Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 b3 NE]tłumik?

ODPOWIEDZ
artel4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 51
Rejestracja: 18 gru 2006, 21:50
Lokalizacja: Kraków piaski n.

[80 b3 NE]tłumik?

Post autor: artel4 » 18 wrz 2007, 17:06

Witajcie, mam taki problem,otoz jadac wczoraj swoim samochodem jako pasazer z tylu(poraz pierwszy) slyszalem okropne buczenie tlumika na kazdych obrotach. Siedzac z przodu czegos takiego nie ma, co to moze byc? Tlumik srodkowy jest nowy, przedni i ostatni oryginalny. Prosze o porady i sugestje. A moze ktos z was mial podobna sytuacje?

PABLO
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1028
Rejestracja: 23 gru 2006, 10:27
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: PABLO » 18 wrz 2007, 17:12

A może to łożysko w kole buczy? Miałem ostatnio głośne buczenie z tyłu i było to właśnie łożysko. Proponuję to sprawdzić.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 18 wrz 2007, 17:23

Odpal auto, idź na tył, niech ktoś przygazuje. Jeśli tłumnik ma dzióre to napewno to usłyszysz.
Części samochodowe online - Motostacja

Awatar użytkownika
Omen
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 320
Rejestracja: 23 mar 2007, 07:06
Lokalizacja: RJS

tłumiki.....

Post autor: Omen » 18 wrz 2007, 17:53

Na początek sprawdż szczelność połączeń pomiędzy rurą a tłumikami, potem pomiędzy dwururką a skrzynią, jeżeli te połączenia są szczelne, a przy podwyższaniu obrotów słychać jakby pierdzenie, to tłumik do wymiany...

Pozdr. Adam.

Awatar użytkownika
Plastman
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 159
Rejestracja: 28 sie 2007, 23:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Plastman » 18 wrz 2007, 21:17

U mnie też z tyłu buczy. Tłumik środkowy i końcowy nowy, zostaje tylko wytłumiacz. Jak nie pomoże, to znaczy że ten typ tak ma. A z resztą, jeździsz z tyłu w swoim Audi? Bo ja nie :->
Turbodiesel, czyli frajda tak, koszty nie.

Mam plan pokazać wyższość niższego, czyli przewagę komory wstępnej nad wtryskiem bezpośrednim. Głupie? Tak. Bez sensu? Owszem. Ale za to ile frajdy...

1,6TD is not for senior citizens

artel4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 51
Rejestracja: 18 gru 2006, 21:50
Lokalizacja: Kraków piaski n.

Post autor: artel4 » 19 wrz 2007, 12:01

siemka, uklad wydechowy jest w idealnym stanie, nie ma zadnych sportowych tlumikow, lozyska ok, nie ma zadnych nieszczelnosci wiec nie mam pojecia co to moze byc. Chyba ze bagaznik robi jakis rezonans?jest w nim tylko oryginalna wykladzina i w kolo taka smieszna niby guma oslaniajaca bak i prawa strone bagaznika, czy u was cus tam jeszcze jest?

Mateo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8
Rejestracja: 03 mar 2007, 12:16
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Mateo » 19 wrz 2007, 20:17

U mnie jest to samo. Moj tata jadac z tylu wlasnie na to narzekal.
Mowil o tłumiku i chyba moscie. Niestety jeszce nie wybralem sie na jakis solidny przeglad ( a wkoncu przydaloby sie,.... juz ponad pol roku razem z moja niunia :) )
Moze cos wyjdzie. Mi specjalnie to nie przeszkadza :)

SZELA
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 60
Rejestracja: 24 mar 2007, 12:45

Post autor: SZELA » 19 wrz 2007, 21:23

Mateo jeśli masz ośke a nie quattro to nie masz w swoim aucie mostu :-)

Awatar użytkownika
Wojtas255
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 68
Rejestracja: 06 kwie 2007, 09:22
Lokalizacja: Radom

Post autor: Wojtas255 » 21 wrz 2007, 21:21

Artel14, jesli masz samochód z 89 roku ( a tak wynika z opisu) i oryginalne tlumiki dwa ( przedni i ostatni) to najprawdopodobniej gdzies musi byc dziurka w tych dwóch elementach majacych po 17 lat..... Chyba, że gdzies "po drodze" Twoja Niunia miala wymieniany wydech na oryginalny OOOO :)
BYŁO : AUDI 80 B3 1.8 PM
JEST : AUDI A6 C4 2.8 30V V6

Awatar użytkownika
Plastman
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 159
Rejestracja: 28 sie 2007, 23:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Plastman » 22 wrz 2007, 00:29

Mhm, w idealnym stanie wydech... Puszka może i tak. Ja wymieniłem do tej pory tłumik środkowy i końcowy. Środkowy był Walkera, ale widać że stary i miał ewidentne dziury. Za to końcowy był oryginalny, z 90 roku, puszka w stanie idealnym, zero rdzy. Tylko że po założeniu nowego tłumika (Walker) samochód zrobił się wyraźnie cichszy. Wynika to z tego, że mimo ładnej obudowy oryginalny tłumik po 17 latach i nie wiadomo jakim przebiegu w środku nie ma już za wiele. Tzw. wydmuszka. Nie pierwszy raz spotykam się z takim przypadkiem. Dlatego nie spierajcie się, że musi być gdzieś dziurka, bo może jej nie być, a autko i tak będzie huczeć. Mi został do wymiany już tylko wytłumiacz (także rocznik '90), spodziewam się kolejnej, ostatecznej już poprawy. A na razie czekam na wenę twórczą, to do wydechu nigdy mi się zabierać nie chce, szczególnie, że im bliżej silnika, tym gorzej.
Turbodiesel, czyli frajda tak, koszty nie.

Mam plan pokazać wyższość niższego, czyli przewagę komory wstępnej nad wtryskiem bezpośrednim. Głupie? Tak. Bez sensu? Owszem. Ale za to ile frajdy...

1,6TD is not for senior citizens

artel4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 51
Rejestracja: 18 gru 2006, 21:50
Lokalizacja: Kraków piaski n.

Post autor: artel4 » 22 wrz 2007, 11:14

kolego Plasstman masz rację puszka ostatniego tłumika nie ma żadnych oznak starości(świeci się jak psu jajca-wygląda jak chromowana) z ZEWNĄTRZ, w środku juz sporo moze brakować...
Temat uznaję za zamknięty, dzięki i pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga