Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3] - Kilka problemów początkującego kierowcy:)

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii a powinno być w dziale "Techniczne"
Zablokowany
salmonella
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 28 lip 2009, 17:46
Lokalizacja: lubuskie

[80 B3] - Kilka problemów początkującego kierowcy:)

Post autor: salmonella » 30 lip 2009, 16:56

Witam wszystkich!

Jestem tu nowa, to mój pierwszy wóz i pierwsze auto w rodzinie. ;-)
Wczoraj udało mi się tanio dostać zadbane, jak na swoje 20 lat, Audi 80 B3 (miłość od pierwszego wejrzenia ;-) ).

Jestem drugą właścicielką. Jest w nim parę rzeczy do poprawienia, ale mam dużo czasu i serca :-D Na szczęście jest sprawny technicznie i prawie nie ma rdzy (odrobinka w bagażniku).

Ponieważ nie mam najmniejszego pojęcia o motoryzacji, a chcialabym w nim pare rzeczy porobić (przede wszystkim posprzątać ;-) ) mam pare pytań - przepraszam, mogą się wydać banalne :oops: , ale liczę na wyrozumiałość...

1. Ile może kosztować wymiana przegubów, gdzie coś takiego można dostać (allegro?) i czy żeby je wymienić trzeba oddać autko do warsztatu czy wystarczy pomoc kogoś, kto ma odrobinę pojęcia o samochodach?

2. Jak wymontować fotele? Chciałabym je poodkurzać, pocerować w paru miejscach i wyprać pokrowce.

3. Wyciągnęłam podłogę z bagażnika (żeby wyczyścić). W jednym miejscu miała przymocowany jakiś materiał izolacyjny (jakąś watę?), chyba w miejscu gdzie jest wydech. Niestety, to po podniesieniu podlogi to zaczęło się sypać. Czym to można zastąpić, ew. czy coś takiego można gdzieś kupić?

4. Może to zabrzmi trochę śmiesznie.... Czy myje się auto pod maską? Tam jest najbrudniej, czy jakbym przejechała ścierką czy mogłabym coś zepsuć?

5. Co trzeba zrobić jak miga kontrolka akumulatora? (akumulator jest nowy, jeszcze na gwarancji, pewnie chodzi o coś oczywistego)

6. Czy da się (i za ile) założyć poduszki powietrzne (przynajmniej dla kierowcy), z czym to się wiąże.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc :-D
Ostatnio zmieniony 30 lip 2009, 22:57 przez salmonella, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
michael80b3
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 573
Rejestracja: 27 gru 2008, 12:04
Lokalizacja: Lubelskie LKR

Post autor: michael80b3 » 30 lip 2009, 17:07

salmonella pisze:1. Ile może kosztować wymiana przegubów, gdzie coś takiego można dostać (allegro?) i czy żeby je wymienić trzeba oddać autko do warsztatu czy wystarczy pomoc kogoś, kto ma odrobinę pojęcia o samochodach?
Pzegub dostaniesz w każdym sklepie motoryzacyjnym cena ok 60 zł.
Najlepiej nie kombinować przy nim samemu tylko oddać do mechanika.
salmonella pisze:2. Jak wymontować fotele? Chciałabym je poodkurzać, pocerować w paru miejscach i wyprać pokrowce
Zajrzyj pod fotel porusza się on na szynach, najpierw trzeba odkręcić śrubę trzymającą a potem wypchnąć z szyn.
salmonella pisze:4. Może to zabrzmi trochę śmiesznie.... Czy myje się auto pod maską? Tam jest najbrudniej, czy jakbym przejechała ścierką czy mogłabym coś zepsuć?
Wody lepiej tam nie lej ale od przetarcia mokrą szmatką nic się nie stanie, kup sobie środek do czyszczenia silnika nie jest drogi a skuteczny.

Zamontowanie poduszek jest dość skomplikowane i kosztowne lepiej jeździć powoli i sie nie rozbijać.
Vorsprung durch Technik
Moja B3 :
post311346.html#p311346

Awatar użytkownika
tomekk666
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2009, 11:46
Lokalizacja: Iława

Post autor: tomekk666 » 30 lip 2009, 20:23

salmonella pisze:5. Co trzeba zrobić jak miga kontrolka akumulatora? (akumulator jest nowy, jeszcze na gwarancji, pewnie chodzi o coś oczywistego)
Jeżeli miga ona na uruchomionym silniku, może to być wina słabo naciągnietęgo paska alternatora.

Awatar użytkownika
Niki20
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6758
Rejestracja: 03 gru 2008, 17:47
Imię: Dominik
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Harta/Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Niki20 » 30 lip 2009, 21:12

michael80b3 pisze:Pzegub dostaniesz w każdym sklepie motoryzacyjnym cena ok 60 zł.
chyba 160 raczej ;-) Jak chcesz poduchę dla kierowcy to wymiana kiery na taką od A4. Tak jak kolega wyżej wody nie radzę lac ale przetrzec mokrą szmatką to nawet radzę. ;-)
Forum A6Klub i Audi80

Awatar użytkownika
kardi21
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 241
Rejestracja: 10 maja 2009, 16:02
Lokalizacja: Zamość/lubelskie

Post autor: kardi21 » 30 lip 2009, 22:11

Witaj :->
salmonella pisze:1. Ile może kosztować wymiana przegubów, gdzie coś takiego można dostać (allegro?) i czy żeby je wymienić trzeba oddać autko do warsztatu czy wystarczy pomoc kogoś, kto ma odrobinę pojęcia o samochodach?
można oddać auto do mechanika a wystarczy też pomoc kogoś kto jest obeznany troszke,ja sam robie takie rzeczy :-)

bobsley6
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 212
Rejestracja: 04 gru 2007, 16:29

Post autor: bobsley6 » 30 lip 2009, 22:51

Napisz skąd jesteś to sie umówimy na przegląd auta. a teraz tak :
1) wymiana przegubu około 50 zł za strone plus koszt przegubu około 100 zł sztuka. Skąd wiesz ze przegub jest do wymiany ??

2) Aby mymontować fotel kierowcy jak i pasażera nalezy odkręcić srubke znajdującą sie na samym środku z przodu pod siedziskiem fotela. Zdjąć zaślepkę znjadującą sie na czrnym plastiku szyny fotela przy tunelu, (aby to zrobić nalezy fotel przysunąć jak najblizej kierownicy) i zdjąć ten czarny plastik. Nastepnym krokiem bedzie wysunięcie fotela (do tyłu) i jego wyjęcie z samochodu.
Potrzebne klucze to:
klucz imbusowy o rozmiarze 5
klucz oczkowy, zwykły klucz, lub klucz nasadkowy oi rozmiarze 10
śrubokręt

3) nie wiem o jaki materiał ci chodzi. :-D

4) Jedź na myjkę gdzie myją komory silnikowe i silniki. Tam chłopaki dla dziewczyny zrobia wszystko zwłaszcza jak sie ładnie uśmiecha. :mrgreen:

5) Jak miga ci kontrolka akumulatora to prawdopodobnie trzeba bedzie zrobić alternator. W tym celu nalezy go odkręcić i zawieźć do elektromechanika koszt około 150 zł za kompletną robote.

6) Aby załozyć poduszki trzeba bedzie jechac po :
kierownice z poduszką , kompletną wiazke alektryczną komputer itp, itd.... koszt nieoplacalny . Lepiej daj sobie spokój.

jeśli bedziesz chciała jakąś pomoc to pisz na priva lub gg 4046235

salmonella
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 28 lip 2009, 17:46
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: salmonella » 30 lip 2009, 23:35

Dzięki wielkie za pomoc :mrgreen:

O tym, że przeguby są do wymiany wiem od gościa, który mi auto sprzedawał, opuścił trochę z ceny.

Z siedzeniami też sobie poradziłam (tu się przydał pomoc, nie wiedziałam,że są takie ciężkie) Pod fotelem kierowcy znalazłam trochę drobniaków i zaschniętą cebulę :shock:

Z poduszkami dam sobie w takim razie spokój... nie zamierzam szaleć, więc nie sądzę, żeby się przydały

Jak jeszcze coś nie będzie grać, to wiem już gdzie szukać pomocy ;-)

Będę ze swoim autkiem jeszcze trochę walczyć, mam wakacje, więc do września spróbuję je doprowadzić do stanu używalności....no i żeby jakoś wyglądało (ścierka i odkurzacz potrafią zdziałać cuda ;-) )

Ze mną ten staruszek przeżyje drugą młodość :mrgreen:

Awatar użytkownika
MaXuS
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 421
Rejestracja: 20 mar 2008, 21:05
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: [80 B3] - Kilka problemów początkującego kierowcy:)

Post autor: MaXuS » 03 sie 2009, 13:45

salmonella pisze:Witam wszystkich!


6. Czy da się (i za ile) założyć poduszki powietrzne (przynajmniej dla kierowcy), z czym to się wiąże.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc :-D
Hm nie wiem ale ja np mam ststem Procon Ten czy jakoś takoś to się nazywa mówiąc jaśniej w razie kolizji silnik wciąga kierownice i deskę jak najdalej od kierowcy, jeśli masz taki systemy nie wiem czy w B3 były to poduszka odpada.

Podobno ten system był lepszy niż poduszki ale po "dzwonie" auto do kasacji więc niby dlatego zrezygnowali z tego i nie ma w nowszych wersjach audiczek.


A i koleżanko uwazaj na mechaników nawet znajomych ... koleżankę z uczelni naciągali na wszystko i na wszystkim zarabiali 2 razy... :cry: Więc jak będziesz oddawała auto gdziekolwiek bierz ze sobą faceta po to żeby był <ok> bo Ci wkręcą że do wymiany przegubów trzeba silnik wyjmować i kosz 500 PLN... U mnie na wiosce robią to za flaszkę;]

Awatar użytkownika
ziemor
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1456
Rejestracja: 12 paź 2007, 00:19
Lokalizacja: Bielsko

Post autor: ziemor » 05 sie 2009, 17:19

salmonella pisze:3. Wyciągnęłam podłogę z bagażnika (żeby wyczyścić). W jednym miejscu miała przymocowany jakiś materiał izolacyjny (jakąś watę?), chyba w miejscu gdzie jest wydech. Niestety, to po podniesieniu podlogi to zaczęło się sypać. Czym to można zastąpić, ew. czy coś takiego można gdzieś kupić?
W sklepie motoryzacyjnym zapytaj o matę wygłuszającą - ja taką kupiłem i cały bagażnik z dołu wyłozyłem - on ma grubość około1,5 cm.
Maty są zwykłe i samoprzylepne

SZELA
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 60
Rejestracja: 24 mar 2007, 12:45

Post autor: SZELA » 05 sie 2009, 19:20

Witaj
tomekk666 pisze:
salmonella pisze:5. Co trzeba zrobić jak miga kontrolka akumulatora? (akumulator jest nowy, jeszcze na gwarancji, pewnie chodzi o coś oczywistego)
Jeżeli miga ona na uruchomionym silniku, może to być wina słabo naciągnietęgo paska alternatora.


W moim przypadku kończyły się szczotki w regulatorze napięcia. Im niższe obroty miał silnik tym słabsze ładowanie.

Awatar użytkownika
Fiku
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 208
Rejestracja: 08 paź 2008, 23:06
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Fiku » 17 sie 2009, 20:44

MaXuS pisze:Procon Ten


w B3 to bylo
MaXuS pisze:Podobno ten system był lepszy niż poduszki ale po "dzwonie" auto do kasacji więc niby dlatego zrezygnowali z tego i nie ma w nowszych wersjach audiczek.
moim zdaniem to dobrze ze auto do kasacji, bo nie chcialbym pozniej jezdzic takim czyms co bylo po takim dzwonie....
salmonella pisze:Będę ze swoim autkiem jeszcze trochę walczyć, mam wakacje, więc do września spróbuję je doprowadzić do stanu używalności....no i żeby jakoś wyglądało
Oj walcz walcz, B3'jki to piekne autka niestety coraz mniej ich...

Pozdro ;)
Moje Audi [*]
https://audi80.pl/viewtopic.php?t=22449#229658
Obrazek
Dobra jazda zaczyna sie na zakretach =]

Awatar użytkownika
luk_OP_Q89
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1288
Rejestracja: 11 lip 2008, 14:45
Lokalizacja: OPOLE

Post autor: luk_OP_Q89 » 22 sie 2009, 08:26

MaXuS pisze:Podobno ten system był lepszy niż poduszki ale po "dzwonie" auto do kasacji więc niby dlatego zrezygnowali z tego i nie ma w nowszych wersjach audiczek.
Gdyby było lepsze niż jaśki to by zostało.Producentowi jest na rękę jeśli auto po dzwonie idzie na żyletki bo sprzeda więcej nowych.Pomyśl dlaczego w nowych autach umieszcza się bloki ABS i inne ważne(i kosztowne) sterowniki w narożnych częściach nadwozia...bo przy nie wielkim dzwonie trzeba wymieniać i biznes się kręci.
MaXuS pisze:U mnie na wiosce robią to za flaszkę;]
Takiemu co robi "za flaszkę" pozwolił bym co najwyżej rów wykopać a nie auto naprawiać.

Awatar użytkownika
wadeo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 87
Rejestracja: 28 cze 2009, 22:41

Post autor: wadeo » 29 sie 2009, 10:47

Kolezanko napisz z kad dokładnie jestes bo jak z ZG to chetnie ci pomoge bo mam wakacje i duzo czasu a przeguby akurat z meisiac temu u siebie wymieniałem wiec mozna dłubac jest ze tak powiem gdzie i czym
b3 sd rozbite
opelek obecnie

Zablokowany

Wróć do „Inne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga