Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4] Procon ten, a naprawa powypadkowa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

[b4] Procon ten, a naprawa powypadkowa

Post autor: hudy » 05 mar 2010, 23:02

witam.niech ktoś mi powie czy samochód po mocnym dzwonie gdzie zadziałał procon ten da sie wyprowadzić do takiego stanu by nie było widać tego zdarzenia.tzn chodzi mi o to czy da się ponownie zamontować procon ten?? chodzi o to że znajomy kupił wczoraj b4 które jakiś czas temu miało poważnego dzwona.od spodu widać że było nieźle pomięte no i boki i maska są malowane...z ciekawości zdjąłem półke pod kierownicą i zobaczyłem że procon ten jest na swoim miejscu.wątpię by ktoś montował go od nowa a musiał zadziałac bo wszystko było nieźle zgniecione... czy jest możliwość że procon ten nie zadziałał podczas wypadku lub czy łatwo go z powrotem zamontować oraz czy jest możliwość by nie zadziałał procon ten a zadziałała poduszka powietrzna??

Na przyszłość proszę tytułować wątki zgodnie z regulaminem (aby tytuł wątku streszczał istotę problemu).
Ostatnio zmieniony 06 mar 2010, 16:40 przez hudy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 06 mar 2010, 18:44

hudy, masz może jakiś screen z ETKI obrazujący poszczególne elementy tego systemu pod deską? Ja chyba kiedyś reanimowałem procon ten jednemu z klientow, ale teraz nie mogę sobie przypomnieć o co tam chodziło.

Awatar użytkownika
trepek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5446
Rejestracja: 23 wrz 2008, 21:16
Imię: Grzegorz
Model: Inny
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.6 ABC+lpg
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: trepek » 06 mar 2010, 22:35

Proszę:

Obrazek

Z tego, co swego czasu wyczytałem, nie zawsze reanimacja procon-ten jest opłacalna. Przy mocnym dzwonie to kolumna kierownicza, żółte elementy oraz mocowania pasów idą do wymiany.
Procon-ten działa jak silnik się cofa więc mógł być jakiś dziwny dzwon ale jeszcze nie ruszyło silnika.
To są tylko moje przemyślenia i proszę mądrzejsze osoby o wypowiedzieć negatywną bądź twierdzącą do moich słów ;-)

Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 07 mar 2010, 19:35

Proponowałbym przeczytać ten wątek: https://audi80.pl/b4-all-uszkodzony- ... t31659.htm

Awatar użytkownika
cosmeet
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 76
Rejestracja: 17 kwie 2008, 18:16

Post autor: cosmeet » 08 mar 2010, 00:28

Jeśli dzwon był na tyle mocny że naprawdę tam wszystko porządnie ściągnęło, to chyba zabawa nie warta świeczki. O ile wogóle jest to możliwe...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga