w kabinie

ODPOWIEDZ
marcinnn
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8
Rejestracja: 23 sty 2007, 12:02

[b3 1.8 NE] Dym w kabinie

Post autor: marcinnn » 24 sty 2007, 12:23

mam taki problem, przy większej prędkości kiedy otworzę szyby lub szyberdach, to w samochodzie pojawia się lekkie zadymienie?
Ostatnio zmieniony 29 cze 2012, 00:32 przez marcinnn, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 4624
Rejestracja: 17 lis 2006, 22:35
Imię: Andrzej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Kontakt:

Post autor: Doc » 24 sty 2007, 13:48

marcinnn pisze:mam taki problem, przy większej prędkości kiedy otworzę szyby lub szyberdach, to w samochodzie pojawia się lekkie zadymienie?
może to pomroczność jasna ? :mrgreen:
A może przejeżdzałęś przez jakiś dym który walił z jakiegoś komina w pobliżu.
:mrgreen:
2006-11-17, Doc / Andrzej - założyciel jako pierwszy, największy, znany forum Audi80.PL. <spoko> Ps: Polecam: iParts.pl
Moja Audi 80 B4 2.0, 115KM - zima
Moja Audi 80 B4 2.0, 115KM - lato.

Awatar użytkownika
cobra
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2112
Rejestracja: 22 lis 2006, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: cobra » 24 sty 2007, 14:47

sprawdź szczelność ukł wydechowego i czy Ci nie leje gdzieś paliwem pod maską

marcinnn
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8
Rejestracja: 23 sty 2007, 12:02

80b3 1.8 NE

Post autor: marcinnn » 25 sty 2007, 10:56

ok, dzięki, sprawdzę

morzin
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 39
Rejestracja: 14 cze 2007, 17:25

Post autor: morzin » 06 gru 2007, 22:01

Odgrzebuje temat

Dzisiaj przydarzyła mi sie niemiła sytuacja, a mianowicie:
Stoję sobie w korku już jakieś dobre 20 min. i podjeżdzam tylko od czasu do czasu, (temperatura silnika jakieś 94-95 stopni) słychać że załącza sie wentylator na chłodnicy.
Reguluje potencjometrem głośność radia i nagle nad moją ręką z kratek środkowych pakuje dym o kolorze takim troszke ciemniejszym niebieskim. W przypływie adrenaliny od razu wyłączyłem nawiew i zjecchałem na pobocze nie gasząc silnika. Otwieram maske, a tam zupełnie nic. Silniczek chodzi cichutko jak zwykle, płynu nie ubyło zupełnie nic. Przyjechałem do domku i sprawdziłem poziom oleju i też nic ile było tyle jest.
I teraz moje pytanie: jakie mogły być przyczyny takiego stanu rzeczy? Myślałem może że zassało z jakiegoś większego dymiącego auta które było przedemną :oops: hmmm ale przyznam sie szczerze, że zgłupiałem na ten moment i nie wiem nawet co wtedy jechało przedemną. To wyglądało tak jakby ktoś kapnął na rozgrzaną patelnię krople oleju i wszystkie opary wciągnęło do środka, po czym nic, wszystko hula jak trzeba, nawiew chodzi jak chodził, oleju nie ubyło, płynu też nie. Przyznam sie szczerze że troche spanikowałem. Miał ktoś podobne doświadczenie? Jeszcze tylko dodam że od kiedy mam samochód a już drugą zimę to jeszcze mi sie coś takiego nie przytrafiło.

jojo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 10 gru 2007, 15:14
Lokalizacja: LuBiN

odpowiedzi

Post autor: jojo » 10 gru 2007, 15:18

morzin ja też miałem taką sytuacje ale sie nie przejmuj to tylko ogrzane powietrze z chłodnicy dostaje się do ogrzewania troche ten dymek poleci i zaraz przestaje
JoJo

pajak100
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 192
Rejestracja: 27 sie 2007, 18:41
Lokalizacja: płock

Post autor: pajak100 » 10 gru 2007, 16:00

No nie wiem, ale u mnie dym tylko leci jak się gumy na kołach palą :mrgreen:
Coś musiało kapnąć na kolektory wydechowe. Może gdzieś zbiera się woda i skapnie na kolektor, na portki i wtedy jest taki efekt.
audi 90 było
audi coupe 7a Quattro Blos było
audi S4 2.2T jest

Awatar użytkownika
radek kocio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 277
Rejestracja: 03 lut 2007, 17:07
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: radek kocio » 10 gru 2007, 16:26

Morzin witam! w mojej V-ce w pokrywie zaworów od tyłu jest zaślepka oring puścił i kapało na kolektor, na postoju było czuć swącik spalonego oleju ale dymu nie było może u ciebie jest podobna sytuacja

morzin
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 39
Rejestracja: 14 cze 2007, 17:25

Post autor: morzin » 12 gru 2007, 00:24

radek kocio pisze:Morzin witam! w mojej V-ce w pokrywie zaworów od tyłu jest zaślepka oring puścił i kapało na kolektor, na postoju było czuć swącik spalonego oleju ale dymu nie było może u ciebie jest podobna sytuacja
Ale u mnie nic a nic z wylotów nie czuć, ani w czasie jazdy tym bardziej postoju a sytuacja pojawiła się niespodziewanie i równie niespodziewanie zniknęła i nic zupełnie nic. Tylko raz mi sie takie coś przytrafiło i tyle. Szczerze mówiąc machnąłem już na to ręką, i jeżdże dalej. Ale jutro zajrze pod maske i oblukam czy niema jakichś wycieków.

Dzięki za odpowiedzi, Pozdrawiam!!!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga