Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABK] Wyciekający płyn do spryskiwaczy

ODPOWIEDZ
Morcin
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 02 wrz 2008, 09:52
Lokalizacja: Gliwice

[B4 2.0 ABK] Wyciekający płyn do spryskiwaczy

Post autor: Morcin » 19 wrz 2008, 11:46

Na początek chciałbym zaznaczyć, że jeśli nie ten dział to mod niech przeniesie;)

Więc tak, kupiłem audiczkę niedawno i chciałem sobie wlać płyn do spryskiwaczy bo się skończył, przejechałem parę km i gdy się zatrzymałem zauważyłem wyciek, myślałem że to coś cieknie a to się okazało że to płyn do szybek... mam takie pytanko jak można go wyciągnąć i zobaczyć co się stało, z mechaniki nie jestem noga bo miałem wcześniej, w sumie dalej mam citroena zx, tam się zepsuło wszystko co mogło więc na nim się mechaniki uczyłem. Mam takie pytanko czy żeby się tam dostać muszę ściągnąć koło?? Czy może mam to zrobić od góry? Nie chciałbym na ślepo tego robić wiec piszę tutaj, za podpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam

Nazywaj tematy zgodnie z regulaminem.
Ostatnio zmieniony 01 paź 2012, 22:14 przez Morcin, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
tomo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 212
Rejestracja: 20 kwie 2007, 18:17
Lokalizacja: DTR

Post autor: tomo » 19 wrz 2008, 12:33

To tak - używaj szukajki, bo to było (sam pisałem, to wiem). Po drugie - skoro to B4, to zbiorniczek płynu masz w nadkolu, więc od góry się nie dostaniesz. Musisz odkręcić koło, wyjąć chlapacz (różnie to zwą - ten plastik). Na dobrą sprawę nawet nie musisz go wyjmować - poodkręcaj śruby z przedniej części i odegnij. Przed twoimi oczyma powinien się pojawić zbiornik na płyn wraz z pompką. Do pompki idzie zasilanie (od góry) i wężyk do sprysków na szyby. Nalej wody i spradź gdzie cieknie. Pompkę rwiesz na chama lekko do góry i do siebie (wczesniej odłącz zasialnie - wtycza jest zabezpieczona drucikiem). Jeżeli pompka cieknie, to nawet nie baw się w klejenie - u mie poklejona wytrzymała z miesiac i potem znowu musiałem to rozbierać, a za używkę doałem chyba 30 czy 35zł.

Proszę oto link do stosownego tematu:
viewtopic.php?t=25&postdays=0&postorder=asc&start=0

Awatar użytkownika
Kokolino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3371
Rejestracja: 17 lut 2007, 12:39
Imię: Radosław
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kokolino » 19 wrz 2008, 12:44

Sprawdź jeszcze czy przypadkiem nie spadł lub przetarł sie węzyk który idzie do sprysków, ewntualnicze czy sam zbiorniczek nie jest dziurawy.

Morcin
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 02 wrz 2008, 09:52
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Morcin » 19 wrz 2008, 12:52

Sorki za kiepską nazwę postu, mój pierwszy, więcej się to nie powtórzy.

Co do spryskiwacza, szukałem takiego tematu ale nie znalazłem, pewnie słabo szukałem, ale dzięki za odpowiedź tomo....doceniam to.
Wszystko posprawdzam.


Do moda.... temat do zamknięcia, i jeszcze raz dzięki za szybką odpowiedź.

Awatar użytkownika
audiktom
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 433
Rejestracja: 09 lis 2007, 15:51
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: audiktom » 20 wrz 2008, 10:33

Ja również miałem podobny problem, ciekło z pompki. Przyznać mogę klejenie nie ma żadnego sensu, szkoda zabawy jeżeli uznasz winę pompki, kup nową.
Jak wyciągniesz pompkę popatrz na uszczelkę w zbiorniczku, i przy wkładaniu pompki uważaj żebyś ją czasem nie wepchał do zbiorniczka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga