Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4] Stuki z tyłu...oberwany tłumik

ODPOWIEDZ
Hauptwerke
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 47
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:36
Lokalizacja: Lublin

[B4] Stuki z tyłu...oberwany tłumik

Post autor: Hauptwerke » 25 mar 2008, 21:14

Panowie, mam dziwaczny problem. W Lublinie ostatnio trochę popadało śniegu a ja nie bardzo gdzieś autem jeździłem. Dzisiaj przyszło mi pojechać, a że ulicę mam pod dość sporym kątem, nie obyło się bez trudności i pchania po śniegu... Kiedy już byłem u szczytu ulicy, coś gruchnęło. Myślę sobie: studzienka, i pojechałem dalej. Wieczorem wracając niezbyt płynnie zmieniłem bieg i samochodem szarpnęło. Usłyszałem wtedy bardzo głośny stuk z tyłu, tak jakby jakaś belka się tłukła. Poszarpałem trochę samochodem naciskając mocnej gaz i lekko go zrywając, za każdym razem towarzyszył temu stuk. Nie było tego dzień wcześniej, nie pamiętam. żebym na coś najechał... Czy jest możliwość, że jakaś bryła lodu uszkodziła coś z tyłu? Dodam, że przy gwałtownym hamowaniu ani przy pokonywaniu mniejszych nierówności nie słychać tego. Tylko przy gwałtownym gazie...

Bardzo proszę o jakaś poradę, bo za trzy dni muszę jechać do Wrocławia i nie wiem, czy nie jest to niebezpieczne. Do mechanika mogę się udać dopiero pojutrze.
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2012, 16:58 przez Hauptwerke, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
audiktom
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 433
Rejestracja: 09 lis 2007, 15:51
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: audiktom » 25 mar 2008, 21:45

Tego to chyba nikt ci nie zagwarantuje czy jest to bezpieczne i możesz jechać bo sie nic nie stanie, najlepiej jak byś miał możliwość wjechać na kanał sam rzucił okiem i stwierdził. Bo inaczej będzie cię to gnębiło.

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 25 mar 2008, 22:02

Sprawdź czy przypadkiem nie urwał się wieszak końcowego wydechu. Miałem podobne hocki klocki i okazało się, że to tylko wieszak się urwał i wydech walił o tylną oś ale tylko przy gwałtownym depnięciu na gaz.

Hauptwerke
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 47
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:36
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Hauptwerke » 26 mar 2008, 23:05

Danek, masz rację, to wydech. Tłucze o taką belkę. Mogę z tym poczekać jeszcze jakieś 1000km, czy warto zrobić. Dam radę załatwić to sam?

Awatar użytkownika
spiczi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2453
Rejestracja: 02 sty 2008, 14:48
Lokalizacja: RBR/RZ
Kontakt:

Post autor: spiczi » 27 mar 2008, 08:03

Kolego jak masz jak to zrób to odrazu, bo jeszcze zgubisz tłumik jak będzie poderdzewiały na łaczeniu. Może poprostu urwał sie taki gumowy pierscień którym tłumniek jest podwieszony do budy.
Kody lakierów Audi 80
Ps:
Nie spamuj, używaj opcji szukaj.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga